Inteligentny marketing dla wynalazców Rozdział 1 – Po co najpierw chronić swój wynalazek

Tytuł:
Inteligentny marketing dla wynalazców Rozdział 1 – Po co najpierw chronić swój wynalazek?

Liczba słów:
238

Podsumowanie:
Czy nie wiesz, jak chronić swój wynalazek i czerpać z niego korzyści? Ta seria 10 artykułów to podręcznik dla wynalazców dotyczący patentów i marketingu, który zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Tematy poruszane w tej serii to: 1) dlaczego najpierw należy chronić swój wynalazek; 2) przekształcenie wynalazku w produkt rynkowy; 3) znajdowanie klientów; 4) określenie zbywalności; 5) ustalenie korzystnej ceny sprzedaży hurtowej i detalicznej; 6) kanały marketingowe; 7) kontaktowanie się z hurtowniami i detalistami; 8) rozpowszechnianie Twojego wynalazku; 9) firmy marketingowe; i 10) oszczędzać kapitał (pieniądze), z wyjątkiem edukacji!

Lektura obowiązkowa dla wynalazców na każdym poziomie doświadczenia.

Słowa kluczowe:
zgłoszony patent, chroń swój wynalazek, chroniąc swój wynalazek, patenty, wynalazca, wynalazcy, wynalazek, wynalazki, wynalazek, patent w toku, licencje wynalazków, licencjonowanie wynalazków, cesja, cesja wynalazcy, rzecznik patentowy, rzecznik patentowy, patent USA, wnioski patentowe, patenty tymczasowe, tymczasowe wnioski patentowe, rzecznik patentowy, niezależni wynalazcy, własność intelektualna, własność intelektualna, poszukiwanie patentów, amerykański urząd patentowy, patent w USA, urząd patentowy, patent ibm, USA urząd patentowy, urząd patentowy w Stanach Zjednoczonych, serwer patentowy ibm, u.s. patent, europejski urząd patentowy, urząd patentów i znaków towarowych, urząd ds. znaków towarowych patentowych, wyszukiwanie patentów ibm, zgłoszenie patentowe, rzecznik patentowy, urząd patentowy nas, patent, wyszukiwania patentów, niezależni wynalazcy, znak towarowy, patenty, PTO, USPTO, Urząd Patentowy, Stany Zjednoczone Urząd Patentów i Znaków Towarowych, Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA, własność intelektualna, własność intelektualna, dane patentowe, zgłoszenie patentowe,

Treść artykułu:
Jeśli nie chronisz swojego wynalazku poprzez złożenie wniosku patentowego aplikacji, każdy może ukraść Twój wynalazek i sam z niego skorzystać.

Chociaż zgłoszenie patentowe nie zapewnia korzyści wynikających z ochrony patentowej, to znaczy wyklucza inne osoby z wytwarzania, używania, oferowania na sprzedaż, sprzedaży lub importu wynalazku w kraju, w którym patent został wydany, przynajmniej miejmy nadzieję, że zniechęci innych do kradzieży twojego wynalazku.

Dzieje się tak, ponieważ możesz oznaczyć swój produkt jako „oczekujący na opatentowanie” lub „zgłoszony do opatentowania”, jeśli złożyłeś wniosek o udzielenie patentu.

Rzeczywista data złożenia wniosku, typ złożonego wniosku patentowego oraz zgłoszone zastrzeżenia powinny być utrzymywane w tajemnicy, tak aby każdy potencjalny kopiujący Twój wynalazek wiedział, że Twój patent może zostać wystawiony w dowolnym momencie, dając możliwość wyegzekwowania swoich praw patentowych przeciwko takiej osobie, która naruszałaby Twój patent.

Jeśli ujawnisz, że właśnie złożyłeś wniosek patentowy, że jest to tymczasowe zgłoszenie patentowe lub że jest to zgłoszenie patentowe na wzór, potencjalny kopiujący twój wynalazek ma pomysł, którego patent nie wyda od dłuższego czasu i wyobrażenie o zakresie ochrony, jaką ostatecznie otrzymasz.

Podsumowując, skonsultuj się w odpowiednim czasie z właściwym „rzecznikiem patentowym” lub „agentem patentowym”, aby omówić szczegóły ochrony Twojego wynalazku!

Z poważaniem,

Brian R. Rayve, Esq.
Właściciel, InventionPatenting.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *