Pozytywne myślenie i skuteczny marketing idą w parze

Tytuł:
Pozytywne myślenie i skuteczny marketing idą w parze

Liczba słów:
538

Podsumowanie:
Bycie przedsiębiorcą i prowadzenie własnego biznesu jest z natury rzeczy ryzykowne dążyć. Jeśli kosztowna kampania marketingowa nie powiedzie się lub główny klient dołączy do konkurencji, możesz znaleźć się w trudnej sytuacji, aby nadrobić straty. Pozytywny stan umysłu nie tylko pomaga być kreatywnym, zaradnym i energicznym, ale także poprawia zdolność przewidywania, adaptacji i przegrupowania.

Słowa kluczowe:
ciągłe doskonalenie, pozytywne myślenie, negatywne myśli, pozytywne nastawienie psychiczne, sprzedaż bezpośrednia, skierowania do sprzedaży, optymizm, motywacja, samodoskonalenie

Treść artykułu :
Copyright 2006 Joel Sussman

Skuteczna sprzedaż i marketing wymaga wytrwałości, ciągłego doskonalenia i oczekiwania pozytywnego wyniku. Jeśli ktoś nie podchodzi do każdego aspektu marketingu z entuzjazmem, kreatywnością i pozytywnym nastawieniem psychicznym, to przypomina to wyruszenie w wyścig szkunera bez wiatru w żaglach. Nie będziesz mieć rozpędu ani kierunku, a konkurencja z pewnością Cię wyprzedzi.

Attitude ma podstępny sposób infiltracji wszystkiego, co robimy; i może podnieść nas na wielkie wyżyny lub wciągnąć w głębię niepowodzenia. Może pobudzić nas do robienia i mówienia wszystkich właściwych rzeczy we właściwym czasie lub może osłabić naszą motywację i spowodować, że sabotujemy nasze własne, najlepiej ułożone plany.

Najważniejsze jest to: albo jesteśmy właścicielami naszej postawy, albo nasza postawa jest naszą własnością. Od czasu do czasu konieczne jest podjęcie świadomej decyzji, aby przejąć kontrolę nad naszymi myślami, postawami i nawykami. Nieskoncentrowany wysiłek, niezależnie od tego, czy obejmuje marketing, czy jakikolwiek inny aspekt biznesowy, z pewnością przyniesie gorsze wyniki.

Pozwalanie negatywnym myślom na infekowanie twojego umysłu tworzy kaskadowy efekt samobójczych zachowań. W sprzedaży bezpośredniej trzeba mieć zwycięską postawę i magnetyczną osobowość, aby wpływać i przekonać potencjalnych klientów do zostania klientami. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ odnoszący sukcesy sprzedawca musi również mieć finezję i umiejętności ludzi, aby odzyskać utraconych klientów, negocjować najlepszą ofertę, prosić o polecenia sprzedaży i uzyskiwać je, inspirować do pracy zespołowej oraz mieć energię i optymizm przezwyciężyć niepowodzenia i iść naprzód w obliczu chwilowej awarii. Bez pozytywnego nastawienia psychicznego nic z tego się nie wydarzy.

Kultywowanie pozytywnego nastawienia podsyca także kreatywność i optymizm niezbędny w prawie każdym innym aspekcie marketingu, od wysyłania komunikatów prasowych i listów handlowych po umieszczanie reklam lub uruchamianie strony internetowej. Jeśli nie wierzysz, że to zadziała, albo w ogóle nie będziesz próbować – albo twoje wysiłki będą osłabione i niepełne. W obu przypadkach jesteś skazany na porażkę, zanim jeszcze wyjdziesz z bramki startowej.

Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się być „wiecznym optymistą”, będziesz skłonny podjąć skalkulowane ryzyko i postąpić naprzód. Dotarcie do celu może obejmować zintegrowany program czytania książek motywacyjnych, słuchania płyt CD z samodoskonaleniem, podejmowanie wspólnych wysiłków w celu zidentyfikowania i uniknięcia (lub odfiltrowania) wielu negatywnych elementów w twoim środowisku oraz ustanowienia codziennych nawyków, które będą przyciągać korzystnych ludzi i okoliczności w twoim życiu.

Bycie przedsiębiorcą i prowadzenie własnej firmy to z natury rzeczy ryzykowne przedsięwzięcie. Jeśli kosztowna kampania marketingowa nie powiedzie się lub główny klient dołączy do konkurencji, możesz znaleźć się w trudnej sytuacji, aby nadrobić straty. Pozytywny stan umysłu nie tylko pomaga być kreatywnym, zaradnym i energicznym, ale także poprawia zdolność przewidywania, adaptacji i przegrupowania.

Chociaż wiele aspektów marketingu jest uważanych za ryzykowne przez kogokolwiek, najlepszym sposobem na zabezpieczenie zakładów jest przyjęcie skoncentrowanego, optymistycznego i pozytywnego nastawienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *