Pokoloruj to dobrze

Tytuł:
Color It Right

Liczba słów:
448

Podsumowanie:
Dzisiejsze drukowanie w kolorze wykorzystuje nowe technologie i techniki, takie jak litografia cyfrowa.

Słowa kluczowe:
plakat, druk, online, druk, kolor

Treść artykułu:
Artyści używają koloru na wiele różnych sposobów. Kolory, które widzimy, to fale świetlne odbijane lub pochłaniane przez wszystko wokół nas. W naturze tęcza jest w rzeczywistości białym światłem, które jest rozbijane przez wilgoć w powietrzu.

XIX wiek był punktem zwrotnym w rozwoju ilustracji kolorowej. Na początku wieku książki z kolorowymi tabliczkami były ręcznie kolorowane przez artystę przy użyciu technik sięgających czasów renesansu. Sto lat później parowa prasa drukarska i techniki reprodukcji zdjęć wyjęły druk z rąk artysty i wprowadziły procesy, które miały być stosowane do dzisiejszej rewolucji komputerowej.

Dzisiejszy druk kolorowy wykorzystuje nowe technologie i techniki, takie jak litografia cyfrowa. W dzisiejszych czasach drukowanie w kolorze jest generalnie obsługiwane za pomocą litografii offsetowej. Ten proces drukowania polega na pokryciu gumowego bębna kolorem i wodą niezbędnymi do wykonania obrazu. Obraz jest następnie przenoszony na bęben offsetowy. Z bębna offsetowego obraz jest przenoszony na papier lub inny nośnik drukujący. Proces ten umożliwia łatwe przenoszenie kolorowych fotografii.

Wraz z rozwojem technologii nowe techniki druku ostatecznie prześcigną druk offsetowy jako opcja numer jeden. Druk offsetowy jest obecnie najtańszy, ale producenci druku cyfrowego starają się nadrobić zaległości.

Należy pamiętać, że odpowiednia technika drukowania dla każdej firmy to taka, która zapewnia doskonałe wydruki za każdym razem, bez pogorszenia jakości. Tradycyjny druk w pełnym kolorze wiąże się z wyższymi kosztami konfiguracji, a tym samym wyklucza małe prace w pełnym kolorze. Zwiększone koszty uruchomienia powodują również powstawanie dużych, przestarzałych zapasów wcześniej zadrukowanych materiałów produkowanych w dużych ilościach, co uzasadnia koszty pełnego koloru. Ale to już przeszłość. Cyfrowy druk kolorowy szybko zyskuje na popularności dzięki drukowaniu offsetowemu.

Druk cyfrowy to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic przemysłu poligraficznego. Korzystając z tej technologii, możesz drukować materiały w pełnym kolorze z obrazami o wysokiej rozdzielczości i wyraźnym tekstem w bardzo krótkich seriach na żądanie. Istnieją dwa rodzaje druku cyfrowego w kolorze. Pierwsza jest czysto elektroniczna. Ta metoda nie wykorzystuje płyt i tuszu na bazie tonera na prawdziwych prasach cyfrowych. Drugi rodzaj nazywany jest bezpośrednim drukowaniem obrazu lub drukowaniem DI. Ta metoda wykorzystuje konwencjonalne atramenty i płyty do drukowania nakładów od 250 do 500.

Niezależnie od tego, czy używasz druku czystego, czy DI, możesz sobie pozwolić na drukowanie w kolorze. Druk w kolorze jest obecnie bardzo przystępny cenowo. Ożyw swoje materiały reklamowe kolorami i obrazami. Nie bój się wydrukować tekstu w kolorze czerwonym, mandarynkowym lub głębokiej zieleni i wrzucić kilka zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *