Jak zarabiać na segmentacji rynku

Tytuł:
Jak zarabiać na segmentacji rynku

Liczba słów:
496

Podsumowanie:
Czym jest segmentacja rynku, jak powinny wyglądać segmenty

Słowa kluczowe:
segmentacja rynku, marketing, marketing internetowy, biznes w domu

Treść artykułu:
SEGMENTACJA RYNKU

Segmentacja rynku to prosta koncepcja, które mogą pomóc Twojej firmie uzyskać przewagę, nawet w bardzo konkurencyjnych kategoriach online.

Wiesz, że 20% kupujących konsumuje 80% twojego produktu, więc idea segmentacji rynku polega na tym, że możesz sprzedać znacznie więcej produktów przy znacznie mniejszym wysiłku, jeśli potrafisz zidentyfikować te 20% i znaleźć innych takich jak oni .

Osoby, które są tym zainteresowane i konsumują Twój produkt, mogą być traktowane jako segment rynku. Ideą segmentacji rynku jest więc kierowanie, komunikowanie się, sprzedaż i uzyskiwanie opinii od najlepszych klientów.

Aby przetrwać i prosperować jako firma, musisz wybrać odpowiedni segment rynku, a wtedy osiągniesz duży wolumen sprzedaży i rentowność

W kampanii segmentacji rynku do wyboru odpowiedni segment rynku, segmenty powinny być:

* mierzalne
* wystarczająco duże, aby wygenerować dobry wolumen sprzedaży
* osiągalny przez metody dystrybucji Twojej firmy

Musisz również wiedzieć które są podobne produkty, które można zaoferować klientom, oraz strategia sprzedaży konkurenta.

Musisz usatysfakcjonować i zatrzymać tych konsumentów, którzy kochają Twoje produkty lub usługi, mając świadomość, że będą im oferowane nowe produkty i zgodnie z różnymi strategiami.

Oczywiście po podzieleniu rynku na segmenty musisz oferować różne produkty i stosować różne strategie sprzedaży dla różnych segmentów.

Na przykład, jeśli oferujesz buty sportowe, segmentację rynku można przeprowadzić według sportu lub płci, a następnie dokonać dalszej segmentacji rynku za pomocą wyspecjalizowanych modeli dla każdego sportu, płci i wieku.

Jak wiesz, jesteśmy domową witryną biznesową. Wiele osób jest zainteresowanych posiadaniem własnej firmy w domu, ale czy wszyscy chcą tego samego?

Możesz być pewien, że nie każdy chce tego samego i dlatego mamy

– Program miesięcznych dochodów rezydualnych dla tych, którzy chcą zbudować duży biznes z setkami współpracowników pracujących dla nich
– Zarabiaj pieniądze na własnej witrynie internetowej dla tych, którzy chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą z własną witryną internetową
– Jak sprzedawać w Internecie dla tych, którzy chcą zostać ekspertami od marketingu
– Sekrety marketingu wirusowego dla tych, którzy uważają, że marketing wirusowy jest również najlepszym marketingiem, którego możesz użyć
– itp.

Za każdym razem, gdy przychodzi Ci do głowy pomysł na nowy produkt, musisz najpierw oszacować wielkość rynku docelowego , aby wiedzieć, czy liczba kupujących będzie wystarczająca, aby zapewnić odpowiednią sprzedaż i zyski.

Kolejną ważną kwestią jest to, że musisz spróbować sprzedać więcej niż jeden raz tym samym potencjalnym klientom. 30% osób, które już u Ciebie kupiły, będzie chciało kupić ponownie.

Więc jeśli oferujesz produkt, który jest kupowany raz w życiu, chyba że masz tak duży rynek, że Cię to nie obchodzi, powinieneś spróbować znaleźć coś innego do zaoferowania swojemu segmentowi rynku.

Do Twojego sukcesu

Autor: dr Roberto A. Bonomi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *