Oświetlenie stoisk targowych przyciąga uwagę

Tytuł:
Oświetlenie stoiska targowego przyciąga uwagę

Liczba słów:
644

Podsumowanie:
Klucze do oświetlenia stoisk targowych.

Słowa kluczowe:
stoisko targowe, ekspozycja targowa, wystawa handlowa, ekspozycja targowa, ekspozycja targowa, stoisko, wynajem ekspozycji na targi, grafika targowa

Treść artykułu:
Nigdy nie lekceważ wartości odpowiedniego oświetlenia swojego eksponatu.

Kreatywne oświetlenie stoiska targowego z pewnością przyciągnie więcej odwiedzających. Z drugiej strony, słabo oświetlony eksponat zmniejsza przestrzeń wystawienniczą i może pozostawić ją w dużej mierze zignorowaną. Twój specjalista ds. Oświetlenia na targach może wykorzystać dramatyczne techniki oświetlenia, aby stworzyć efekt zatrzymania pokazu lub po prostu użyć oświetlenia do podkreślenia grafiki i / lub produktów.

Projektant oświetlenia musi znać cele wystawcy, projekt wystawy i budżet przed przedstawieniem opcji oświetlenia. Po ustaleniu tego specjalista ds. Oświetlenia targowego może zaoferować wiele opcji, aby zmaksymalizować atrakcyjność wizualną ekspozycji na wystawie.

Dzięki nowatorskiemu zastosowaniu różnych typów oświetlenia, to samo stoisko targowe może mieć zupełnie inny wygląd, efekt i nastrój. Istnieje szeroki wybór oświetlenia, od prostego zacisku na ramieniu po wysokiej jakości oświetlenie fluorescencyjne, szynowe lub szynowe, wpuszczane lub w pełni programowalne, zmieniające kolor oprawy oświetleniowe LED.

Każda z tych form oświetlenia służy innemu celowi. Wybór odpowiedniego produktu oświetleniowego zależy zatem od tego, jaki efekt chce osiągnąć wystawca.

Na przykład, w bardziej dekoracyjnych stoiskach targowych z tkaniny napinającej, w pełni programowalne, zmieniające kolor oświetlenie LED tworzy dynamiczny, dramatyczny efekt, który z pewnością przyciągnie uwagę uczestników targów.

Aby uzyskać czysty wygląd na tym samym stoisku targowym, bardzo białe oświetlenie fluorescencyjne działa dobrze. Jeśli jednak pożądane są dramatyczne cienie, preferowane mogą być określone typy ukierunkowanego oświetlenia toru. Wysokiej jakości zacisk na lampach ramieniowych może być wystarczająco wszechstronny, aby zapewnić dobre białe światło w punktach ogniskowych lub równomiernie zmywać oświetlenie na ścianach tylnych. Wysokiej jakości białe światło zapewnia dokładne wyświetlanie kolorów i grafiki. Ponieważ światło może również zmieniać kolor, ważne jest, aby Twoje białe światło dawało spójny i prawdziwy kolor.

Pamiętaj, że szukając odpowiedniego efektu świetlnego, istnieje wiele opcji cenowych, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele. Należy pamiętać, że dostępne są opcje wynajmu bardzo wysokiej klasy oświetlenia, które mogą być odpowiednim sposobem na zaspokojenie ograniczeń budżetowych związanych z targami.

Rob Cohen, wiceprezes / właściciel Display Supply Lighting, Inc. z Itasca w stanie Illinois, przedstawia przykłady tego, jak profesjonalna firma oświetleniowa na targi może pomóc uniknąć dwóch z bardziej powszechnych błędów podczas wystawiania. Są to:

1. Bądź świadomy przepisów elektrycznych, możliwości i ograniczeń w halach wystawowych. Dowiedz się z wyprzedzeniem, co jest dozwolone lub zabronione w sali kongresowej, aby spełnić lokalne wymagania dotyczące oświetlenia. Dowiedz się, jakie wymagania muszą spełniać sale wystawowe, czy to McCormick Convention Center w Chicago, Kaiser Convention Center w Oakland, Moscone Center w San Francisco, Las Vegas Convention Center, San Jose i Santa Clara Convention Centres itp.

Upewnij się, że produkty oświetleniowe do stoisk targowych spełniają określone kryteria hali wystawienniczej dla wystawców targowych. Na przykład hale targowe wymagają trójprzewodowych wtyczek z uziemieniem we wszystkich oprawach oświetleniowych na targach. Te mocowania nie są powszechnie dostępne w sklepach z dużymi pudełkami.

2. Określ lokalizację miejsca targów wystawcy.

Jest to ważne, ponieważ nie wszystkie typy żarówek są dozwolone w niektórych obiektach. Najnowsze przepisy ograniczają częste używanie pewnych typów żarówek w kilku głównych obiektach konferencyjnych ze względów bezpieczeństwa.

Cohen mówi, że bardzo ważne jest, aby Twój wystawca rozumiał opcje oświetlenia lub miał relację z firmą, która może doradzić im w zakresie możliwości i obaw związanych z oświetleniem na targach.

Pamiętaj, że oświetlenie może przyciągać lub odwracać uwagę odwiedzających od Twojego stoiska targowego. Najlepiej jest wiedzieć, na co kładziesz nacisk na ekspozycję i jakie są opcje oświetlenia, zanim zaprojektujesz system oświetlenia dla swojej ekspozycji targowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *