Marketing wirusowy, dzięki któremu Twoja witryna się sprzedaje

Tytuł:
Marketing wirusowy – sprawianie, by Twoja witryna się sprzedawała

Liczba słów:
330

Podsumowanie:
Czy pamiętasz, jak robiono bałwany, gdy byłeś dzieckiem? Pamiętasz, jak zacząłeś od małej kulki śniegu i toczyłeś ją, aż stała się dużą kulą? Czy zdarzyło ci się stoczyć kulę śniegu ze wzgórza i patrzeć, jak robi się coraz większa i większa !?

Cóż, tak właśnie działa marketing wirusowy. Rozpoczynasz wirusową kampanię marketingową, popychasz ją, a ona idzie o własnych siłach, staje się coraz większa. Oczywiście przez cały czas generuje ruch do Twojej strony internetowej …

Słowa kluczowe:
copywriting

Treść artykułu:
Czy pamiętasz bałwanki, kiedy byłeś dzieckiem? Pamiętasz, jak zacząłeś od małej kulki śniegu i toczyłeś ją, aż stała się dużą kulą? Czy zdarzyło ci się stoczyć kulę śniegu ze wzgórza i patrzeć, jak robi się coraz większa i większa !?

Cóż, tak właśnie działa marketing wirusowy. Rozpoczynasz wirusową kampanię marketingową, popychasz ją, a ona idzie o własnych siłach, staje się coraz większa. Oczywiście cały czas tworzy ruch na Twojej stronie i generuje sprzedaż dla Ciebie. Całkiem atrakcyjna konfiguracja, co?

Prawdę mówiąc, udana kampania marketingu wirusowego wymaga czasu, wysiłku i inwestycji, aby ją rozpocząć, ale jeśli zrobisz to dobrze, warto.

Dobry plan marketingu wirusowego można podzielić na trzy części:

1- Przynęta
Na początek potrzebujesz darmowego prezentu, który możesz rozdać. Musi być niezwykle cenne, ponieważ chcesz, aby ludzie dzielili się nim ze swoimi przyjaciółmi itp. Niektóre przykłady to ebook, wideo, forum itp.

2- Haczyk
Gdy już stworzyłeś swoją przynętę, którą zamierzasz rozprowadzić wśród ludzi (i oni innym, oni innym itd.), potrzebujesz haczyka. Potrzebujesz sposobu, aby przyciągnąć wszystkie osoby, które cieszą się z Twojego bezpłatnego prezentu, z powrotem do Twojej witryny w celu dokonania zakupu. Jeśli rozdajesz e-booka, umieść w nim linki do swojej witryny. W zależności od produktu będziesz musiał użyć różnego rodzaju haczyków – bądź nowatorski!

3- Marketing
Tak, zgadza się! Musisz promować swoją wirusową kampanię marketingową. (To jest impuls, który dajesz swojej śnieżce, aby stoczyła się ze wzgórza). Musisz promować swój darmowy prezent, aby ludzie zaczęli go używać i rozprowadzać.

Marketing wirusowy może być niezwykle skuteczną metodą marketingową, ale będzie wymagał trochę czasu, wysiłku i sporej pomysłowości z Twojej strony. Miłego marketingu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *