Przemysł drukarski jest skazany na śmierć

Tytuł:
Przemysł drukarski: czy to skazane?

Liczba słów:
421

Podsumowanie:
Mimo że ludzie będą nadal przywiązani do ekranów komputerów przez następną dekadę, przemysł drukarski pozostanie tutaj wiele praktycznych powodów.

Słowa kluczowe:
prasa, drukowanie, drukowanie

Treść artykułu:
Branża poligraficzna przechodziła niezwykłe zmiany w ostatniej dekadzie, aż do teraz doświadczył spadku sprzedaży. Branża ustąpiła miejsca innym środkom komunikacji – na przykład internetowi. Wiele osób i firm wykonuje obecnie swoją pracę lub kupuje swoje potrzeby przez Internet. Instrukcje i umowy, które wcześniej były drukowane, można teraz tworzyć online. Ale chociaż ludzie będą nadal przywiązani do ekranów komputerów przez następną dekadę, przemysł drukarski pozostanie tutaj z wielu praktycznych powodów.

Przemysł filmowy w jakiś sposób przyczynił się do wzrostu upadku branży drukarskiej. Być może znasz filmy Wojna światów, Wspomnienia gejszy, Opowieści z Narnii: Lew, Wiedźma i stara szafa, serial o Harrym Potterze i A Walk to Remember, żeby wymienić tylko kilka. Wszystkie te hity filmowe powstały na podstawie powieści napisanej przez znanych pisarzy, którzy pomogli zmienić dzisiejszy sposób postrzegania branży drukarskiej. Z wielu powodów sprzedaż tych książek w twardej lub miękkiej oprawie wzrosła do zadziwiającego poziomu. W rzeczywistości wydawcy serii o Harrym Potterze muszą dokonać kolejnego wznowienia, aby sprostać rosnącemu popytowi na książkę na całym świecie.

Dodatkowo, chociaż dzieci są teraz bardziej narażone na kontakt z komputerami i światem wirtualnym, nadal uczą się czytać i pisać poprzez książki i materiały drukowane. Dopiero gdy komputer stanie się lepszym sposobem nauczania dzieci, materiały drukowane staną się mniej przydatne. To pokazuje, że materiały drukowane nie znikną w najbliższym czasie. Dzieje się tak po prostu ze względów praktycznych: są one poręczniejsze, prostsze w użyciu i zapewniają najlepszą przewagę dla użytkownika.

Chociaż pomysł zrobienia wszystkiego cyfrowo jest bardzo obiecujący i zachęcający, w końcu wszystko wraca do praktycznie. Weź pod uwagę branżę opakowań. To jedna z głównych części przemysłu poligraficznego. Czy możesz sobie kiedykolwiek wyobrazić pudełko czekolady zapakowane w ekran komputera? Zdecydowanie nie! Dlatego tak długo, jak nie ma innego sposobu, aby zrobić to cyfrowo, drukowanie będzie istniało. Dopóki istnieją ludzie i firmy, które postrzegają drukowanie jako lepszą opcję dla technologii internetowej, druk będzie żył i kwitł. Tak długo, jak ludzie uważają druk za lepszy i prostszy sposób na udostępnienie swoich informacji w dowolnym momencie, przemysł drukarski jest daleki od śmierci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *