Język koloru

Tytuł:
Język koloru

Liczba słów:
452

Podsumowanie:
Kolory nie tylko emanują charakterem czy postawą. Może również przedstawiać nastroje, święta i ożywiać język.

Słowa kluczowe:
Hurtowe usługi poligraficzne, Hurtowe usługi drukowania w kolorze, Hurtowy druk komercyjny

Treść artykułu:
Kolory nie tylko emanują charakterem czy postawą. Może również przedstawiać nastroje, święta i ożywiać język.

Oto niektóre z powszechnie używanych kolorów i ich język:

1. Czerwony. Czerwony oznacza pasję, miłość, bitwę i świętowanie. „Zobaczyć czerwony” oznacza złość. W odniesieniu do języka biznesowego „widzieć czerwony” oznacza utratę pieniędzy.

2. Niebieski. Niebieski kojarzy się z lojalnością i wiernością. To jest powód, dla którego większość narzeczonych nosi ze sobą coś niebieskiego w dniu ślubu. Ten kolor oznacza również szlachetne pochodzenie. Kolor używany przez osoby „błękitnokrwiste”, takie jak arystokraci i osoby z równorzędnych szczebli. Kolor niebieski jest również używany w niektórych zwrotach, takich jak „nieoczekiwanie” lub z nieznanego źródła lub w nieoczekiwanym czasie i „w błękit” lub w nieznane.

3. Fioletowy. To jest kolor królewski. Wiele tantiem używa fioletowych szat jako symbolu władzy i rangi. Ponadto nawet Kleopatra, egipska królowa, pokochała kolor fioletowy. Aby uzyskać to samo, nakazuje swoim sługom moczyć 20 000 ślimaków Purpura przez dziesięć dni. Fiolet jest również dobry, aby pobudzić wyobraźnię. W rzeczywistości artysta taki jak Leonardo da Vinci uważa, że ten kolor wzmaga wyobraźnię dziesięciokrotnie. To samo dotyczy Richarda Wagnera. Dla niego fiolet jest inspirującym kolorem. W mowie i piśmie mamy wyrażenie „mowa fioletowa”, co oznacza przemówienie wulgarne i „fioletową prozę”, która jest zapisem przesady i ozdób.

4. Zielony. Zieleń symbolizuje zazdrość, zwycięstwo, naturę i młodość. Jest również uważany za kolor leczniczy. Mamy fazy takie jak „osoba z zielonym kciukiem”, „zielona z zazdrości” i „zielonooki potwór”. Pierwsza fraza oznacza, że człowiek jest dobry w uprawie roślin. Drugi oznacza zazdrość lub zazdrość, a ostatni zazdrość.

5. Żółty. Żółty oznacza oszustwo, ostrzeżenie i niebezpieczeństwo. Może też oznaczać jasność i radość. W komunikacji, jeśli ktoś nazywa cię „żółtą passą”, ma na myśli, że jesteś tchórzem.

6. Biały. Oznacza pokój, czystość, rozejm, niewinność, oddanie i entuzjazm. Kiedy mówimy „biały żar”, oznacza to intensywną pasję lub złość.

7. Czarny. Czerń to elegancja, wyrafinowanie, mrok, tajemnica i zło. W biznesie „na plusie” oznacza zarabianie pieniędzy. Inne zwroty używające tego koloru to „czarna owca” i „czarny humor”. Pierwsza oznacza wyrzutka, a ostatnia niezdrowy lub ponury humor. W historii „czarne koszule” to nazwa oddziałów bezpieczeństwa Hitlera. Znane są również jako S.S.

Każdy musi znać znaczenie, a także znaczenie kolorów. Ma to na celu uniknięcie fałszywych informacji, zwłaszcza w dziedzinie marketingu. Również drukarze i projektanci stron internetowych muszą być z tym zaznajomieni, aby dać właściwe wrażenie w swoich projektach internetowych, a także usługach drukowania w kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *