Przewodnik po bogatych filmach wideo The Poor Man’s

Tytuł:
Przewodnik biedaka po bogatych filmach wideo

Liczba słów:
690

Podsumowanie:
Hej, fajna kamera. Słyszałem, że masz też komputer. Chyba jesteś w branży wideo!

Ach, ale to nie jest takie proste. Jak wielu potencjalnych fotografów może ci powiedzieć, to nie sprzęt definiuje jakość; to osoba używająca sprzętu.

Och, wiedziałeś o tym.

OK, a co gdybym zaoferował ci powiedzmy 5000 $ za zrobienie historii mojego życia? Czy wiesz, co robić? Czy możesz sobie wyobrazić efekt końcowy? A może po prostu masz nadzieję, że przycisk oznaczony „Ken Burns Effect” uratuje Twoje …

Słowa kluczowe:
wideo, scenariusz, prosument, kamera, filmy ślubne, filmy korporacyjne, szkolenia wideo , klasa wideo

Treść artykułu:
Hej, niezła kamera. Słyszałem, że masz też komputer. Chyba jesteś w branży wideo!

Ach, ale to nie jest takie proste. Jak wielu potencjalnych fotografów może ci powiedzieć, to nie sprzęt definiuje jakość; to osoba używająca sprzętu.

Och, wiedziałeś o tym.

OK, a co gdybym zaoferował ci powiedzmy 5000 $ za zrobienie historii mojego życia? Czy wiesz, co robić? Czy możesz sobie wyobrazić efekt końcowy? A może po prostu masz nadzieję, że przycisk oznaczony „Ken Burns Effect” uratuje Twój tył?

Brzmi cynicznie? Winny jako oskarżony. Jednak rozprzestrzenianie się niedrogiego sprzętu wideo przyzwoitej jakości przekonało wielu konsumentów, że mogą robić własne filmy biznesowe lub ślubne, a wielu prosumentów do podjęcia pracy na własny rachunek w pełnym wymiarze godzin.

Oto moja oferta. Przeczytaj następne pięć akapitów mojej „szkoły wideo za 5 minut lub mniej”, a będziesz o jeden mały krok bliżej do opowiedzenia fascynującej historii, bez względu na to, jaka jest.

PIĘCIOMINOWA SZKOŁA WIDEO … już teraz!

1) Utwórz zarys swojego projektu. Co sobie wyobrażasz? Pomimo całego szumu związanego z mediami interaktywnymi i nieliniowymi, opowiadanie historii jest linearne. Ludzki mózg chce logicznego przepływu, a kiedy go nie otrzymuje, rozprasza się… zaczyna śnić na jawie… zzzzzz. Tak więc, jeszcze zanim zaczniesz kręcić lub edytować, opowiedz swoją historię. Załóżmy, że robisz film z przyjęcia zaręczynowego pary, która bierze ślub i chcesz opowiedzieć jej historie z życia. Oto typowy zarys:

Pochodzenie
Ślub rodziców
Narodziny dzieci
Dzieci dorastające
Licea liceum lub college’u
Praca
Niektóre rekreacyjne zalety w ich samotne koncerty
Magiczna chwila – spotyka się para
Para razem
Para zaręcza się
Powtórzenie wcześniejszych ujęć (niech widzowie wiedzą, jak to się kończy)
Finałowy tekst, logo, ‘Gratulacje’ i zdjęcie szczęśliwej pary.

2) Zdobądź surowiec. Jeszcze nawet nie DOTYKLIŚMY kamery. Nie możesz naprawdę wiedzieć, jak będzie wyglądać ta historia i jakich dodatkowych zdjęć będziesz potrzebować, dopóki nie będziesz wiedział, z jakim surowcem będziesz pracować.

Pomyśl wewnątrz pudełka. Jeśli spojrzysz na rocznik i po prostu zrobisz zdjęcie rocznika, przegapiłeś historię. Wasze “ gwiazdy ” pojawiają się w tym świecie … zróbcie zbliżenia zdjęć z książki, dopełnijcie to reklamami Pepsi, coli, babeczek hostessy, obsady “ Saved by the Bell ” – czymkolwiek byli w tym wieku.

Ważne: sprawdź istniejące nagrania audio lub wideo swoich gwiazd, a nie tylko zdjęcia. Film 8 mm, stare taśmy Betamax, cokolwiek. Może to dodać humoru i ekspresji do skarbów. Co więcej, dawno minione głosy w stylu vintage mogą doprowadzić tłum do łez.

3) Nowa sekcja? Nowa Muzyka. Twój zarys prawie mówi ci, jak często zmieniać muzykę. Zawsze, gdy zmieni się epoka lub temat, użyj innego elementu. Pomaga nam zrozumieć epokę, daje nam znać, że możemy przejść dalej w historii z tego, co było wcześniej, i mówi nam, jak się czuć. Innymi słowy, zmieniaj muzykę w zależności od emocji i rozważ swoją publiczność. Nie musi to być wszystko hip-hop czy elektronika. Często bardziej odpowiednie jest coś ciepłego i puszystego.

4) Porzuć efekty specjalne. Efekty przejścia zostały opracowane dla zmian scen, a najpotężniejszym z nich jest wciąż rozpuszczanie. Przewracanie stron, ścieranie się po okręgu, strzępki i inne rzeczy związane z „planetą tanich efektów specjalnych” odciągną widzów od Twojej historii. Nie jesteś gwiazdą, twój temat lub klient jest.

5) Strzelaj do redaktora. Istnieją podstawowe zasady montażu, ale sprowadzają się do tego: ujęcie dalekie, ujęcie średnie, zbliżenie, przekrój. Kiedy kręcisz materiał zdjęciowy szczęśliwej pary w ogrodzie różanym, chcemy zobaczyć ogród, ich twarze, dłonie (i zbliżenie obrączki, a także jakieś znaki informujące nas, że są w ogród różany. Och, zbliżenie lub skan ich ogłoszenia ślubnego z gazety też jest miły.

Czy już czas? Odłóż ołówki. Postępuj zgodnie z tymi zasadami i przejdź do następnego poziomu opowiadania wideo! #*
Powodzenia.
*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *