Narzędzia nastawienia na sukces – myśli – przekonania

Tytuł:
Narzędzia sukcesu: Postawy-Myśli- Przekonania

Liczba słów:
1231

Podsumowanie:
Aby tytuł tego pisania był krótki, pominąłem jedno bardzo ważne słowo: „pozytywne”. Każdy ma postawy; wszyscy mamy myśli; wszyscy mamy przekonania. Ale gdzie lądują w skali od negatywnych do pozytywnych?

W każdej dziedzinie, niezależnie od tego, czy jest to szkoła, praca czy związki, nasze postawy, myśli i przekonania będą determinować poziom satysfakcji, szczęścia lub sukcesu w tych obszarach. I idąc trochę głębiej – czasami negatywność w jednym obszarze może rozprzestrzenić się na wszystkie …

Słowa kluczowe:

Treść artykułu:
Do tytuł tego tekstu powinien być krótki, pominąłem jedno bardzo ważne słowo: „Pozytywne”. Każdy ma postawy; wszyscy mamy myśli; wszyscy mamy przekonania. Ale gdzie lądują w skali od negatywnych do pozytywnych?

W każdej dziedzinie, czy to w szkole, w pracy czy w związkach, nasze postawy, myśli i przekonania będą określać poziom satysfakcji, szczęścia lub sukcesu w tych obszarach. I idąc trochę głębiej – czasami negatywność w jednym obszarze może rozprzestrzenić się na wszystkie inne, utrudniając odniesienie sukcesu w dowolnym miejscu.

Wszyscy pochodzimy z różnych środowisk i mamy różne doświadczenia. Niektórzy z nas byli naprawdę błogosławieni i otrzymywali wszystkie narzędzia, których potrzebowalibyśmy do odniesienia sukcesu, od kiedy byliśmy bardzo młodzi. Niektórzy z nas nie mieli tyle szczęścia i musieli nad tym trochę bardziej popracować.

Jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy w Internecie lub jakiekolwiek przedsięwzięcie życiowe, skąd pochodzimy i jak myślimy, może mieć ogromny wpływ na naszą miarę sukcesu. Same nasze przekonania mogą kierować biegiem całego życia. Uważam, że najtrudniej jest obrócić przekonania, ponieważ najpierw trzeba mieć doświadczenie, które sprzeciwia się temu przekonaniu, zanim je zakwestionujemy. Czasami zdarza się to przypadkowo, a czasami nie. Czasami nasze negatywne przekonania mogą być tak głęboko zakorzenione, że tracimy okazję, by wybrać inną myśl.

Być może nie jest to problem, z którym każdy ma do czynienia; ale znam dziesiątki ludzi, łącznie ze mną, którzy naprawdę musieli ciężko pracować, aby zamienić negatywy w pozytywy. Naprawdę tworzymy własną rzeczywistość. Wyrażamy sobie oświadczenia, które naprawdę mogą ograniczyć nasz potencjał i udaremnić nasz sukces. Przez większość czasu prawdopodobnie nawet nie zdajemy sobie sprawy, że to robimy.

Oto kilka przykładów:

„Nie stać mnie na to”
„Jestem bankrutem”
„Nigdy nie będę w stanie przejść na emeryturę”
„Jestem takim głupcem”
„Nie mogę tego zrobić”
„Nigdy nie przejdę dalej”
„Nigdy nie wyjdę z długów”
„Utknąłem w tej ślepej zaułku pracy ”
„ Nie mogę dziś nic zrobić ”

Podejrzewam, że jeden z powodów przyciąga nas do krzykliwej reklamy„ szybkie wzbogacenie się ”, którą widzimy Internet jest taki, że krzyczy „TAK, MOŻESZ !!!” – kiedy mogliśmy sobie wmawiać, że „nie możemy”. Jeśli jesteśmy ze sobą naprawdę szczerzy, każdy z nas ma powód, główną motywację, by być zachęcanym do zarabiania pieniędzy w Internecie. W naszych obecnych okolicznościach jesteśmy niezadowoleni, niespełnieni lub nawet skrajnie nieszczęśliwi.

Więc co możemy zrobić? Możemy zacząć od odwrócenia naszych słów; usunąć określone słowa z naszego słownika; wypowiadaj głośno pozytywne oświadczenia. Jeśli możemy zmienić sposób, w jaki mówimy o rzeczy, możemy zmienić nasze myśli o danej rzeczy. Kiedy możemy zmienić nasze wzorce myślowe na pozytywne, zaczynamy otwierać się na możliwości… a możliwość jest z pewnością bardziej pozytywna.

Pomyśl o tym: jedziesz o północy drogą i masz ochotę na colę i mijasz sklep, który jest zamknięty. Rozważasz zejście o jedną przecznicę, aby zatrzymać się w innym sklepie, ale przychodzi myśl, że ten sklep prawdopodobnie też jest zamknięty. Opierając się na tej jednej negatywnej myśli, postanawiasz nie sprawdzać, czy sklep jest otwarty. Po prostu wmawiasz sobie, że nie możesz mieć coli, bo sklep jest zamknięty. Mówisz sobie „nie”… i to już koniec. Możesz nawet poczuć się urażony, że sklep został zamknięty.

Więc co się tutaj stało? Jeden sklep był zamknięty, więc MYŚLISZ, że wszystkie są zamknięte, a teraz masz do niego urażoną postawę. Bez sprawdzania tego możesz sądzić, że wszystkie sklepy są zamknięte po północy i całkowicie odcięte od przekonania, że jakikolwiek sklep może być otwarty. ZAWSZE.

Chociaż jest to głupi przykład, czasami jest prawdą, że jedno negatywne doświadczenie za nami może spowodować, że postrzegamy scenariusze przed nami jako sytuacje niemożliwe.

Przyjmując poważniejsze podejście – powiedzmy, że firma, w której pracujesz, zostaje zamknięta i tracisz pracę na 23 lata. W najlepszym razie jest to druzgocące i nawet jeśli nie była to twoja wina, czujesz się jak kompletna porażka. Zatrzymaj się tutaj. Uczucia nie są faktami.

Zacznij od faktu:
Nie miałeś 23 lat w pracy, będąc kompletną porażką. Z pewnością byłeś sukcesem dla tych 23 lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *