Wada i zaleta druku atramentowego

Tytuł:
Wada i zaleta druku atramentowego

Liczba słów:
384

Podsumowanie:
Świadomość, że drukowanie atramentowe jest elastyczne, opłacalne i niezawodne sposób na uzyskanie wysokiej jakości produktów drukowanych. Ten druk atramentowy ma swoje wady. Wady drukarek atramentowych obejmują delikatne głowice drukujące (które są podatne na zatykanie lub zatykanie) oraz drogie wkłady atramentowe.

Słowa kluczowe:
usługi druku atramentowego

Treść artykułu:
Świadomość, że drukowanie atramentowe jest elastycznym, opłacalnym i niezawodnym sposobem na osiągnięcie wysokiej wysokiej jakości produkty drukowane. Ten druk atramentowy ma swoje wady. Wady drukarek atramentowych obejmują delikatne głowice drukujące (które są podatne na zatykanie lub zatykanie) oraz drogie wkłady atramentowe. Te dwie główne wady druku atramentowego muszą być powodem, dla którego niektórzy konsumenci rozważają drukarki laserowe do zastosowań w drukarkach o średniej i dużej objętości.

Niektórzy konsumenci robią alternatywny sposób, aby zaoszczędzić pieniądze, używając kompatybilnych wkładów generycznych lub zestawów do ponownego napełniania, pod warunkiem, że wiedzą, jakie konsekwencje wynikają z używania nieoficjalnych produktów może stać się nieważne.

Krwawienie atramentu to kolejny rodzaj wad druku atramentowego, w którym atrament jest przenoszony na boki z żądanego miejsca dzięki efektowi kapilarnemu; w rezultacie na niektórych rodzajach papieru pojawia się błotnisty wygląd.

Dość tej wady części druku atramentowego, spójrzmy teraz na jaśniejszą stronę. W porównaniu z wcześniejszymi drukarkami zorientowanymi na konsumenta, drukarki atramentowe mają wiele zalet. Oto niektóre z nich:

• Są cichsze w działaniu niż drukarki igłowe lub dwukołowe.
• Mogą drukować dokładniejsze, gładsze szczegóły dzięki wyższej rozdzielczości głowicy drukującej, a wiele dysz atramentowych z fotorealistyczną jakością druku w kolorze jest szeroko dostępnych.
• W porównaniu z droższymi technologiami, takimi jak wosk termiczny, sublimacja barwnikowa i drukarki laserowe, dysze atramentowe mają tę zaletę, że praktycznie nie wymagają czasu nagrzewania i są tańsze w przeliczeniu na stronę (z wyjątkiem porównania z drukarkami laserowymi).

Drukarki atramentowe to rodzaj drukarek komputerowych, które działają na zasadzie wrzucania maleńkich kropelek ciekłego atramentu na papier. Są szeroko rozpowszechnionym typem drukarek komputerowych dla zwykłego konsumenta ze względu na niski koszt, wysoką jakość druku, możliwość drukowania w żywych kolorach i łatwość użytkowania.

Jeśli chodzi o problem z krwawieniem, obecnie jest więcej producentów drukarek atramentowych, które sprzedają również specjalnie przetworzony papier, mający na celu uniknięcie problemu z krwawieniem podczas drukowania, ale ten papier jest drogi i czasami ma dziwną teksturę. To jest papier idealny do drukarek atramentowych.

Ponieważ atrament używany w większości drukarek atramentowych jest rozpuszczalny w wodzie, należy zachować ostrożność w przypadku dokumentów wydrukowanych na drukarce atramentowej, aby uniknąć nawet najmniejszej kropli wody, która może spowodować poważne rozmazanie lub ściekanie. W przypadku takich dokumentów nie zaleca się używania zakreślaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *