Ewolucja przetwarzania danych

Tytuł:
Ewolucja przetwarzania danych

Liczba słów:
479

Podsumowanie:
Przetwarzanie danych znacznie się zmieniło w czasie. Chociaż można prześledzić początki współczesnego komputera analitycznego do Charlesa Babbage’a (1791-1871) …

Słowa kluczowe:
wybierz media, dystrybucję, mailing konsumencki, reklamy faksowe,

Treść artykułu:
Przetwarzanie danych znacznie się zmieniło w czasie. Chociaż można prześledzić początki współczesnego komputera analitycznego do Charlesa Babbage’a (1791-1871), tak naprawdę początek współczesnych systemów informatycznych widzieliśmy w czasie II wojny światowej, kiedy były one używane do niszczenia kodu. Po wojnie niewielu przewidywało, jak bardzo komputery wpłyną na nasze życie. Na początku nawet IBM sądził, że tylko kilka firm będzie potrzebować komputera.

W tamtych czasach komputery były masywnymi systemami opartymi na lampach próżniowych i pamięci rdzeniowej. Wraz z pojawieniem się układu scalonego, architektury komputerów zrobiły ogromny krok naprzód. Systemy mainframe późnych lat 80-tych XX wieku przekształciły się w aplikacje typu klient / serwer na początku lat 90-tych. Równolegle Internet rozrósł się z kilku systemów inżynieryjnych i badawczych do sieci światowej. Dopiero projekt ustawy Ala Gore’a, zezwalający na prowadzenie handlu przez Internet, naprawdę zaczął się zmieniać. Każda firma, każda organizacja musiała wyrzeźbić miejsce w „Sieci”.

Wszechobecność Internetu sprawiła, że jest to doskonały sposób na uzyskanie globalnego zasięgu dla firm przy zachowaniu lokalnej obecności. Wkrótce dostawcy aplikacji zaczęli tworzyć aplikacje internetowe. Obecnie dostawcy rozwiązań wykorzystują architektury zorientowane na usługi i BPEL, aby zapewnić bardziej elastyczne środowiska do prowadzenia działalności.

Obecnie, łącząc dostęp do Internetu z ogromną, niedrogą mocą obliczeniową, przetwarzanie danych zostało przekształcone z funkcji pomocniczej działów księgowych w mechanizmy, dzięki którym organizacje mogą przekształcić i ulepszyć swoje wewnętrzne przetwarzanie, integrując swoje interakcje z klientami i dostawcami .

Kluczem do współczesnego przetwarzania danych nie jest po prostu automatyzacja niektórych ręcznych procesów. Dziś biznes zdaje sobie sprawę, że przetwarzanie danych, systemy informacyjne, zmieniają same procesy, które są wykorzystywane do prowadzenia biznesu. Nie tylko robią te same rzeczy wydajniej, ale robią inaczej.

W przeszłości zamówienie zostało wydrukowane i wysłane do dostawcy. Zamówienie zostało odebrane i, jeśli produkt był w magazynie, został wysłany. Pozycje, których nie ma w magazynie, zostały zamówione na zamówienie. Obecnie dzięki integracji łańcucha dostaw cały łańcuch dostaw jest zintegrowany w jednej sieci. Oprogramowanie do zarządzania magazynem powiadamia dostawców o spadku stanów magazynowych i złożeniu zamówienia. Sami dostawcy wykorzystują oprogramowanie do eksploracji danych i CRM (Customer Relationship Management) do przewidywania wzorców zamówień i potrzeb klientów.

Zmienił się nawet sposób interakcji firm z klientami. W przeszłości firmy wykorzystywały marketing masowy, aby odwołać się do dużej liczby potencjalnych klientów. Obecnie mamy masową personalizację, w ramach której firmy na zasadzie grupowej dostarczają dostosowane towary i usługi.

Nie, to nie jest przetwarzanie danych Twojego ojca. Świat przetwarzania danych nie jest już światem wirujących taśm i kart dziurkowanych inżynierów odzianych w kieszonkę. Obecnie przetwarzanie i wprowadzanie danych wpływa na całe nasze życie w coraz to nowe i bardziej ekscytujące sposoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *