Poszukiwanie informacji lub gotowość do zakupu 7 sposobów, w jakie cykl zakupów wpływa na reklamodawców AdWords

Tytuł:
Wyszukiwanie informacji lub gotowość do zakupu: 7 wpływów cyklu zakupów na reklamodawców AdWords

Liczba słów:
1033

Podsumowanie:
Jak powie każdy sprzedawca, kupujący zazwyczaj przechodzą przez etapy przewidywalnego cyklu podczas dokonywania zakupu. Ten tak zwany cykl kupowania ma kilka ważnych konsekwencji dla każdego, kto prowadzi marketing w wyszukiwarkach typu „pay per click” (PPC) za pomocą Google AdWords. Czytaj dalej, aby odkryć siedem sposobów wykorzystania cyklu zakupowego przez marketingowców w sieci wyszukiwania.

Słowa kluczowe:
pay per click, ppc, adwords, cykl zakupowy, badanie słów kluczowych

Treść artykułu:
Jak powie każdy sprzedawca, kupujący zazwyczaj przechodzą przez etapy przewidywalnego cyklu podczas dokonywania zakupu.

Cykl ten rozpoczyna się od zapytania wstępnego, a kończy złożeniem zamówienia.

W terminologii marketingowej etapy te określane są jako etap badania i zaangażowania, etap rozważania i porównywania, a na końcu etap zakupu.

Cykl kupowania ma kilka ważnych konsekwencji dla każdego, kto prowadzi kampanie marketingowe typu pay per click (PPC) w wyszukiwarkach:

1. Cele kampanii

Cel kampanii wpłynie na etap cyklu, na który należy kierować reklamy.

Producent, który prowadzi dystrybucję w kraju za pośrednictwem odsprzedawców, powinien być zainteresowany dotarciem do konsumentów na wczesnym etapie cyklu zakupowego. To samo dotyczy marketera B2B, który chce wpłynąć na kupujących biznesowo, szukając wszystkich dostępnych opcji.

Z drugiej strony sprzedawca zazwyczaj woli skontaktować się z konsumentami później, kiedy będą gotowi do zakupu.

2. Badanie i wybór słów kluczowych

W kontekście wyszukiwania w Internecie cykl kupowania objawia się jako słowa kluczowe używane przez użytkowników.

Osoby na początku cyklu mają tendencję do używania niewielkiej liczby ogólnych słów kluczowych i fraz, które zwykle mają tylko 1 do 3 słów i opisują niszę w kategoriach ogólnych.

Często stanowią one większość najpopularniejszych wyszukiwań w dowolnej niszy ze względu na dużą liczbę i wyczerpanie. Dzieje się tak dlatego, że ujście lejka sprzedażowego zawsze będzie wypełniać więcej osób, niż jest ich aż do końca cyklu.

Analogią offline byłby przeciętny detaliczny sklep odzieżowy. Na każdego kupującego może wejść 10 lub 20 osób.

I na tym polega jedna z największych ironii kupowania słów kluczowych. . . reklamodawcy podbijają koszt tych ogólnych słów i wyrażeń, ponieważ są one łatwe do znalezienia i indywidualnie reprezentują największą liczbę, ale zwykle nie zapewniają one tak dobrych konwersji.

Użytkownicy wyszukujący w dalszej części cyklu zwykle używają bardziej szczegółowych terminów i wyrażeń. Oznacza to, że zapytanie może zawierać nazwę marki, model, a nawet numer SKU produktu.

To słowa kluczowe, które stanowią większość legendarnego już „długiego ogona” marketingu (i wyszukiwania).

Te hasła często kosztują mniej i zapewniają lepszą konwersję. Jednak kosztują mniej z jakiegoś powodu. . . wymagają czasu i wysiłku, aby znaleźć i zgromadzić wystarczającą liczbę, aby tom był opłacalny.

3. Struktura kampanii

Należy oddzielić słowa kluczowe z wczesnego i późnego cyklu w grupach reklam ze względu na optymalizację Wyniku Jakości i z powodów związanych z raportowaniem. W zależności od rozmiaru kampanii (czytaj liczbę słów kluczowych) może nawet mieć sens posiadanie całkowicie oddzielnych kampanii.

4. Tekst reklamy

Marketingowcy w sieci wyszukiwania powinni celowo kierować reklamy na różne etapy cyklu kupna za pomocą tekstu reklamy PPC.

Reklamy oferujące bezpłatny raport, recenzję lub specyfikacje będą przyciągać osoby, które są na wczesnych etapach cyklu zakupowego i szukają informacji. Tekst reklamy, w którym wspomina się o cenie, bezpłatnej dostawie lub ofercie specjalnej, przyciągnie uwagę na dalszych etapach cyklu.

5. Strony docelowe

Twoje słowa kluczowe, tekst reklamy i strony docelowe powinny odzwierciedlać ten sam spójny przekaz. . . i ta wiadomość musi być zsynchronizowana nie tylko z tematem zapytania, ale także z aktualną pozycją użytkownika w cyklu zakupowym.

Użytkownik na etapie badań cyklu powinien trafić na stronę informacyjną, a ktoś, kto określa model produktu jako słowo kluczowe, powinien trafić na stronę, na której faktycznie może ten produkt kupić.

Więc nie wysyłaj ich tylko na swoją stronę domową.

Raport z 2004 roku z lt;a href=’http://app.atlasonepoint.com/content/whitepaper.aspx’gt; Atlas OnePoint lt;/agt; zawierał średni współczynnik konwersji w witrynach do pozyskiwania potencjalnych klientów, które korzystały z strona główna jako miejsce docelowe PPC wyniosła zaledwie 6,3%.

To samo badanie Atlas wykazało, że strony docelowe pasujące do tematu słowa kluczowego mają współczynnik konwersji 9,3%, a strony pasujące do słowa kluczowego mają współczynnik konwersji 11,8%.

To odpowiednio 47% i 87% więcej konwersji!

6. Strategia ustalania stawek

W zależności od celu kampanii możesz zdecydować się na etap „

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *