Pierwsze wrażenia liczą się nawet w wyszukiwarce

Tytuł:
Liczenie pierwszych wrażeń – nawet do wyszukiwarki

Liczba słów:
357

Podsumowanie:
Zanim pomyślisz o umieszczeniu witryny w wyszukiwarce, musisz być przygotowany.

Słowa kluczowe:
wyszukiwarka, wyszukiwarka, optymalizacja, seo, google, indeksowane

Treść artykułu:
Zanim pomyślisz o zgłoszeniu swojej witryny do wyszukiwania musisz być przygotowany. Nie myśl tak, ponieważ masz zarejestrowaną nazwę domeny i stronę „w budowie”, że jesteś gotowy.

Nie myśl nawet o zgłaszaniu swojej witryny do jednej wyszukiwarki, dopóki nie będziesz gotowy na przyjęcie gości lub odwiedzających. Najgorszą rzeczą na świecie (w każdym razie tak mi się wydaje) jest kliknięcie linku do strony internetowej i znajdowanie tylko wiadomości „w budowie” lub strony głównej z dużą ilością linków, w których nagrodą za kliknięcie jest „wkrótce”.

Dlaczego trafiłem na twoją witrynę? Chcę albo dowiedzieć się czegoś ciekawego, coś obejrzeć, coś pobrać, kupić – nie każe mi wracać później, kiedy będziesz gotowy – prawdę mówiąc, nie sądzę, żebym zawracał sobie głowę powrotem. Nawet jeśli każesz mi wrócić, bo zapamiętam i pomyślę „byłem tam wcześniej, to była strata czasu, pełna nadchodzących rzeczy”.

Jeśli masz bloga – nie zostawiaj wiadomości z napisem „Tylko test” lub „Gratulacje i witaj na nowym blogu”. Nawet nie myśl o napisaniu „Witaj na moim blogu, w ciągu najbliższych kilku dni…” Pamiętaj tylko, że internet nie ma pojęcia o czasie, ale ludzie tak. Jeśli przyjdę do Twojej witryny i znajdę post „Witaj na moim blogu…” z wieloma obietnicami, ale ich nie dotrzymujesz, dlaczego miałbym Ci powierzyć swój czas? Moje pieniądze? Mój biznes? Prawda jest taka, że nie.

Nie zamierzam przechodzić przez całą listę rzeczy, które zwykle zniechęcają odwiedzających do pozostawania w witrynie – ale oto kilka z nich:

Uszkodzone linki (zawsze sprawdzaj linki przed przesłaniem do witryny)
Okropne schematy kolorów (żółty i czerwony? – Spróbuj pastelowych kolorów)
Małe czcionki – lubię czytać bez naciskania nosa na monitor.
Trudna nawigacja – chcę spójności i wyraźnie oznaczonych linków

To powinno dać ci trochę do przemyślenia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *