ERP DRP i Lean Manufacturing nie są kompatybilne.

Tytuł:
ERP / DRP i Lean Manufacturing nie są kompatybilne.

Liczba słów:
441

Podsumowanie:
Ile firm uważa, że ich inwestycje IT są główną przeszkodą w uwalnianiu korzyści z produkcji odchudzonej i dlaczego nowe podejście do planowania jest potrzebne.

Słowa kluczowe:
Optymalizacja łańcucha dostaw, Optymalizacja łańcucha dostaw, Oprogramowanie do optymalizacji łańcucha dostaw, Oprogramowanie do optymalizacji łańcucha dostaw, Zarządzanie łańcuchem dostaw, Oprogramowanie do zarządzania łańcuchem dostaw, Zakupy do zarządzania łańcuchem dostaw, Rozwiązanie do zarządzania łańcuchem dostaw , Zasady zarządzania łańcuchem dostaw, Firma doradcza ds. Zarządzania łańcuchem dostaw, Globalne zarządzanie łańcuchem dostaw, Strategiczne zarządzanie łańcuchem dostaw, Zarządzanie zapasami, Oprogramowanie do zarządzania zapasami, System zarządzania zapasami, Zarządzanie zapasami w magazynie, Efektywne zarządzanie zapasami, Kontrola zarządzania zapasami, Najlepsze praktyki zarządzania zapasami, , Analiza zmienności objętości.

Treść artykułu:
Wprowadzenie
W ciągu ostatnich 10 lat wiele firm, od MŚP po Blue Chips, wdrażało lub aktualizowało swoje planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP), dystrybucję Planowanie wymagań (DRP) i zaawansowane rozwiązania do planowania łańcucha dostaw (APS). Przyczyn tej intensywnej działalności jest wiele, począwszy od potrzeby konsolidacji IT po przejęciu, aż po chęć poprawy możliwości IT w celu wdrożenia określonej strategii łańcucha dostaw.
Kiedy kurz opadnie po wdrożeniu, wiele firm, które poświęciły dużo czasu i pieniędzy, pozostaje z bardzo nieelastycznym rozwiązaniem IT, którego podstawowe zasady planowania są kierowane w myśl późnych lat 60-tych i nie są zgodne ze zwinnym , elastyczne procesy łańcucha dostaw, które są dziś niezbędne, aby być konkurencyjnymi.
Wygląda na to, że nasze rozumienie tego, co jest potrzebne do zbudowania konkurencyjnego łańcucha dostaw, znacznie się zmieniło w ciągu ostatnich 40 lat, jednak zakres dostępnych rozwiązań informatycznych wspierających nasze ambicje nie.

Ta biała księga analizuje kluczowe elementy wymagane do zbudowania udanego i niedrogiego łańcucha dostaw, dlaczego większość ofert IT nie obsługuje tych kluczowych zasad oraz jak nowe podejście do planowania może zapewnić korzyści z produkcji odchudzonej bez marnowania inwestycji w IT.

lt;bgt; Problem z prognozami lt;/bgt;

Zasadniczo większość systemów ERP / DRP zapewnia bardzo solidną platformę operacyjną, na której obsługiwana jest większość procesów biznesowych firmy Finance do HR. Tam, gdzie są słabe, jest zapewnienie narzędzi planowania. Większość jest wyposażona w podstawowy silnik MRP (Material Requirements Planning), a bardziej zaawansowane mogą go uzupełniać o predykcyjne planowanie zapasów bezpieczeństwa lub logikę punktu ponownego zamówienia, zwykle pod postacią modułu Advanced Planning Systems (APS). Innymi słowy, Twój wielomilionowy IT super-samochód ma silnik ciągnika czający się pod maską. Podstawową wadą wszystkich tych wariantów MRP jest to, że punktem wyjścia dla wszystkich obliczeń jest prognoza.

Większość planistów wie, że najlepsze prognozy są w najlepszym razie dokładne w 70%. Systemy APS mogą kupić kilka punktów procentowych poprawy w zamian za ogromnie nieproporcjonalną inwestycję pieniężną, ale kategorycznie nie przyniosły reklamowanych korzyści. Prawdziwym problemem jest to, że MRP pogarsza sytuację, wykorzystując tę niedoskonałą prognozę do precyzyjnego podnoszenia planowanych zamówień i ustalania przewidywalnych poziomów zapasów bezpieczeństwa. To, co to robi, to wpychanie dziko nieplanowanych i nieprzewidywalnych poziomów zapasów, wysiłku i kosztów do naszego łańcucha dostaw.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z sales@orchestr8.com lub odwiedź naszą witrynę internetową pod adresem lt;a href=’http://www.orchestr8.com’gt; www.orchestr8.com lt;/agt;.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *