John Warwicker – współzałożyciel Tomato Design Company

Tytuł:
John Warwicker – współzałożyciel Tomato Design Company

Liczba słów:
3203

Podsumowanie:
Firma projektowa Tomato została założona w 1991 roku w Londynie przez Johna Warwicker, Steve Baker, Dirk Van Dooren, Karl Hyde, Richard Smith, Simon Taylor i Graham Wood. W 1994 roku dołączyli Michael Horsham i Jason Kedgely.

Słowa kluczowe:
projektowanie, firma, kreatywne, interaktywne, agencja, internet, strona internetowa

Treść artykułu:
Firma projektowa Tomato
(http : //www.tomato.co.uk) została założona w 1991 roku w Londynie przez Johna Warwickera, Steve’a Bakera, Dirka Van Doorena, Karla Hyde’a, Richarda Smitha, Simona Taylora i Grahama Wooda. W 1994 roku dołączyli Michael Horsham i Jason Kedgely.

pomidor specjalizuje się w: projektowaniu architektonicznym, doradztwie, rysunku, edukacji, elektronicznych mediach interaktywnych, reżyserii filmowej i komercyjnej, projektowaniu graficznym, modzie, grafice animowanej, muzyce i dźwięku, strategii, brandingu i tożsamości, fotografii, wydawnictwach, Sekwencje tytułów, typografia, pisanie.

W 1997 roku, wraz z Tomem Roope, Anthonym Rogersem i Joelem Baumannem, powstała firma Tomato Interactive. Tota Hasagawa dołączył w 2001 roku, kiedy pomidory i pomidory Interactive stały się jednym i tym samym.

Od tego czasu Baumann został profesorem interaktywnych mediów i komunikacji na Uniwersytecie w Kassel w Niemczech i nadal jest członkiem stowarzyszenia tomato. Roope jest wykładowcą Interactive Media Studies w Royal College of Art w Londynie.

Obecnie pomidor ma studia w Londynie, Nowym Jorku, Tokio i Melbourne.

Laura Schwamb przeprowadziła wywiad z jednym z założycieli pomidorów, Johnem Warwickerem. Poza jego zaangażowaniem w pracę z pomidorami, do końca 2006 roku ma zostać opublikowana książka Johna Warwickera „The Floating World”. Współpracuje również z zespołem „Underworld”, wraz z współzałożycielami pomidorów, Karlem Hyde’em i Richardem Smithem. Od 1989 roku Hyde i Smith są „Underworld” i wydali 7 albumów, które spotkały się z uznaniem krytyków na całym świecie, a ich muzykę wykorzystano w kilku filmach, z których najbardziej godnym uwagi jest film „Trainspotting”, do którego pomidor stworzył sekwencję tytułową. pomidor tworzy wszystkie rękawy i filmy zespołu. Wydany w 2000 roku „Everything, Everything”, Underworld Live został wydany na płycie CD, winylu i DVD. DVD było w tamtym czasie jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie DVD, które zostało wydane i osiągnęło samo w sobie złoto na japońskich listach przebojów. Oprócz wyróżnień i nagród Underworld w 2004 roku został uznany za najbardziej wpływowy zespół dance / techno w Japonii w ciągu ostatnich 20 lat.

Niektórzy klienci pomidora to:
ABC (Australia), Adidas, AOL, Bacardi, BBC, BBC Radio 4, BBC Radio Scotland, BMW, Casio, Chanel, Clinique, CNN, Coca-Cola, Daidaiya, Dell, Downsview Park (City of New York), DoCoMo, MTV, Nescafé, Nike, Nikon, Nokia, Playstation, Porsche, Quest, Rado Rado, Reebok, Renault, Royal Mail, Sapporo City University, ScottFree, Seiko, Time Warner i wiele innych.

P: Opowiedz mi trochę o sobie i swojej obecnej sytuacji.

John: Urodziłem się w Londynie w 1955 roku. Mogłem studiować matematykę lub filozofię na Uniwersytecie Oksfordzkim lub Cambridge, ale wybrałem szkołę artystyczną w Camberwell w południowym Londynie, ponieważ chciałem się dowiedzieć, jak opisywać poprzez doświadczenia i przemyślenia – sztuka dała mi większą możliwość zabawy językiem. (Prawdziwym powodem było to, że dziewczyny były ładniejsze w szkole plastycznej!)

Skończyłem licencjat. a następnie uzyskałem tytuł magistra w „Electronic Interactive Media” na Politechnice w Birmingham. Pod koniec lat 70. musiałem napisać własny kurs. Spędziłem lata 80-te pracując głównie dla przemysłu muzycznego, ale na początku lat 90-tych miałem portfolio zawodów, które podobały się innym (klientom), ale nie.

W tym czasie inni moi przyjaciele przechodzili podobny kryzys lub potrzebowali ponownego naładowania lub ponownego skupienia się, więc zebrałem ich razem w tym samym pokoju – nie wszyscy się znali… i rozmowa toczyła się dalej pod pozorem „pomidora”.

Nadal jestem częścią pomidora, codziennie kontaktuję się ze studiem w Londynie przez telefon i e-mail.

Przez lata dużo podróżowałem (około 40 hrabstw), czasem do pracy, czasem do wykładów lub warsztatów; otrzymałem kilka nagród (z których najbardziej cenioną jest to, że zostałem pierwszym zagranicznym członkiem klubu reżyserów typu tokijskiego); dołączył do zespołu (we wczesnych latach 80-tych jako DJ wideo) i odszedł, ale nadal utrzymywał kontakt z członkami.

Na początku lat 90-tych zespół stał się „światem podziemnym”, a jego członkowie są również założycielami pomidora. Od tamtej pory znów jestem „członkiem” zespołu. Napisałem kilka artykułów, napisałem niezliczoną ilość artykułów prasowych, napisałem książkę (w tym roku?) I przyczyniłem się do powstania 5 książek, które wydał pomidor, a także byłem konsultantem rządu brytyjskiego w sprawie „przemysły kreatywne”.
W zasadzie dryfuję od 25 lat – głównie w towarzystwie ludzi, których naprawdę lubię, kocham i szanuję.

Myślę, że to była walka. O

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *