Przeciążenie informacyjne

Tytuł:
Przeładowanie informacją

Liczba słów:
666

Podsumowanie:
Rozpoczęcie nowej pracy w domu może być przytłaczające. Przeładowanie informacjami jest powszechną frustracją, która prowadzi do niepowodzenia wielu nowych startupów, zanim zdążą się rozpocząć. Ten artykuł zawiera wskazówki dotyczące radzenia sobie z tym przeciążeniem.

Słowa kluczowe:
Praca w domu, nadmiar informacji, ustalanie priorytetów

Treść artykułu:
Dobra wiadomość; w końcu spełniłeś swoje marzenie. Uciekłeś od tradycyjnego, z dala od domowej siły roboczej i jesteś teraz samozatrudniony, niezależnie od tego, czy jest to praca w niepełnym, czy pełnym wymiarze godzin. Teraz zła wiadomość: jesteś teraz samozatrudniony. To zarówno dobra, jak i zła wiadomość. To znaczy, jeśli nie jesteś przygotowany, aby poradzić sobie z nadmiarem informacji. Siedzisz tam, w swoim nowym, eleganckim biurze – czy to w rogu salonu, czy w przerobionej sypialni otoczonej nowymi, równie fajnymi zabawkami … komputer, biurko i kilka strategicznie rozmieszczonych półek. Twoje nowe wielofunkcyjne centrum będzie drukować, faksować i kopiować. (Nie rozwiesza prania, ale hej, nie możesz mieć wszystkiego.)

Masz nawet nadchodzącą pracę i natychmiastowe obawy o zarabianie na życie zniknęły. Brawo! Naprawdę* możesz* pracować w domu! Początkowo praca w domu to czysta przyjemność. Potem dostajesz tydzień, kiedy wydaje się, że wszyscy i ich pies chcą twoich usług. Po spędzeniu kilku późnych nocy dotrzymujesz wszystkich terminów i myślisz; uff … cieszę się, że to koniec! Postanawiasz się zrelaksować i dać sobie dzień wolny. W końcu pracowałeś przez cały weekend i zasłużyłeś na to, prawda?

Niestety, w następnym tygodniu zaczynasz źle próbować nadrobić zaległości w dniu wolnym. Zanim się zorientujesz, zauważysz, że coraz bardziej się oddalasz. Ponuro myślisz, że kiedy pracowałeś dla kogoś innego, przynajmniej pod koniec dnia byłeś skończony … co nie zostało zrobione, nie zostało zrobione!

Cóż, czas nabrać otuchy i ustalić kilka prostych strategii, które pozwolą Ci kontrolować swój czas … i zdrowie psychiczne.

=== 1. W tym tygodniu NIE WOLNO przyjmować żadnych nowych prac. ===

Przyjrzyj się uważnie temu, co masz teraz na talerzu i dokładnie zaplanuj tydzień do przodu. Twoim celem jest odzyskanie kontroli. Poinformuj nowych klientów, że masz już pełne zajęcie, ale możesz umieścić ich na liście priorytetowej, aby zadzwonić w przyszłym tygodniu. (To nie tylko pozwoli ci nadrobić zaległości, ale sprawi, że twoje usługi będą bardzo poszukiwane.)

=== 2. Nadaj czas na wypoczynek i odpoczynek. ===

Nie tylko w tym tygodniu, ale w KAŻDYM tygodniu. Półgodzinny spacer; dwudziestominutowa przerwa na słońcu przy filiżance kawy; szybka kąpiel lub wyjście na film z przyjaciółmi – wszystkie te czynności mogą naładować baterie. Przekonasz się, że możesz osiągnąć znacznie więcej, gdy jesteś wypoczęty i czujny. (Ile razy siedziałeś przy komputerze wpatrując się w ekran, osiągając bardzo niewiele, ponieważ jesteś przemęczony?)

=== 3. Najpierw zajmij się pilnymi zadaniami. ===

Jeśli jesteś w tyle, pierwszym krokiem musi być skontaktowanie się ze wszystkimi klientami i ustalenie nowych, sztywnych terminów. Upewnij się, że te nowe terminy opierają się na tym, co MOŻESZ osiągnąć, a nie na tym, na co masz nadzieję, że możesz osiągnąć. Jeśli jakikolwiek istniejący klient pilnie potrzebuje Twoich usług lub produktów, ustaw go w kolejce.

=== 4. Nadaj priorytety pozostałym zadaniom. ===

Złomuj wszystko, co nie jest istotne, i deleguj, co możesz. Rozważ zaangażowanie rodziny, współpracowników lub przyjaciół do wykonania niektórych zadań. (Ostrzeżenie: nie przekazuj zadań, które muszą być wykonywane tylko przez Ciebie jako dyrektora firmy. Twoja reputacja jest ważna.)

=== 5. Ustal osiągalne codzienne cele. ===

Jeśli zakończysz zadanie przed terminem, rozpocznij następne … ale trzymaj się określonego ostatecznego czasu każdego dnia. To, co robisz w tym tygodniu, to ustanowienie systemu, który będzie nadal działał dla Ciebie.

Wyjście z kłopotów, gdy Twoja firma jest przeciążona, jest jak wyjście z długów. Twoja ocena firmy jest podobna do Twojej zdolności kredytowej – nic nie można zyskać, zaprzeczając istnieniu problemu. Wsuwając się głębiej w bagno nic nie da się zyskać. Zatrzymać; skontaktować się z głównymi graczami; ustal praktyczne strategie i możesz szybko się przegrupować.

Zanim się zorientujesz, Twoje marzenie o biznesie w domu znów będzie na dobrej drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *