Offsetowy proces drukowania książek

Tytuł:
Offsetowy proces drukowania książek

Liczba słów:
425

Podsumowanie:
Druk offsetowy jest procesem drukowania stosowanym od lat w druku książek. W porównaniu do druku cyfrowego, który oferuje stały koszt jednostkowy, druk offsetowy oferuje bardziej elastyczny system cen.

Słowa kluczowe:
offset, druk, cyfrowy, książka

Treść artykułu:
Książki są częścią życia ludzi. Dostarczają nam wiedzy, informacji i różnych historii. Rozśmieszają nas, płaczemy, a nawet przynoszą nam inspirujące historie. Być może dlatego książki mają specjalną niszę w branży poligraficznej. Dlatego są starannie i efektywnie produkowane i projektowane, aby wywrzeć trwałe wrażenie na czytelnikach.

Książki są zwykle drukowane przy użyciu standardowego papieru i rozmiarów. Aby mieć pewność, że są drukowane tak, jak chce ich wydawca, muszą wybrać odpowiednią drukarkę, która oferuje ekonomiczne ceny druku.

Druk offsetowy to od lat proces drukowania stosowany w druku książek. W porównaniu do druku cyfrowego, który oferuje stały koszt jednostkowy, druk offsetowy oferuje bardziej elastyczny system cen. Oznacza to, że im więcej drukujesz, tym niższy jest koszt jednostkowy. Być może dlatego, mimo że druk cyfrowy zyskuje ostatnio na popularności w branży poligraficznej, większość wydawców nadal korzysta z druku offsetowego.

Istnieją zasadniczo trzy typy maszyn offsetowych. Obejmuje to prasę rolową, prasę arkuszową i prasę taśmową. W procesie prasy wstęgowej wykorzystuje się papier w dużej rolce, która jest podawana w sposób ciągły z dużą prędkością. Papiery są następnie cięte i składane w sposób ciągły, po czym pojawiają się w „podpisach” lub 32-stronicowych sekcjach. Ten typ prasy jest stosunkowo najbardziej efektywnym kosztowo procesem drukowania, który wykorzystuje jedno kolorowe zadanie i wykonuje aż pięć tysięcy wydruków.

Z drugiej strony prasa taśmowa jest zwykle używana do magazynów i książek handlowych. Ten proces wykorzystuje proces prasy internetowej i wykorzystuje wiązanie. W rezultacie papierowe okładki materializują się całkowicie pod koniec procesu, podczas gdy twarde okładki potrzebują tylko obwoluty, aby zakończyć proces drukowania. I odwrotnie, prasa arkuszowa jest najwolniejszym procesem spośród trzech procesów druku offsetowego. Dzieje się tak, ponieważ drukuje jeden arkusz na raz. Jest to jednak jedyny proces, który zapewnia najwyższą jakość i jest najlepszy w przypadku krótkich nakładów, od dwóch do trzech tysięcy egzemplarzy.

Nie trzeba dodawać, że wybór procesu drukowania w przypadku drukowania książek należy w zasadzie do Ciebie. Musisz dokładnie rozważyć swoje potrzeby w zakresie drukowania, zanim zdecydujesz, który proces będzie odpowiedni. Ale oczywiście, zanim zdecydujesz się na proces drukowania, musisz wybrać drukarkę do książek, która wykona pracę za Ciebie. Może to być długi i trudny proces. Ale tak samo, jeśli starannie wybierzesz drukarkę i proces drukowania, możesz zmniejszyć obawy związane z brakiem wysokiej jakości drukowania książek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *