Jak promować swoją firmę zajmującą się naprawą komputerów

Tytuł:
Jak promować firmę zajmującą się naprawą komputerów

Liczba słów:
410

Podsumowanie:
Coraz więcej osób codziennie korzysta z komputerów i potrzebuje profesjonalnej pomocy, gdy pojawiają się problemy . Świadczenie tych usług może być dochodowym biznesem, ale jak wyróżnić się z tłumu?

Słowa kluczowe:
biznes, promocja, naprawa komputerów

Treść artykułu:
Coraz więcej osób korzysta z komputerów codziennie i potrzebuje profesjonalnej pomocy, gdy pojawiają się problemy. Świadczenie tych usług może być dochodowym biznesem, ale jak wyróżnić się z tłumu?

– Być profesjonalistą. Czasami nie będziesz w stanie zapisać ich danych lub uszkodzonej płyty głównej, ale możesz wyjaśnić dlaczego, zachowując prostotę. Istnieje kilka problemów z oprogramowaniem, których w ogóle nie można rozwiązać, więc nie przyznawaj się do awarii, chyba że jest to konieczne (na przykład naprawy, które kosztowałyby więcej niż wartość komputera). Zyskasz reputację eksperta, nie wspominając o tym, że ludzie będą postrzegać Cię jako uczciwego, co może być nieocenione, jeśli pewnego dnia będziesz miał poważne problemy.

– Zawsze miej przy sobie wizytówki. Nigdy nie wiesz, kiedy możesz zakończyć dyskusję o komputerze, co daje doskonałą okazję do sprzedaży swoich usług. Możesz także zostawiać karty na tablicach społeczności i tym podobnych.

– Podobnie, upewnij się, że Twoi klienci mają łatwy sposób na znalezienie Cię i oddzwonią. Umieść naklejki z danymi kontaktowymi na wszystkich naprawianych komputerach lub przynajmniej rozdaj wizytówki wszystkim klientom.

– Nie lekceważ swojej osobistej sieci. Twoja rodzina i przyjaciele najprawdopodobniej chętnie pomogą Ci promować Twoją firmę. Następnie wiadomość dotrze do znajomych Twoich znajomych, którzy szybko Cię polecą, jeśli wykonasz dobrą robotę, naprawiając ich komputer.

– Zrób coś specjalnego dla swoich klientów, trochę więcej, czego nie mogą dostać nigdzie indziej. Większość ludzi zainstaluje program antywirusowy i zapory ogniowe, ale możesz pójść o krok dalej i dodać przydatne oprogramowanie open source lub freeware, takie jak Open Office, do standardowej procedury instalacji. Gry, zwłaszcza karty i gry planszowe, mogą być całkiem skutecznym bonusem bez dodatkowych kosztów, z wyjątkiem kilku minut czasu na instalację.

– Pokaż się potencjalnym klientom! Ogłoszenia drobne w lokalnej gazecie lub kilka ulotek pozostawionych na ladzie zaprzyjaźnionego sklepikarza może wiele zdziałać. Możesz także dodawać oferty specjalne do swoich ulotek lub dla osób, które wspominają o Twojej reklamie, aby były bardziej atrakcyjne.

Jak widać, możesz zrobić wiele rzeczy, aby poprawić swój wizerunek i promować swój biznes. Po prostu użyj swojej wyobraźni, a na pewno znajdziesz oryginalny sposób na promocję swoich usług i rozwój firmy. Ale nie zapominaj, że Twoi klienci są Twoim największym kapitałem, traktuj ich dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *