Przekazywanie naszej postawy

Tytuł:
Przekazywanie naszej postawy

Liczba słów:
1055

Podsumowanie:
Długotrwałe relacje z potencjalnym klientem są celem skutecznego marketingu. Jeśli nie jesteś podekscytowany tym, co robisz, udana kampania marketingowa jest prawie niemożliwa. Pamiętając, jaka jest Twoja pasja do biznesu, wyrażona poprzez swoje nastawienie, możesz odnieść większy sukces w realizacji celu marketingowego.

Słowa kluczowe:
Komunikacja, postawa, biznes, punktualność, marketing, odpowiedzialność, mowa ciała, działanie, ubiór zapewniający sukces, zmiana myślenia

Treść artykułu:
Celem skutecznego marketingu jest stworzenie długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami poprzez marketing firmy z pasją. Kiedy nie jesteś podekscytowany tym, co robisz, nikt inny też nie będzie. Nasza pasja do tego, co robimy w biznesie, jest przekazywana poprzez naszą postawę. Nasza postawa przejawia się na różne sposoby. Jak możesz stworzyć podejście, które utoruje drogę do sukcesu Tobie i Twojej firmie?

1. Jesteś tym, co mówisz. Słowa, których używamy, mówią wszystko o tym, kim jesteśmy i o czym jesteśmy. Nasze wypowiedziane słowa są prawdopodobnie jednym z najbardziej oczywistych sposobów komunikowania naszego stosunku do innych. Zastanów się, co mówisz, zanim coś powiesz. Czy posłuży do budowania więzi, społeczności lub relacji z innymi? Jeśli nie, rozważ powiedzenie czegoś innego lub nawet nic. W słowach jest dużo mądrości… „jeśli nie masz nic miłego do powiedzenia, nie mów nic”.

2. Ubierz się na sukces. Sposób ubierania się i kolory, które nosisz, wiele mówią o tym, kim jesteś. Znajdź odzież, która podkreśla Twoje najlepsze cechy. Upewnij się, że Twoje ubrania są odpowiednio skrojone, schludne i pozbawione zmarszczek. W razie potrzeby współpracuj z osobistym klientem, który pomoże Ci wybrać stylową odzież pasującą do wizerunku, który chcesz przekazać. Zastanów się, jak wyglądają na ciebie różne kolory i jak się z nimi czujesz. Noś ubrania, które lubisz, aby skuteczniej spotkać potencjalnych klientów. Chociaż „ubrania nie tworzą mężczyzny ani kobiety”, z pewnością mówią wiele o tym, co o sobie myślimy i co chcemy projektować.

3. Bądź punktualny. Thomas C. Haliburton powiedział: „Punktualność to dusza biznesu”. Punktualne przybycie na spotkania z klientami, przemówienia, spotkania z dostawcami lub cokolwiek innego, co robisz w swojej firmie, pokazuje, że szanujesz innych. Szacunek jest podstawą tworzenia wspaniałych, długoterminowych relacji z klientami. Pojawianie się i punktualność to jeden z najlepszych sposobów na pokazanie komuś, że ci na nim zależy. Trzymając się zobowiązań wobec innych, uznajesz ich i ich potrzeby. Troska o klientów musi być Twoim priorytetem numer jeden, ponieważ to dzięki relacjom budujesz swój biznes. Nikt nie wie, jak bardzo Ci zależy, dopóki im tego nie pokażesz …

4. Odpowiadaj na e-maile kilka razy dziennie. W dzisiejszych czasach e-mail jest najczęściej używaną metodą komunikacji. Postaw sobie za cel odpowiadanie na e-maile w ciągu ośmiu godzin. Jeśli nie możesz odpowiedzieć na e-maile w tym okresie, przynajmniej odeślij odpowiedź, że otrzymałeś wiadomość e-mail od tej osoby i że odpowiesz w określonym dniu i godzinie. Nigdy nie pozwól ludziom zastanawiać się, czy otrzymałeś ich e-mail, czy nie. Jeśli nie odpowiesz szybko, jesteś postrzegany jako osoba, która nie jest na topie, nie zorientowana na szczegóły lub, co gorsza, nie dbasz o swoich klientów. Nie wahaj się, jeśli chodzi o komunikację. Zastanów się kilka razy dziennie, kiedy będziesz się koncentrować wyłącznie na czytaniu i odpowiadaniu na e-maile.

5. Połączenia zwrotne w ciągu kilku godzin. W biznesie liczy się czas. Różnica między pozyskaniem nowego klienta może zależeć od szybkiego odebrania połączenia telefonicznego. Nigdy nie wiesz, kiedy możesz przegapić okazję, która ma krytyczne znaczenie dla czasu. Szybka odpowiedź wyraża postawę, którą cenisz w służbie innym oraz że szanujesz ich czas i terminy. W dzisiejszym konkurencyjnym środowisku, jeśli ludzie nie otrzymają natychmiastowej uwagi, której pragną, łatwo im będzie odszukać konkurenta. Unikaj straconych okazji do rozwoju swojej firmy; zaplanuj oddzwanianie dwa do trzech razy dziennie.

6. Brać odpowiedzialność. Przekazujemy naszą postawę poprzez odpowiedzialność, jaką przyjmujemy na siebie. Ludzie mogą wyczuć, kiedy bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze działania i wynikające z nich wyniki. Komunikujemy aurę siły, pewności siebie i przywództwa, co czyni nas jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla ludzi, z którymi prowadzimy interesy. Zastanów się, jak możesz przyspieszyć i wziąć jeszcze większą odpowiedzialność za swoją firmę i osiągane wyniki.

7. Podejmij działanie. Właściciele firm odnoszących sukcesy to ludzie w akcji. Nie czekają, aż życie się wydarzy, oni sprawiają, że życie się wydarza. Taki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *