Operatorzy pizzy sprawiają, że ciasto rośnie

Tytuł:
Operatorzy pizzy sprawiają, że ciasto rośnie

Liczba słów:
573

Podsumowanie:
Ilu restauratorów ma czas, aw niektórych przypadkach doświadczenie, opracować kampanie marketingowe dla swoich restauracji

Słowa kluczowe:
Marketing restauracji, Kampania marketingowa, Marketing biznesowy

Treść artykułu:
Konkurencja w branży pizzerii jest ostra ! Liczba dolarów, które klienci na Twoim rynku wydadzą, jest ograniczona. Aby rozwijać swój biznes, będziesz musiał odciągać klientów od konkurencji. W tym miejscu pojawia się rozsądny plan marketingowy.

„Po tych wszystkich latach miło jest ożywić miłość do swojej firmy”. mówi John McNulty, licencjobiorca Shakey’s Pizza. Rodzina McNulty jest właścicielem restauracji Shakey’s Pizza El Monte w Kalifornii i prowadzi ją od 1964 r. „Kupiłem tę restaurację od ojca w 1989 r. Jeszcze pięć miesięcy temu nasze działania marketingowe były ograniczone. W ostatnich latach ceny reklam dramatycznie wzrosły. Nie byliśmy w stanie nadążyć, a nasze pieniądze marketingowe kupowały mniej reklam. Skoncentrowaliśmy się również na lokalnych szkołach, co było połączeniem usług społecznych i kampanii marketingowej. Nasze wysiłki skupiały się głównie na nagradzaniu uczniów za takie rzeczy, jak czytanie, frekwencja i obywatelstwo ”- dodaje McNulty.

Ale wszystko się zmieniło: „Nasza pierwsza kampania marketingowa z wykorzystaniem oprogramowania do marketingu restauracji rozpoczęła się wkrótce po Święcie Dziękczynienia, a wyniki były oszałamiające. Byłem oszołomiony! To znacznie przekroczyło moje oczekiwania ”- mówi McNulty. McNulty zaproponował „Zdjęcie ze Świętym Mikołajem”. Dzieci w wieku szkolnym zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie kolorowania i zatrzymania się w restauracji na darmowe zdjęcie z Mikołajem. Zwycięzcy konkursu mieli otrzymać ogromną skarpetę bożonarodzeniową pełną zabawnych zabawek. Przyznano również inne nagrody, takie jak płyty DVD i odtwarzacz DVD.

„Chcieliśmy stworzyć wydarzenie, które przyciągnęłoby klientów do restauracji z nadzieją na zbudowanie dobrej woli w naszej społeczności i uzyskanie marketingowych informacji kontaktowych od tych, którzy w nim uczestniczyli. Tylko od tego wydarzenia mogliśmy wprowadzić do naszej bazy danych 500 rodzin. Celem jest odkrycie, kim są nasi najlepsi od 500 do 1000 gości, abyśmy mogli skierować do nich rynek. Otworzyło to dla mnie zupełnie nową drogę ”.

Klienci z „Photo with Santa Party” zostali zachęceni do przyłączenia się do programu VIP restauracji. Zachęty do przystąpienia obejmowały certyfikaty na bezpłatną pizzę i inne korzyści VIP. Na podstawie danych zebranych w ramach programu VIP firma McNulty opracowała program urodzinowy i rocznicowy.

„To również otworzyło nam oczy na ogromny potencjał marketingu biznesowego. Teraz zatrudniłem kobietę, która zajmie się marketingiem naszych lokalnych biznesów. Nawiązuje kontakty z lokalnymi firmami i otwiera drzwi dla potencjalnego cateringu, porannych spotkań, lunchów biznesowych i możliwości dostaw. Prowadząc marketing dla firm, nawiązaliśmy już współpracę z ogromnym salonem samochodowym i raz lub dwa razy w tygodniu dostarczamy jedzenie na lunche i spotkania. Już teraz widzimy, że istnieje duży potencjał ”- mówi McNulty.

McNulty kontynuuje: „Oprogramowanie do marketingu restauracji jest łatwe w użyciu: bardzo podobały mi się podręczniki marketingu restauracji, które są dostarczane wraz z oprogramowaniem. Mają setki świetnych, „wypróbowanych i prawdziwych” pomysłów marketingowych. Doceniam także indywidualne sesje coachingowe, które prowadzimy przez telefon co tydzień. Mamy wiele na horyzoncie, na przykład dzień munduru. W tym celu zaprosiliśmy rekruterów ze wszystkich sił zbrojnych, a także lokalnych straży pożarnej i policji. Każdy z nich założy stanowiska rekrutacyjne na naszym parkingu. Reklamujemy się za pośrednictwem lokalnych szkół średnich. Dobrze jest być częścią społeczności i wiemy, że wróci, aby pomóc w rozwoju naszej firmy ”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *