Krótki proces druku cyfrowego

Tytuł:
Druk cyfrowy + proces krótkoseryjny

Liczba słów:
430

Podsumowanie:
Druk krótkoseryjny to świetny sposób na drukowanie mniejszych ilości produktów, które będą zmieniają się od czasu do czasu lub są potrzebne od razu. Ta technologia drukowania była środkiem do otwierania drzwi dla wielu firm.

Słowa kluczowe:
krótkie serie, cyfrowe, druk, usługi

Treść artykułu:
Gdy potrzebujesz broszur, pocztówek, wizytówek lub plakatów do drukowania w małe ilości i szybki czas realizacji, do kogo się zwracasz? Na pewno nie Flash, twój komiksowy superbohater, który posiada moc „superszybkiej”. W takich potrzebach musisz zwrócić się do swoich współczesnych superbohaterów – krótkoseryjnych drukarni.

Krótkie nakłady druku to świetny sposób na drukowanie mniejszych ilości produktów, które od czasu do czasu się zmieniają lub które są potrzebne od razu. Ta technologia drukowania jest również znana jako „Druk na żądanie”. Gdy dokument jest pobierany bezpośrednio z płyty na druk, cyfrowy druk krótkoseryjny eliminuje koszty wykonywania płyt niezbędnych przy tradycyjnym druku. W związku z tym oznacza to, że niewielka liczba zadań drukowania może być wykonywana ekonomicznie. Dodatkowo możesz zaoszczędzić tysiące dolarów i cieszyć się innymi korzyściami, takimi jak krótszy czas realizacji i personalizacja.

Dla niektórych osób korzystających z krótkoseryjnych systemów druku cyfrowego kosztuje dużo, robi niewiele i nie ma rynku. Ale z drugiej strony niektórzy twierdzili, że ta technologia na nowo zdefiniowała ich biznes. Ta krótkoterminowa technologia przekształciła ich branżę w bardziej dochodową firmę.

Dlaczego więc używać krótkich serii druku cyfrowego? Odpowiedź jest prosta, jest opłacalna. Ta technologia druku zapewnia jakość tradycyjnego druku litograficznego bez konieczności zamawiania dużych nakładów w celu pokrycia kosztów druku. Ponieważ można je również spersonalizować, są również idealne do wysyłania pocztą bezpośrednią.

Druk cyfrowy otworzył drzwi dla wielu firm. Ponieważ drukarki sprzedają to samo, co wszyscy inni, każdy próbuje twierdzić, że ich obsługa, jakość i cena są lepsze od innych. Z tego powodu każda drukarka musi znaleźć coś, co oddzieli ją od innych. Niektórzy właściciele firm stwierdzają, że zwiększyli produktywność po zastosowaniu technologii cyfrowej i krótkich procesów. W jakiś sposób te zyski można przypisać połączeniu lepszych cen i wydajniejszej prasy.

Załóżmy, że masz kartki z życzeniami, które należy wydrukować. Można wyeliminować przestarzałe zapasy dzięki zastosowaniu krótko-seryjnej prasy cyfrowej. Dzieje się tak, ponieważ dzięki tej technologii można wydrukować tylko potrzebne karty, co skutkuje wydrukowaniem zamówień w dokładnie wymaganej ilości. Ale ten sam system drukowania nie jest dla każdego. Istnieje ryzyko i zmiany, którymi należy się zająć.

Niemniej jednak w nadchodzących latach branża poligraficzna będzie się nadal zmieniać i poprawiać. Dlatego wszyscy właściciele firm i firmy muszą ustalić, czy ta technika drukowania jest tym, czego potrzebują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *