Znalezienie swojej niszy w świecie biznesu

Tytuł:
Znajdowanie swojej niszy w świecie biznesu

Liczba słów:
1049

Podsumowanie:
Kim jestem i co kocham robić? Cóż, czy to nie jest pytanie za dwadzieścia milionów dolarów! Bardziej odpowiednie pytanie mogłoby brzmieć „Kim byłem i co kochałem robić?”

Kiedy szukasz siebie i tego, co lubisz robić, może okazać się, że zadanie jest trudniejsze, niż się spodziewałeś. Spróbuj pomyśleć o swoim dzieciństwie. Czy pamiętasz, co ekscytowało cię jako dziecko? Jak wielu ludzi, prawdopodobnie zapomniałeś, co wniosło radość i podekscytowanie do Twojej istoty.

Dzieci i …

Słowa kluczowe:
praca w domu, dodatkowe możliwości zarobkowe, biznes domowy, praca z domu, samopomoc, zarabianie pieniędzy

Treść artykułu:
Kim jestem i co kocham robić? Cóż, czy to nie jest pytanie za dwadzieścia milionów dolarów! Bardziej odpowiednie pytanie mogłoby brzmieć „Kim byłem i co kochałem robić?”

Kiedy szukasz siebie i tego, co lubisz robić, może okazać się, że zadanie jest trudniejsze, niż się spodziewałeś. Spróbuj pomyśleć o swoim dzieciństwie. Czy pamiętasz, co ekscytowało cię jako dziecko? Jak wielu ludzi, prawdopodobnie zapomniałeś, co wniosło radość i podekscytowanie do Twojej istoty.

Dzieci instynktownie „wiedzą”, co kochają. Szybko zapominamy, co nas uszczęśliwia, gdy dorastamy. Wpływy zewnętrzne ostatecznie osłabiają myśl o „robieniu tego, co kochamy”.

Kiedy byłam dzieckiem, niewyraźnie pamiętam, że chciałam być stewardessą, mamą ośmiorga dzieci (nie wiem, dlaczego musiało to mieć 8 lat, w dzisiejszym świecie brzmi to raczej ambitnie) i muzykiem. Cóż, czy każda mała dziewczynka, która dorastała w moim świecie, nie chciała zostać stewardessą? Tak się wydawało. A może to mogła być wskazówka, co tak naprawdę było istotą mnie? Może pragnąłem podróżować i to oferowało wówczas społeczeństwo.

Miałem skłonności muzyczne. Wydawało się, że szybko nauczyłem się grać na klarnecie i był całkiem niezły jak na początkującego. Nigdy nie minął początek, ofiara okoliczności, ale to kolejna długa historia. Mogłem ze słuchu wybrać melodię na pianinie i marzyłem o tym, że będę mógł usiąść i bezbłędnie zagrać najpiękniejsze kompozycje. Ale tak się nie stało.

Sprawa z mamą? Nie wiem, skąd to się wzięło. Może troskliwa strona mnie. Może właśnie przez ten okres większość małych dziewczynek naśladuje swoją matkę i „bawią się w domu”. Kto wie?
Ale wyrosłam na matkę czwórki dzieci. Szybko się przekonałem, że 8 jest naprawdę ambitne. Czasami nie wiem, jak przeżyję tę czwórkę. Daleko mi do statusu super mamy, ale chyba nie jest tak źle.

Niedawno odkryłem, poprzez własne poszukiwania i rozważania, że pytanie „kim jestem?” staje się coraz trudniejsze wraz z wiekiem i ingerencją w życie. Tak, ingerencja w życie może być bardzo szkodliwa dla naszego szczęścia. Nasze doświadczenia mają tendencję do kształtowania nas na osobę, którą jesteśmy dzisiaj. Nawiasem mówiąc, to niekoniecznie to, kim mieliśmy być.

Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby móc zrobić coś, co Cię pasjonuje i naprawdę kocha jako dziecko? Może to jakaś forma sztuki; malowanie, rysowanie, rękodzieło, taniec lub śpiew. Może lubisz budować rzeczy lub rozkładać je na części i składać z powrotem. A może byłeś geniuszem matematycznym w klasie? Czy lubiłeś grać w szkole i uczyć prawdziwe lub wyimaginowane dzieci?

Dzieciństwo to niewinność. Jako dzieci akceptujemy naszą prawdziwą esencję bez pytania i codziennie podążamy za nią w naszej prawdziwej i wyimaginowanej zabawie. To życie i jego zewnętrzne wpływy kierują nas z dala od tego, co kochamy robić. Zbyt szybko zniechęcamy się do pogoni za szczęściem.

U wielu szczęśliwych, odnoszących sukcesy dorosłych widać, że często istnieje wspólny mianownik. Ludzie odnoszący największe sukcesy naprawdę uwielbiają robić to, co robią. Żyją swoją pracą. Starają się być w tym coraz lepsi. Nigdy nie boją się pracy i zawsze myślą o nowych sposobach na poprawę. Po prostu kochają swoją pracę. „Żyją, by pracować”, a nie „pracują, by żyć”.

Najsłynniejszy miliarder w Ameryce, Malcolm Forbes, w kilku swoich stwierdzeniach odzwierciedlał to samo przekonanie, że powinieneś robić to, co kochasz, aby osiągnąć sukces:

chcę zrobić. Nie ma innego sposobu na odniesienie sukcesu ”.

„Kiedy to, kim jesteśmy, jest tym, czym chcemy być, to jest szczęście”.

„Największym błędem, jaki ludzie popełniają w życiu, to nie zarabianie na życie z robienia tego, co sprawia im największą przyjemność”.

Te cytaty Malcolma Forbesa w dużym stopniu podsumowują znaczenie robienia tego, co się kocha.

Każdy powinien dążyć do tego, co kocha. Następnie pracuj nad tym, co kochają. Możesz powiedzieć „Za późno”. Nigdy nie jest za późno, aby na nowo odkryć swoje dziecięce pasje. Z pewnością nigdy nie jest za późno, aby zacząć czerpać satysfakcję i radość z życia. Choćby dla własnej przyjemności, powinieneś dążyć do tego, co kochasz.

Cokolwiek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *