Jak promować sprzedaż

Tytuł:
Jak promować sprzedaż

Liczba słów:
718

Podsumowanie:
Rozpocznij swoją działalność od uporządkowania własnego strychu, szaf i piwnicy lub garażu. Porozmawiaj z rodziną i przyjaciółmi; powiedz im, co robisz, i poproś o darowizny (lub przynajmniej przesyłki) niechcianych przedmiotów.

Słowa kluczowe:
Promowanie wyprzedaży garażowej, Promowanie, Promowanie wyprzedaży, Wyprzedaż, marketing, marketing

Treść artykułu:
Rozpocznij swoją działalność od oczyszczenia własny strych, garderoby i piwnica lub garaż. Porozmawiaj z rodziną i przyjaciółmi; powiedz im, co robisz, i poproś o darowizny (lub przynajmniej przesyłki) niechcianych przedmiotów. To tutaj zdobędziesz pierwsze doświadczenie w negocjacjach i zazwyczaj będziesz mieć entuzjastyczną współpracę. Znajdziesz ludzi wyjaśniających, że tak naprawdę nie mają zastosowania dla określonego przedmiotu, nie chcą go dalej przechowywać, ale z powodów sentymentalnych lub innych po prostu się tego trzymają.

Gdy zdobędziesz trochę doświadczenia, będziesz mógł ogłosić w gazecie, że kupujesz przedmioty na sprzedaż w garażu lub zabrać je do komisu za procent ostatecznej ceny sprzedaży.

Najlepiej, aby to żona lub kobieta domu sama zajmowała się sprzedażą garażu – to znaczy niech kobieta wita potencjalnych klientów, oprowadza ich po okolicy i ogólnie angażuje ich w rozmowę. Jeśli jest to kobieta organizująca wyprzedaż garażową, należy przygotować drugą osobę, która będzie “ pilnować sklepu ”, podczas gdy ona wykopuje więcej przedmiotów na wystawę i sprzedaż. Jeśli prowadzisz naprawdę dużą wyprzedaż, drugą lub trzecią na syn może być bardzo przydatny w sprzedaży i ogólnie do pilnowania rzeczy.

Kąt reklamy jest naprawdę prosty i nie powinien też dużo kosztować. Sprawdź lokalne gazety i wybierz ten, który zawiera najwięcej reklam dotyczących sprzedaży w garażu. Nie powinieneś zbytnio przejmować się konkurencją ze strony innych reklam. Osoby, które trafiają do sprzedaży w garażu, udają się do wszystkich, które mogą zlokalizować, lub tylko do tych w promieniu 3 do 5 mil od ich domów.

Powinieneś zamieścić małe ogłoszenie w wybranej gazecie na około trzy dni przed sprzedażą i do dnia sprzedaży. Kiedy pracujesz w pełnym wymiarze godzin na każdy dzień tygodnia, zechcesz zmienić harmonogram reklam i styl reklam. Ale na początku pozostań przy małych ogłoszeniach ogłoszeniowych po prostu ogłaszających fakt, że organizujesz wyprzedaż garażową, podkreślając, że masz wszystko, od A do Z – coś, co zainteresuje każdego. Taka reklama mogłaby brzmieć:

Wielka wyprzedaż garażowa! Setki interesujących pozycji.
Do soboty 16 lipca. (adres)

Aby dowiedzieć się, jak napisać reklamę, zajrzyj do gazet przez tydzień lub dwa. Usuń wszystkie ogłoszenia wyprzedaży garażu, które możesz znaleźć. Wklej je na kartce papieru – a następnie przy odrobinie krytycznej analizy będziesz w stanie napisać własną dobrą reklamę, identyfikując dobre i złe cechy zebranych reklam. Pamiętaj, że im większa i lepsza sprzedaż, tym większe i lepsze powinny być reklamy „rozpoczynające”. Zawsze pamiętaj, że aby zwiększyć swoje zyski w jakimkolwiek biznesie, musisz raczej zwiększać niż zmniejszać swoje reklamy. Podsumowując, przekonasz się, że największym powodem, dla którego sprzedaż garażowa nie przyniosła zysku, jest brak promocji i reklam wykorzystywanych do jej nagłośnienia.

Powinieneś także mieć staromodną tablicę typu „kanapka”, która będzie umieszczona przed domem, gdy Twoja sprzedaż garażowa jest otwarta. Celem jest oczywiście zwrócenie uwagi na fakt, że prowadzisz wyprzedaż garażową i jesteś otwarty na biznes. To przyciągnie twoich sąsiadów, jeśli jeszcze ich nie poinformowałeś, i przyciągnie ludzi przejeżdżających obok. Deski warstwowe są również czasami układane na kluczowych skrzyżowaniach komunikacyjnych w pobliżu miejsca sprzedaży garażu. Przyciągną one uwagę i wskażą drogę. Należy jednak sprawdzić lokalne zarządzenia, aby upewnić się, że tego rodzaju reklamy są dozwolone.

Innym „pomysłem na znak” praktykowanym przez kilku naprawdę ostrych operatorów są stare wskaźniki drogowe typu „Birma Shave”. Tutaj po prostu wymyślasz kilka uroczych powiedzeń (wersetów lub jednowierszowych), napisz je na kawałkach kartonu, przyczepisz je do słupów energetycznych w odstępach około 200 jardów na arterii prowadzącej do sprzedaży garażu i jesteś pewien aby stworzyć sobie duży ruch. Ludzi bawi i przyciągają osoby, które robią coś innego, niezwykłego i kreatywnego w promowaniu wszelkiego rodzaju sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *