Jak stworzyć udany biznesplan

Tytuł:
Jak stworzyć udany biznesplan

Liczba słów:
582

Podsumowanie:
Często zadawane są mi te same dwa pytania. Czy potrzebuję biznesplanu? Co powinienem zawrzeć w moim biznesplanie? Na te pytania odpowiem pisząc ten artykuł.

Słowa kluczowe:
biznesplan, sformułowanie, pożyczki, kredyt, profesjonalny, odnoszący sukcesy, finansowe, liczby

Treść artykułu:
Często jestem pytany o te same dwa pytania. Czy potrzebuję biznesplanu? Co powinienem zawrzeć w moim biznesplanie? Na te pytania odpowiem pisząc ten artykuł.

Czy potrzebuję biznesplanu?

W przypadku większości firm odpowiedź na to pytanie byłaby twierdząca. Dla większości nowych firm i wymagających inwestycji w formie pożyczki lub partnera biznesowego biznesplan jest koniecznością. Każdy potencjalny inwestor będzie chciał na przykład zapoznać się z Twoimi przyszłymi prognozami wzrostu, zanim podejmie decyzję o inwestycji.

Jest to rodzaj działalności, który nie wymaga biznesplanu:

Firma, która z przyjemnością pozostanie taką, jaka jest i która nie planuje rozwoju.

Firma, która nigdy nie ma potrzeby zaciągania pożyczki.

Biznes, który jest jednoosobowym zespołem i jest samowystarczalny, bez potrzeby jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz.

Ten rodzaj działalności jest rzadki. Dlatego większość firm będzie potrzebować biznesplanu.

Jedną rzeczą jest świadomość potrzeby sformułowania biznesplanu, problem polega na tym, że większość ludzi nie ma pojęcia, jak go stworzyć.

Biznesplan będzie miał na celu pokazanie swoim czytelnikom wszystkiego o Twoich celach biznesowych i sposobie osiągnięcia tych celów. Musisz mieć pewną strategię, zanim jeszcze spróbujesz napisać plan. Powinieneś znać kierunek, w którym zamierzasz podążać, inwestycje, które zamierzasz poczynić w personel, sprzęt i maszyny. Musisz mieć cele biznesowe i wyobrażenie o tym, kiedy każdy cel prawdopodobnie zostanie osiągnięty.

W większości przypadków biznesplan jest używany, aby zachęcić ludzi do zainwestowania w Twój pomysł i biznes. To jest Twoja kopia sprzedażowa, dlatego jeśli stworzysz profesjonalny, dobrze rozplanowany i silny biznesplan, ludzie będą bardziej skłonni traktować cię poważnie i inwestować.

Z drugiej strony, jeśli jest to pośpieszny, źle napisany i zasadniczo słaby biznesplan, jest mało prawdopodobne, że otrzymasz wsparcie, którego szukasz.

Co powinno znaleźć się w moim biznesplanie?

Osoby, które przeczytają Twój biznesplan, będą chciały nie tylko wiedzieć o samej firmie, ale także o tobie. Przedstaw im krótkie podsumowanie swojej historii i tego, co osiągnąłeś w przeszłości. Zapisz wszystkie swoje pomysły i naprawdę sprzedaj im pozytywną stronę swojej postaci. Fakt, że naprawdę ciężko pracujesz i rozwijasz się pod presją. Uwielbiasz wyzwania i potrafisz dobrze pracować nie tylko w zespole, ale także samodzielnie.

Opisz rynek, którego częścią jest Twoja firma, konkurencję, a także możliwości rozwoju na tym rynku.

Podaj im dane finansowe, w tym koszty bieżące, przewidywane zyski, przewidywane prognozy wzrostu, a także historię finansową firmy.

Pokaż im, że jesteś elastyczny, ponieważ masz plan B, jeśli plan A nie dojdzie do skutku.

Sprzedawaj im swoje pomysły, mówiąc im, na przykład, dlaczego zakładasz firmę i gdzie marzysz, będzie to za pięć lat.

Dołącz misję wyjaśniającą, co chcesz osiągnąć dzięki swojej firmie.

Mam nadzieję, że te informacje pomogły Ci w napisaniu udanego biznesplanu. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *