Kreatywność w projektowaniu katalogów

Tytuł:
Kreatywność w projektowaniu katalogów

Liczba słów:
453

Podsumowanie:
Projekt katalogu przeszedł długą drogę – od zwykłych katalogów z informacjami o produktach do współczesności „niezwykłe katalogi z dziwaczną kolorystyką i typografią, aby wyglądały inaczej i atrakcyjnie.

Słowa kluczowe:
katalog, druk, projektowanie

Treść artykułu:
Do stworzenia katalogu nie jest potrzebny tytuł magistra sztuki ani angielskiego która przyciąga uwagę i przyciąga klientów. Dzieje się tak, ponieważ rysowanie perspektyw będzie głównie zależało od wrażenia, jakie w ciągu pierwszych kilku sekund stworzysz, że czytelnik przejmie twój katalog. Twoje logo, styl opakowania, wybór kolorów i jakość druku powinny ze sobą współpracować, aby pomóc Ci odnieść sukces. Zrozum, że wizerunek Twojej firmy jest bezcenny, ale proces projektowania i drukowania nie musi być kosztowny.

W dzisiejszych czasach projektowanie katalogów przeszło długą drogę – od zwykłych katalogów z informacjami o produktach po niezwykłe katalogi z dziwacznymi kolorami i typografią, które sprawiają, że wyglądają inaczej i atrakcyjnie. Ale różne i atrakcyjne katalogi tak naprawdę nie oznaczają większej sprzedaży. Unikalność może jednak pomóc Ci wyróżnić się spośród innych katalogów w dzisiejszych, zawsze zatłoczonych skrzynkach pocztowych, ale Twój katalog nie zapewni Ci sprzedaży. Musisz sam załatwić sprawę. Dlatego zanim przejdziesz do kreatywnego stylu tworzenia katalogu, upewnij się, że Ty, Twoi projektanci i drukarka znacie zasady tworzenia katalogów, które są sprzedawane. Grafik i drukarz mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, jeśli wiedzą o prasach drukarskich i technikach oraz o drobnych akcentach potrzebnych, aby Twoje materiały marketingowe odniosły sukces.

Aby zainteresować czytelników katalogiem, najlepiej sprzedające się lub wyjątkowe produkty można umieścić w prawym górnym rogu każdej strony katalogu. Robiąc to, możesz zachęcić czytelnika do przeczytania całego katalogu. Możesz również dodać formularze zamówień w swoim katalogu, które można łatwo wypełnić i wysłać pocztą. Chociaż niewielu klientów korzysta z formularzy zamówień do wysyłania zamówień, firmy i klienci używają ich do organizowania zamówień przed zadzwonieniem lub złożeniem zamówienia online.

Oczywiście katalogi czterokolorowe wyglądają lepiej i działają lepiej niż katalogi jednokolorowe lub dwukolorowe. Ale często sprzedaż nie uzasadnia kosztu druku czterokolorowego. Możesz więc wypróbować inne opcje drukowania, które nadal mogą pomóc wyróżnić Twój katalog na tle konkurencji. I pamiętaj, że bez względu na to, ile informacji umieścisz w swoim katalogu, musi być czytelny i prosty. Używaj nagłówków, które szybko przekazują Twoją wiadomość czytelnikom. Niemniej jednak w katalogu są słowa, które należy przedstawić grubszą lub większą czcionką. Przedstaw je w wyraźny sposób, dzięki czemu będą się wyróżniać.

A kiedy nadejdzie czas na stworzenie nowego wizerunku Twojej firmy, upewnij się, że nadal zatrudniasz projektantów i drukarzy, którzy mogą stworzyć wiarygodny wizerunek Twojej firmy i Twoich produktów lub usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *