Marketing sieciowy MLM

Tytuł:
Marketing sieciowy MLM

Liczba słów:
239

Podsumowanie:
Marketing wielopoziomowy lub MLM to struktura, która służy do promowania i sprzedaży towarów lub usługi z pomocą sieci dystrybutorów.

Słowa kluczowe:
Marketing sieciowy, Marketing sieciowy MLM, Możliwości marketingu sieciowego, Firmy marketingu sieciowego

Treść artykułu:
Marketing wielopoziomowy lub MLM to struktura, która istnieje w celu promowania i sprzedaży towarów lub usług z pomocą sieci dystrybutorów.

Wielopoziomowe programy marketingowe funkcjonują ze szczególnym naciskiem na rekrutację. Poszczególne osoby stają się dystrybutorami za pośrednictwem innego dystrybutora lub okazjonalnie poprzez nagłośnione spotkanie. Jedną z atrakcyjnych cech marketingu sieciowego MLM jest to, że osoba, która zostaje dystrybutorem w firmie MLM, zarabia pieniądze na sprzedaży produktów i zapisywaniu innych dystrybutorów. Będą gromadzić część dochodu generowanego przez dystrybutorów.

Dystrybutorzy zwerbowani przez daną osobę nazywani są „downline”, podczas gdy dystrybutor, który początkowo zwerbował daną osobę, nazywany jest „upline”. Często dystrybutorzy udzielają pomocy i szkolą jednostki podczas wprowadzania ich do sieci.

Wielopoziomowe lub „sieciowe” strategie marketingowe mają na celu sprzedaż legalnych towarów lub usług za pośrednictwem dystrybutorów. Pojawił się jednak niepokojący trend znany jako nielegalne piramidy. W piramidach prowizje zależą od liczby zatrudnionych dystrybutorów. Większość sprzedaży produktów jest dostępna dla tych dystrybutorów, a nie ogólnie dla konsumentów. Podstawowe towary i usługi obejmują leki i wyszukane gadżety. Dołączenie do piramidy jest ryzykowne, ponieważ zdecydowana większość uczestników traci pieniądze, aby zapłacić za nagrody nielicznych szczęśliwców. Większość ludzi ma niewiele powodów do radości, z wyjątkiem kosztownych produktów lub materiałów marketingowych, które kupili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *