Zlecenie rynkowe, zlecenie z limitem, zlecenie stop, zlecenie z limitem zatrzymania bez tajemnic!

Rodzaje zamówień
Składanie zamówień to sztuka sama w sobie. Początkujący często nie wiedzą, kiedy używać zleceń rynkowych i zleceń limitowanych. Różne zamówienia są używane w różnych warunkach rynkowych. Ale zamówienie z limitem jest najbardziej wszechstronne. Zrozumienie zlecenia z limitem jest niezbędne do odniesienia sukcesu w handlu. Omówię tylko sprawę kupna, rozumowanie i mechanizm jest taki sam dla zwarcia.

Zamówienie rynkowe
W zleceniu rynkowym zasadniczo wydajesz swojemu brokerowi instrukcje kupna po obowiązującej cenie. Nie możesz ustawić ceny, którą chcesz kupić. Zlecenia rynkowe mogą być podatne na poślizg na szybko zmieniających się rynkach. Na przykład, jeśli dasz zlecenie rynkowe na zakup 10 lotów, 3 loty mogą być wypełnione po 10 USD, kolejne 3 loty po 10,50 USD, a pozostałe 4 loty po 11,00 USD. Zwykle używamy zlecenia rynkowego, gdy musimy szybko wejść lub wyjść z rynku, na przykład gdy rynek nagle drastycznie porusza się przeciwko tobie.

Zlecenie z limitem
Zlecenie z limitem różni się od zlecenia rynkowego tym, że możesz określić cenę, po której chcesz kupić. Na przykład, jeśli określisz, że chcesz kupić 2 loty po 10 USD, nie otrzymasz wypełnienia po cenach powyżej 10 USD. Stąd możliwy scenariusz to otrzymanie obu 2 lotów po 10 $ lub 1 lot po 10 $ i 9,50 $. Piękno zamówienia z limitem polega na tym, że nie otrzymasz wypełnienia, chyba że cena będzie lepsza niż określona.

Zatrzymaj zamówienie
Zlecenie stop jest lepiej znane jako zlecenie stop loss. W handlu dziennym stop loss jest niezbędny dla przetrwania. Niektórzy traderzy nie ustawiają stop loss, ponieważ monitorują swoje transakcje w czasie rzeczywistym. Czują, że mogą wkroczyć wystarczająco szybko, aby zamknąć pozycję, gdy sytuacja jest przeciwko nim. Jednak na szybko zmieniających się rynkach możesz bardzo dobrze stracić 200 USD lub więcej na pojedynczym kontrakcie w ciągu kilku minut. Ustawienie zlecenia stop loss usuwa psychologiczne wahanie przed wyjściem z pozycji. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jest to bezwzględny wymóg, opanuj go i wykorzystaj na swoją korzyść.

Załóżmy, że obecnie zajmujesz pozycję długą na 10 USD i ustawiasz stop loss na 8 USD, dajesz swojemu brokerowi instrukcje sprzedaży po cenie rynkowej, gdy cena spadnie do 8 USD. Gdy cena przekracza 8 USD, zlecenie Stop Loss pozostaje w stanie uśpienia, zamieni się w zlecenie rynkowe tylko wtedy, gdy cena osiągnie 8 USD, aby uchronić Cię przed dalszymi stratami. Zauważ, że zlecenie stop loss jest zawsze używane do wyjścia z pozycji. Dlatego jeśli jesteś długi, zlecenie Stop Loss zawiera instrukcje sprzedaży. Jeśli jesteś niski, zlecenie stop loss zawiera instrukcje kupna.

Zlecenie Stop Limit
Zlecenie stop z limitem jest podobne do zlecenia stop loss, z tą różnicą, że zamieni się w zlecenie z limitem po z góry określonej cenie. Na przykład, załóżmy, że masz pozycję długą na 10 USD i ustawiłeś zlecenie stop z limitem sprzedaży na 8 USD, gdy cena spadnie do 8 USD, zlecenie stanie się zleceniem z limitem na 8 USD. Przypomnij sobie, że zlecenie z limitem zapewni Ci wypełnienie lepsze niż podana cena. W związku z tym zlecenie z limitem na 8 USD oznacza, że ​​otrzymasz wypełnienie za 8 USD i więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *