Zmiany związane z drukowaniem w kolorze

Tytuł:
Zmiany związane z drukowaniem w kolorze

Liczba słów:
395

Podsumowanie:
W odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie na drukowanie w kolorze producenci papieru opracowali nowy gatunek papieru, który może dorównać jakości stosowanym w handlu papierom drukarskim (papiery do druku offsetowego lub wklęsłodrukowego). Te nowo opracowane papiery do drukowania wykazują taką samą gładkość, jasność i nieprzezroczystość, które są idealne do każdego rodzaju procesu drukowania.

Słowa kluczowe:
Kolor, druk

Treść artykułu:
W odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie na druk kolorowy, producenci papieru opracowali nowy gatunek papierów, które mogą dorównywać jakością stosowanym w handlu papierom drukarskim (papiery offsetowe lub wklęsłodrukowe). Te nowo opracowane papiery do drukowania wykazują taką samą gładkość, jasność i nieprzezroczystość, które są idealne do każdego rodzaju procesu drukowania. Ponadto ciągły wzrost udziału w rynku dysz atramentowych i równie wysokie zapotrzebowanie na wysokiej jakości druk atramentowy, zwłaszcza na papierze niepowlekanym lub lekko zaklejanym, sprawia, że rozwijanie nowych rodzajów papieru jest bardziej praktyczne.

Najnowszy idealny papier niepowlekany dostępny na rynku, który można zastosować do każdego rodzaju druku cyfrowego, jest bezdrzewny, alkaliczny, równomiernie jasny i niebiesko-biały w odcieniu, gładki, jednolity, nieprzezroczysty, wytrzymały i czysty. jest wolny od wszelkich fragmentów powierzchni, a także kurzu. Jednak te cechy są bardzo trudne do utrzymania, ponieważ większość metod drukowania wykorzystuje różne procedury, które niekorzystnie wpływają na jakość papieru drukarskiego. Niemniej jednak, aby utrzymać jakość papieru, potrzebna jest odpowiednia wiedza na temat sterowania procesem, a także doboru filtrów.

Utrzymanie jakości papieru ma znaczący wpływ na jakość wydruku. Weźmy na przykład niebiesko-białą jasność, która jest ważna zwłaszcza w projektach drukowanych, które wymagają, aby część strony pozostała niezadrukowana i zauważalna, jak w przypadku tekstu i grafiki. Niebiesko-białą jasność uzyskuje się poprzez dodanie rozjaśniacza optycznego, który jest stosowany jako dodatek do prasy klejarskiej, aby produkt końcowy miał niebiesko-biały i jasny wygląd.

Jeśli chodzi o zasadę stosowaną w papierach drukarskich, jego główną funkcją jest klejenie wewnętrzne i środek wspomagający retencję. Bezwodnik alkilobursztynowy i środki wspomagające zatrzymywanie mikrocząstek znacznie zwiększyły udział w rynku, zwłaszcza w stosowaniu wypełniaczy i włókien wtórnych. Jednak wraz z rosnącą liczbą maszyn papierniczych, które mają coraz większą prędkość, maksymalizacja retencji wypełniacza i formowania papieru stała się powszechnym problemem producentów papieru. Aby rozwiązać ten problem, zdecydowali się zamiast tego użyć środków wspomagających zatrzymywanie mikrocząstek.

Na koniec należy wziąć pod uwagę nie tylko papiery, ale należy również wyczyścić drukarkę, ponieważ kurz i zanieczyszczenia często gromadzą się wewnątrz drukarki, co zakłóca jej działanie. Czysta drukarka i bardzo czysty papier to dwa czynniki, które mogą pomóc w zapewnieniu wysokiej jakości wydruków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *