Zanim cokolwiek zrobisz, wypróbuj

Tytuł:
Zanim cokolwiek zrobisz: wypróbuj

Liczba słów:
393

Podsumowanie:
Więc wiesz, z grubsza, czego chcesz, aby Twoja domowa firma być. Zanim jednak pójdziesz dalej i zaczniesz inwestować, musisz to wypróbować. Oto jak.

Zbuduj prototyp.

Jeśli planujesz sprzedawać rzeczy fizyczne lub zamierzasz zrobić coś takiego, jak założenie strony internetowej lub stworzenie oprogramowania, powinieneś zbudować prototyp, aby zobaczyć, jak Twój pomysł się sprawdzi. Prototyp to wersja twojego produktu, która jest szybko tworzona przez ciebie sam i służy do pokazania, że twój pomysł jest feasi …

Słowa kluczowe:

Treść artykułu:
Więc z grubsza wiesz, jaki ma być Twój biznes w domu. Zanim jednak pójdziesz dalej i zaczniesz inwestować, musisz to wypróbować. Oto jak.

Zbuduj prototyp.

Jeśli planujesz sprzedawać rzeczy fizyczne lub zamierzasz zrobić coś takiego, jak założenie strony internetowej lub stworzenie oprogramowania, powinieneś zbudować prototyp, aby zobaczyć, jak Twój pomysł się sprawdzi. Prototyp to wersja twojego produktu, która jest szybko tworzona przez ciebie i służy do pokazania, że twój pomysł jest wykonalny w prawdziwym świecie. Jeśli zbudowanie całości byłoby zbyt drogie, wystarczy zbudowanie nowej części, która odróżnia Cię od konkurencji.

Pokaż swój prototyp kilku osobom, aby zobaczyć, co o tym myślą. Czy są podekscytowani? Czy go użyją?

Zdobądź kilku klientów.

Jeśli Twój produkt ma stosunkowo niską wartość lub świadczysz usługę, pozyskanie kilku klientów i wykonanie kilku prób nie powinno być zbyt wielkim problemem. Zrób im hojny rabat (możesz to zrobić nawet za darmo), aby upewnić się, że wszystko przebiega sprawnie, a klienci są na końcu zadowoleni.

Załóżmy na przykład, że planujesz zostać ogrodnikiem krajobrazu z domu. Mógłbyś pożyczyć narzędzia i zgłosić się na ochotnika do zrobienia ogrodu na jakiś projekt charytatywny – to dobrze, ponieważ oznacza, że robisz coś miłego na cele charytatywne, ale nie płacą za doskonałość, więc nie jest tak źle jeśli małe rzeczy pójdą źle. Powinieneś wtedy wykonać wszystkie czynności, tak jak po założeniu firmy, i zobaczyć, co wyjdzie po drugiej stronie.

Oto kolejny. Załóżmy, że jesteś Włochem mieszkającym poza Włochami i planujesz rozpocząć domową firmę gotującą makaron w swojej kuchni i dostarczającą go klientom (byłbyś zaskoczony, ile firm domowych jest w branży gastronomicznej). Możesz sporządzić wstępny projekt ulotki (z obniżonymi cenami) i dostarczyć ją do niewielkiej liczby domów w okolicy, dopóki nie otrzymasz niewielkiej odpowiedzi. Możesz wtedy zobaczyć, czy naprawdę wykonalne jest wykonanie i dostarczenie tych rzeczy i czy przyniesie to jakikolwiek zysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *