Łowienie potencjalnych klientów – 5 kroków

Tytuł:
Łowienie potencjalnych klientów – 5 kroków

Liczba słów:
667

Podsumowanie:
Jeśli codziennie będziesz mieć nowe doświadczenie, będziesz wieść satysfakcjonujące życie .

Miałem taki podczas letnich wakacji, kiedy wybrałem się na makrele. Po wyprawie przeżyłem objawienie – poczułem, że teraz jestem w stanie w 5 krokach w prosty sposób wyjaśnić, jak małe firmy mogą efektywnie rozwijać swój biznes.

Zaczynamy od anegdoty, która oddaje istotę pięciu kroków i miejmy nadzieję, że pomoże Ci wyłowić zyskowny połów w przyszłym roku.

Pierwsza rzecz, którą zauważyłem, kiedy …

Słowa kluczowe:
marketing, pozyskiwanie potencjalnych klientów, zysk, sprzedaż, marketing sprzedaży, zwiększanie sprzedaży, rozwój biznesu

Treść artykułu:
Jeśli codziennie będziesz mieć nowe doświadczenie, będziesz wieść satysfakcjonujące życie.

Miałem taki w czasie wakacji, kiedy wybrałem się na makrele. Po wyprawie przeżyłem objawienie – poczułem, że teraz jestem w stanie w 5 krokach w prosty sposób wyjaśnić, jak małe firmy mogą efektywnie rozwijać swój biznes.

Zaczynamy od anegdoty, która oddaje istotę pięciu kroków i miejmy nadzieję, że pomoże Ci wyłowić zyskowny połów w przyszłym roku.

Pierwszą rzeczą, jaką zauważyłem, kiedy wsiadłem na małą łódkę w porcie w Enniscrone w hrabstwie Sligo, była czystość i porządek na łodzi. Dowódca szypera trzymał w uchwytach wszystkie pręty, ustawione pionowo, ze schludnie schowanymi linkami. Uchwyty wykonano z rur o długości około 30 cm przyspawanych do burty łodzi.

Prosta, niedroga pomoc sprawiła, że usiadłem i zwróciłem uwagę. Ten szyper pomyślał o swoich klientach, a to urządzenie pozostawiło silne wrażenie. Potem dostaliśmy bardzo krótki wykład na temat bezpieczeństwa, sprawdziliśmy, czy mamy na sobie kamizelki ratunkowe i ruszyliśmy. Około 12 z nas!

Znajdowanie rynku docelowego
Około 12 minut później kapitan zatrzymał łódź i powiedział, że powinniśmy znaleźć tu makrele. Wyjaśnił, że przynęty na haczykach wyglądają dokładnie tak, jak to, co chce zjeść makrela. Z pewnością nie było to coś, co bym sobie wyobrażał!

Wyjaśnił, że dzięki swojemu doświadczeniu i pomocy małego urządzenia sonarowego na jego łodzi, wiedział, że poniżej jest ławica ryb. Wszyscy przerzuciliśmy nasze pręty za burtę i zarzuciliśmy linki.

Zawracanie głowy
Teraz nie wiem jak ty, ale to było dla mnie zupełnie nowe. Szaleńczo zwijałem linkę, gdy tylko poczułem szarpnięcie i hej, presto, z haczyków zwisały trzy ryby. Zacząłem się wymachiwać, jeden zeskoczył, zanim jeszcze go złapałem za burtę, a kiedy próbowałem go zwinąć w ostatnim bicie, straciłem drugiego. Ten, do którego wsiadłem, straciłem w rynsztoku, kiedy w końcu zdjąłem go z haka.

Kapitan wyjaśnił mi, że gdy ryba złapie przynętę, powinienem szybko szarpnąć wędkę, aby upewnić się, że jest mocno zacięta. Powinienem więc poświęcić trochę czasu, aby ją zwinąć. Zabezpiecz wędkę w uchwycie, z rybami wiszącymi nad wiadrem i zajmuj się nimi pojedynczo – tak zrobiłem i skończyło się na 20 rybach, co mnie zachwyciło, ponieważ Ustawiłem cel na 10, ponieważ mój przyjaciel złapał 9 za pierwszym razem

1. Więc jakie są lekcje dla marketingu – jeśli nadal jesteś ze mną, a większości z nich nie masz, oto są w biznesie;

2. Ustal cele i zadania, które są realistyczne i oparte na pewnych ważnych podstawach lub badaniach.

3. Skonfiguruj proste procedury, aby ułatwić obsługę i ułatwić klientom prowadzenie interesów z Tobą.

4. Mów swoim potencjalnym językiem o tym, czego chcą – to trochę jak przynęta na ryby, mało prawdopodobne, że truskawki i śmietana złowią wiele makreli!

5. Kiedy już wiesz, co lubią Twoi potencjalni klienci, dowiedz się, gdzie się znajdują, przeprowadź badania i odpowiednio do nich celuj – tak jak w naszym przykładzie, nie ma sensu odkładanie przynęty na rekiny w ławicy makreli.

Gdy zdobędziesz uwagę klientów lub zdobędziesz potencjalnego klienta, zakwalifikuj go i upewnij się, że przez cały czas będziesz obserwować, aby zamknąć sprzedaż.

Ponownie konieczne jest tutaj wykorzystanie dobrego procesu sprzedaży.
Podsumowując, jeśli wiesz, jakie problemy lub pragnienia mają Twoi klienci i potrafisz je rozwiązać lub spełnić, zapewniając jednocześnie stosunek jakości do ceny, zawsze będziesz zwycięzcą.

A jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, zapytaj ludzi, którzy już u Ciebie kupili – wiedzą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *