Różne sposoby drukowania plakatów

Tytuł:
Różne sposoby drukowania plakatów

Liczba słów:
800

Podsumowanie:
Jest tak wiele sposobów drukowania plakatów, po prostu wybierz ten, który uważasz jest dla ciebie dużo łatwiejsze.

Słowa kluczowe:
Różne, sposoby, drukowanie, plakaty

Treść artykułu:
Jest tak wiele sposobów drukowania plakatów, wystarczy wybrać ten, który uważasz, że jest to dla ciebie znacznie łatwiejsze.

Korzystanie z programu Photoshop

Kroki są dość proste do wykonania i każdy może to zrobić. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest znalezienie i otwarcie aplikacji Adobe Photoshop. Następnie Otwórz z menu pliku. Wybierz plik, a następnie kliknij Otwórz. Jeśli kiedykolwiek zechcesz zmienić rozmiar obrazu, pamiętaj, że wszelkie zmiany fizycznego rozmiaru obrazu będą miały bezpośredni wpływ na rozmiar pliku. Im większy rozmiar fizyczny, tym większy rozmiar pliku, a przetwarzanie dużego pliku zajmuje sporo czasu. Możesz drukować z rozdzielczością 150 dpi. Powodem tego jest to, że nawet jeśli wybierzesz znacznie wyższą rozdzielczość, zostanie ona uznana za bezużyteczną, ponieważ dodatkowe dane z wyższej rozdzielczości są zwykle ignorowane przez drukarkę. W takim razie nie zapomnij użyć trybu kolorów RGB. Jeśli rozmiar obrazu jest już zadowalający, możesz zapisać plik.

Aby zapisać plik, musisz wybrać Zapisz jako z menu pliku, w którym pojawi się okno dialogowe z prośbą o wpisanie opisowej nazwy pliku. Pamiętaj, aby wybrać Photoshop EPS jako swój format, jednak jeśli kiedykolwiek opcja Photoshopa jest wygaszona, powinieneś kliknąć Anuluj, a następnie sprawdzić, czy obraz został spłaszczony. Następnie wybierz katalog i kliknij Zapisz. Aby wydrukować zapisany plik, możesz po prostu otworzyć podgląd na ekranie, a następnie wydrukować.

Korzystanie z programu PowerPoint

Pierwszym krokiem jest ustawienie rozmiaru strony na 8,5 ”x 11” lub A4 lub możesz użyć niestandardowego 36 ”x48” lub 50 ” x56 ”. Jednak najczęściej używanym rozmiarem strony jest 36 ”x48”. Drugim krokiem jest ustawienie strony w orientacji poziomej lub pionowej, pamiętając, że plakat może drukować w szerokości 50 cali.

Tabele i tekst powinny być tworzone w programie PowerPoint i nigdy nie powinny być wycinane ani wklejane z innych aplikacji okienkowych. Następnie umieść wszystkie swoje teksty i zdjęcia na slajdzie, który zostanie wydrukowany, aby później stać się Twoim plakatem. Musisz jednak używać bardzo małych rozmiarów czcionek, jeśli chcesz dołączyć każdy tekst na stronie. Możesz użyć funkcji Zoom, aby zobaczyć, co wpisałeś, oczywiście jeśli używasz małych rozmiarów stron, ale jeśli wybrałeś niestandardowy rozmiar strony (36 ”x48”), możesz wyświetlić go w 100%. Spowoduje to wyświetlenie, jak wyjdzie Twój plakat. I jeszcze jedno, unikaj używania ciemnego tła na swoich plakatach, ponieważ sprawi, że twój plakat będzie tylko podatny na zadrapania, a odciski palców będą bardziej widoczne. Następnie zapisz swoją pracę na dyskietce 3,5 ”lub Zip 100 lub 250 mega dyskietce lub płycie CD lub możesz zapisać ją na dysku flash USB.

Korzystanie z programu Illustrator

Konieczne jest utworzenie plakatu w rzeczywistym rozmiarze. Możesz skorzystać z konfiguracji dokumentów 42xN lub 36xN. Aby zobaczyć rzeczywisty rozmiar swojego plakatu, możesz wybrać 100%, w ten sposób możesz zweryfikować rozdzielczość, a także jakość swojego plakatu. W takim razie nie zapomnij skorzystać z trybu kolorów RGB, aby uzyskać żywy kolor plakatu. Aby nie mieć żadnych problemów z czcionką, używaj tylko czcionek systemowych wieloplatformowych, Arial lub Times New Roman, dwóch najbardziej niezawodnych czcionek.

Podobnie, upewnij się, że obrazy bitmapowe są skanowane do wystarczająco wysokiej rozdzielczości 150 dpi. Każda rozdzielczość znacznie wyższa niż 150 dpi spowoduje tylko nadmierny rozmiar pliku i zostanie po prostu zignorowana przez drukarkę.

Nie używaj jednolitego czarnego lub ciemnego tła, ponieważ sprawia to, że powierzchnia plakatu jest podatna na zarysowania i odciski palców są bardziej widoczne. Następnie Zapisz jako jako EPS, ale uważaj, aby nie wstawiać żadnych specjalnych czcionek, lub możesz wyeksportować plik jako Tiff rasteryzując obraz do 150 dpi.

Korzystanie z płótna

Podobnie jak w przypadku pozostałych metod drukowania plakatów, akwizycja wymaga stworzenia plakatu w rzeczywistym rozmiarze. Aby to zrobić, musisz ustawić układ / dokument 42xN lub 36xN. Następnie wyświetl plik w 100%, aby sprawdzić rozdzielczość i jakość. Następnie używaj tylko czcionek systemowych Arial lub Times New Roman. Upewnij się, że obrazy bitmapowe zawarte w pliku są skanowane do rozdzielczości 150 dpi. Następnie jak zwykle powstrzymaj się od używania ciemnego tła. Możesz zapisać swój plik jako rasteryzowany Tiff z rozdzielczością 150 dpi lub możesz również zapisać go jako plik EPS, o ile nie masz żadnych problemów z czcionkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *