Podstawowe zasady dotyczące marketingu skierowanego do byłych klientów

Tytuł:
Praktyczne zasady marketingu skierowane do byłych klientów

Liczba słów:
541

Podsumowanie:
Naturalne prawa marketingu stosowane do zarabiania pieniędzy

Słowa kluczowe:
Bezpośrednia poczta pocztowa, poczta bezpośrednia, marketing, marketing bezpośredni, pocztówki, joy gendusa

Treść artykułu:
Utrzymywanie kontaktu może znacznie zwiększyć biznes po prawidłowym wykonaniu.

Faktem jest, że Twoi klienci są najlepszymi potencjalnymi klientami. Oznacza to, że najbardziej prawdopodobne jest, że osoby, które kupią Twoje produkty i / lub usługi, zapłacą za nie wcześniej. Faktem jest również, że utrzymanie klienta kosztuje znacznie mniej pieniędzy niż wyjście i zdobycie nowego. Są to dwa powody, dla których korzystanie z direct mail do utrzymywania kontaktu z bazą danych klientów jest koniecznością. Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać, kierując reklamy do osób kontaktowych w bazie danych firmy, które mogą zmaksymalizować wyniki finansowe.

lt;bgt; Zasada nr 1 – Zbierz wszystkie informacje. lt;/bgt; Brzmi to bez zastanowienia, ale byłbyś zaskoczony. Im więcej masz informacji o swoich klientach, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz mógł się z nimi skontaktować, aby poinformować ich o ofertach specjalnych lub przypomnieć im, że nadszedł czas na ich następną usługę. Nie zapomnij też poprosić o adresy e-mail swoich klientów, prawie każdy ma taki adres i większość z nich dość łatwo z niego zrezygnuje.

lt;bgt; Zasada nr 2 – Nie traktuj swoich klientów jak potencjalnych klientów. lt;/bgt; Upewnij się, że zbierając informacje w swojej bazie danych, rozróżniasz osoby, które złożyły zamówienie w przeszłości, od osób którzy nie. Klienci chcą mieć wrażenie, że zwracasz na nich uwagę, a kiedy złożyli u Ciebie kilka zamówień i nadal otrzymują Twoje pocztówki „10% dla kupujących po raz pierwszy”, zazwyczaj czują się niedoceniani. Podsumowując, jeśli nie kwalifikują się do oferty, którą wysyłasz, nie wysyłaj jej do nich.

lt;bgt; Zasada # 3 – Nie pozwól, aby Twoje projekty uległy stagnacji. lt;/bgt; Kiedy wysyłasz pocztę do baz danych osób, z którymi nigdy wcześniej nie rozmawiałeś, możesz wysłać im to samo pocztówka wiele razy. Pomaga zwiększyć rozpoznawalność i ostatecznie zwiększy Twój wskaźnik odpowiedzi. Mając do czynienia z klientami i potencjalnymi klientami, z którymi już rozmawiałeś (co oznacza, że znają już większość lub wszystkie szczegóły Twojej firmy), musisz trochę pomieszać. Twoje przesyłki powinny zwracać uwagę i zawierać informacje. Jeśli niedawno zacząłeś oferować nową usługę, element mający na celu poinformowanie o tym Twojej bazy danych byłby sprytnym posunięciem. Najważniejsze jest, aby mieć firmę na pierwszym miejscu i sprawić, by czytali promocję.

Bycie świetnym w tym, co robisz, nie zawsze wystarcza, aby zatrzymać zdobytych klientów. Przy całej dzisiejszej konkurencji musisz nieustannie przypominać swoim klientom, że jesteś najlepszy w tym, co robisz. Direct mail to najlepszy sposób, aby przypomnieć im o tym.

Zawsze pamiętaj, aby mailingi, które wysyłasz do swojej bazy danych, zawierały informacje, były atrakcyjne i przede wszystkim aktualne. Spersonalizuj wszystko, co możesz, i upewnij się, że to, co wysyłasz do poprzedniego klienta, faktycznie dotyczy jego lub jego firmy. Cokolwiek mniej, a klient może zacząć dryfować, a jedynymi ludźmi, którzy będą szczęśliwi, gdy to się stanie, są Twoi konkurenci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *