Siedem pomysłów na marketing wirusowy offline

Tytuł:
Siedem pomysłów na marketing wirusowy offline

Liczba słów:
1361

Podsumowanie:
Niedawno uczestniczyłem w dyskusji na forum na temat marketingu offline – czyli używania bardziej tradycyjnego marketing offline, aby zwiększyć ruch w witrynie lub blogu. Wciąż pamiętam, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem adres URL w reklamie telewizyjnej i jakie to było fajne.

Świat offline ma ograniczenia geograficzne, więc najtańsze formy marketingu wirusowego będą ograniczone geograficznie, co może stanowić wyzwanie dla niektórych witryn. Ktoś na forum powiedział, że offli …

Słowa kluczowe:
marketing wirusowy, drive to web, marketing internetowy, promocja

Treść artykułu:
Niedawno uczestniczyłem w dyskusji na forum na temat marketingu offline – czyli wykorzystywania bardziej tradycyjnego marketingu offline do kierowania ruchu do Twojej witryny lub bloga. Wciąż pamiętam, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem adres URL w reklamie telewizyjnej i jakie to było fajne.

Świat offline ma ograniczenia geograficzne, więc najtańsze formy marketingu wirusowego będą ograniczone geograficznie, co może stanowić wyzwanie dla niektórych witryn. Ktoś na forum powiedział, że marketing offline to strata czasu dla większości witryn lub blogów. Myślę, że to fałszywe uogólnienie. W rzeczywistości każda witryna powinna praktykować jakąś formę wirusowej promocji offline. Nazywamy te wysiłki napędem do programów internetowych i mogą one być bardzo skuteczne.

Każda promocja składa się z dwóch ważnych elementów, które stają się jeszcze ważniejsze w promowaniu Twojej witryny offline. Podobnie jak w świecie online, sukces w promocji offline będzie zależeć od umieszczenia wiadomości przed potencjalnym klientem we właściwym kontekście – czyli we właściwym czasie i kiedy są w odpowiednim nastroju, aby wykonać akcję, której szukasz. , czyli w tym przypadku wizyta w Twojej witrynie.

Potrzebujesz dwóch elementów dla każdego pomysłu na marketing wirusowy – haczyka i kontekstu. Kiedy już zorientujesz się, jak zamierzasz to zrobić, musisz określić, gdzie zamierzasz to zrobić. Jeśli nisza i zakres Twojej firmy nie będą dobrze pasować do lokalnych potencjalnych klientów, rozdawanie wizytówek nie zadziała jako pomysł marketingu wirusowego. Myślę, że każda witryna może skorzystać na potencjalnych klientach offline – to tylko kwestia tego, ile czasu i pieniędzy chcesz im poświęcić.

Oto dziesięć pomysłów z objaśnieniem haka i kontekstu dla każdego z nich:

1. Pomysł: użyj adresu URL jako numeru telefonu. Większość ludzi dostaje to na wizytówkach, ale pomija wiele równie ważnych elementów, które stają się materiałami marketingowymi. Oto kilka z nich: nagłówki papieru firmowego, informacje prasowe, reklamy na żółtych stronach, reklamy w prasie, reklamy radiowe i telewizyjne, pojazdy firmowe, broszury, arkusze informacyjne, dół każdej strony katalogu. Wszędzie tam, gdzie jest numer telefonu, należy podać zarówno ogólny adres URL, jak i kontaktowy adres e-mail (contact@yourco.com).

Nic nie kosztuje. I tak już płacisz za materiały.

Kontekst: globalny, ponieważ wszystkie Twoje materiały marketingowe są rozchodzące się po całym świecie, a Twoje reklamy powinny być widoczne i słyszane na wybranych rynkach.

2. Pomysł: karty internetowe. W dzisiejszych czasach wizytówki można dostać dość tanio. Firmy takie jak DCP Print oferują 250 bezpłatnych wizytówek z reklamą na odwrocie (ich własny marketing wirusowy) lub 9,99 USD za 500 kart. Wydają się trochę chudzi, ale nadadzą się. To, co chcesz zrobić, to wybrać przyciągający uwagę kolor, który pasuje do obrazu Twojej witryny (ładny błękit lub żółty) i umieścić adres URL w środku, wielkimi literami. Umieść krótki opis witryny, ewentualnie swój adres e-mail i / lub numer telefonu i podaj je.

Koszt: minimalny.

Kontekst: Bardziej ukierunkowany lokalnie, ponieważ je rozdajesz. Ale spójrz na następny pomysł.

3. Pomysł: Niech każdy kontakt z klientem będzie okazją do marketingu wirusowego. Pamiętasz karty internetowe z ostatniego pomysłu? Rozdawanie ich bezpośrednio klientom to nie problem, prawda? Co powiesz na spinanie kilku z nich na fakturze, wyciągu lub innej korespondencji z małą listą pocztową, którą osobiście napisałeś, prosząc ich o zatrzymanie jednej z nich i przekazanie drugiej komuś, kto mógłby z niej skorzystać.

To zadziała z wieloma pomysłami na tej stronie.

Jeśli poświęcisz wystarczająco dużo czasu na budowanie relacji z klientami, z przyjemnością Ci pomogą. Pamiętaj, aby podziękować im za wszelkie polecenia.

Koszt: minimalny.

Kontekst: rodzaj marketingu wirusowego łączy się z ideą łańcuszka, który ma potencjał. Globalny zasięg.

4. Pomysł: łapówki za polecenie. To świetny pomysł, ponieważ działa zarówno offline, jak i online. W przypadku online możesz wysłać e-mail do swoich klientów lub umieścić łącze na swoich stronach. Istnieją narzędzia, takie jak polecanie znajomego do witryn internetowych, a także wiele bezpłatnych skryptów polecania tej strony znajomym.

Zaoferuj swoim obecnym klientom zachętę do polecania nowych cu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *