Jak nazwać swoją witrynę

Tytuł:
Jak nazwać swoją witrynę internetową

Liczba słów:
594

Podsumowanie:
W przeszłości na etapie planowania biznesu ludzie spędzali długie godziny zastanawiając się, gdzie założyć firmę. Zastanawiali się, jaki stary dom kupić, żeby zamienić go w sklep. A może było wystarczająco blisko ruchu pieszego, aby utrzymać biznes?

W dzisiejszych czasach zakładanie firmy online przebiega znacznie szybciej i łatwiej, ale nadal mamy problem z lokalizacją, tylko ona się zmieniła.

Słowa kluczowe:
Marketing biznesowy, Marketing internetowy, Marketing,

Treść artykułu:
W przeszłości, na etapie planowania biznesu, ludzie spędzać długie godziny na zastanawianiu się, gdzie założyć firmę. Zastanawiali się, jaki stary dom kupić, żeby zamienić go w sklep. A może było wystarczająco blisko ruchu pieszego, aby utrzymać biznes?

W dzisiejszych czasach, dzięki zakładaniu firmy online, sprawy są dużo szybsze i łatwiejsze, ale nadal mamy problem z lokalizacją, tylko ona się zmieniła.

Pytanie stało się teraz:
Jaki adres internetowy / url będzie generował największy ruch w naszej witrynie?

Przy odpowiednim adresie URL potencjalni klienci zobaczą go i zdadzą sobie sprawę, że ta witryna może rozwiązać ich problem. Ewentualnie przy odpowiednim adresie URL klienci uznają to za wystarczająco chwytliwe, aby zapamiętać je podczas ponownej wizyty lub użyć go jako słowa w rozmowie ze znajomymi.

Wielka debata wśród wielkich guru marketingu internetowego na temat tego, jak stworzyć idealny adres URL, jest taka …
czy powinien być bardziej opisowy, czy bardziej chwytliwy?

To brzmi jak głupia debata. Jednak może to być jeden z najważniejszych czynników wpływających na wysokość zysku, jaki zarabia Twoje przedsięwzięcie online.

Nazwa firmy może nie wydawać się ważna dla Ciebie, właściciela firmy, ponieważ wiesz już wszystko o swojej firmie. Wiesz, że oferujesz produkty dobrej jakości, które są co najmniej interesujące, jeśli nie przydatne. Wiesz, że kupujący mogą Ci zaufać i że naprawdę jesteś miłą damą …

Ale Twoi kupujący jeszcze tego nie wiedzą, a pierwszą rzeczą, na której oprą swoją ocenę na Twój temat, jest Twoje imię . Wiem, że to brzmi głupio i tak jest. Jednak badania dowiodły, że w ciągu 7 sekund od spotkania z kimś dokonaliśmy już kluczowych ocen dotyczących jego charakteru. Jeśli dokonujemy tego rodzaju ocen na temat ludzi na podstawie powierzchownych czynników, takich jak sposób noszenia ubrań i mowa ciała, to na podstawie czego ludzie najpierw oceniają witrynę? Jego nazwa.

Wiele czołowych firm internetowych w tej chwili wzięło to pod uwagę.

Jeśli spojrzysz teraz na wiele najpopularniejszych witryn w Internecie, na przykład w serwisie eBay, ich nazwy same w sobie nic nie znaczą. Samo słowo „eBay” nie informowałoby mnie, że jest to witryna aukcyjna online z milionami użytkowników.

Ten adres URL przyciągał ruch (kiedy nie był sławny), ponieważ był łatwy do zapamiętania, szybki w użyciu w rozmowie, miał unikalny dźwięk i był łatwy do wpisania.

Na drugim końcu spektrum, http://www.howtomakeapotatogun.com jest raczej oczywiste. Ten adres URL przyciąga ruch, ponieważ jest łatwy do zapamiętania i ludzie wiedzą, co otrzymują.

Czy jednak może istnieć kompromis?

Dwie z najpopularniejszych istniejących witryn to Myspace.com i Youtube.com. Wydaje mi się, że są one kompromisem między tymi dwoma przeciwieństwami.

Obie opisują swoje strony internetowe niejasno, ale zwięźle. Te adresy URL są krótkimi i łatwymi do wpisania elementami ściągającymi ruch. Łatwo je przeliterować, zapamiętać i powiedzieć w rozmowie, ale nawiązują do tego, o co im chodzi.

Rozpoczynając nowy biznes będziesz chciał marki, która będzie rozpoznawalna. Będziesz chciał mieć własną nazwę „znaku towarowego”. (Nie dosłownie znak towarowy od razu, ale rozumiesz, o co mi chodzi.)

Chcesz także, aby Twoja witryna e-biznesu była łatwo dostępna i zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek.

Ten artykuł wysłany przez Women About Biz. Więcej informacji biznesowych znajdziesz w nr 1 dla kobiet w zasobach dla małych firm. www.womenaboutbiz.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *