Dzień, w którym powiedzieli Steve Jobs, że umrze – za 90 dni.

Tytuł:
Dzień, w którym powiedzieli Steve Jobs, że umrze – za 90 dni.

Liczba słów:
578

Podsumowanie:
Podczas przemówienia inauguracyjnego dla absolwentów Uniwersytetu Stanforda w czerwcu 2005 roku Steve Jobs, założyciel Apple Computer (współzałożyciel Pixar studia animacji, np. Finding Nemo, Cars) i wynalazca niezwykle popularnego iPoda, zwierzył się z czegoś, czego publiczność nigdy nie słyszała. Oto jak to się zaczęło …

‘Pamiętanie, że wkrótce umrę, jest najważniejszym narzędziem, jakie kiedykolwiek spotkałem, aby pomóc mi dokonać wielkich wyborów w życiu. Ponieważ prawie wszystko – wszyscy oczekują z zewnątrz …

Słowa kluczowe:
Kim Klaver, Klaver, MLM, Marketing

Treść artykułu:
Podczas rozpoczęcia przemówienie do absolwentów Uniwersytetu Stanforda w czerwcu 2005 r. Steve Jobs, założyciel Apple Computer (współzałożyciel studiów animacji Pixar, np. Finding Nemo, Cars) i wynalazca niezwykle popularnego iPoda, zwierzył się z czegoś, czego publiczność nigdy nie słyszała. Oto jak to się zaczęło …

‘Pamiętanie, że wkrótce umrę, jest najważniejszym narzędziem, jakie kiedykolwiek spotkałem, aby pomóc mi dokonać wielkich wyborów w życiu. Bo prawie wszystko – wszelkie zewnętrzne oczekiwania, cała duma, wszelki strach przed zakłopotaniem lub porażką – te rzeczy po prostu znikają w obliczu śmierci, pozostawiając tylko to, co naprawdę ważne.

Pamiętanie, że umrzesz, to najlepszy sposób, jaki znam, aby uniknąć pułapki myślenia, że masz coś do stracenia. Jesteś już nagi. Nie ma powodu, by nie podążać za głosem serca.

Około rok temu zdiagnozowano u mnie raka. Miałem badanie o 7:30 rano i wyraźnie wykazało guza na mojej trzustce. Nie wiedziałem nawet, co to jest trzustka. Lekarze powiedzieli mi, że jest to prawie na pewno rodzaj raka, który jest nieuleczalny i że powinienem spodziewać się, że będę żył nie dłużej niż trzy do sześciu miesięcy.

Mój lekarz poradził mi, abym poszedł do domu i uporządkował swoje sprawy, co jest kodem lekarza na przygotowanie się na śmierć. Oznacza to, że musisz spróbować powiedzieć swoim dzieciom wszystko, o czym myślałeś, że będziesz mieć do powiedzenia im w ciągu najbliższych 10 lat w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Oznacza to upewnienie się, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik, aby było to jak najłatwiejsze dla Twojej rodziny. To znaczy pożegnać się.

Żyłem z tą diagnozą cały dzień. Później tego samego wieczoru wykonano biopsję, podczas której włożyli mi endoskop do gardła, przez żołądek i jelita, włożyli igłę do trzustki i pobrali kilka komórek z guza. Podano mi środek uspokajający, ale moja żona, która tam była, powiedziała mi, że kiedy oglądali komórki pod mikroskopem, lekarze zaczęli płakać, ponieważ okazało się, że jest to bardzo rzadka postać raka trzustki, którą można wyleczyć chirurgicznie. Miałem operację i teraz czuję się dobrze.

To było najbliższe mi spotkanie ze śmiercią i mam nadzieję, że najbliższe mi będzie przez kilka następnych dekad. Przeżywszy to, mogę teraz powiedzieć wam to z nieco większą pewnością niż wtedy, gdy śmierć była użyteczną, ale czysto intelektualną koncepcją:

Nikt nie chce umierać. Nawet ludzie, którzy chcą iść do nieba, nie chcą umierać, aby się tam dostać. A przecież śmierć jest naszym wspólnym celem. Nikt nigdy z tego nie uciekł. I tak powinno być, ponieważ śmierć jest najprawdopodobniej najlepszym wynalazkiem życia. Jest agentem zmiany Life. Usuwa stare, aby zrobić miejsce dla nowego. Teraz to, co nowe, to ty, ale pewnego dnia, za niedługo od teraz, stopniowo staniesz się starym i zostaniesz usunięty. Przepraszam, że jestem tak dramatyczny, ale to prawda.

Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go, żyjąc życiem kogoś innego. Nie daj się złapać w pułapkę dogmatu – czyli życia opartego na wynikach myślenia innych ludzi. Nie pozwól, aby hałas opinii innych zagłuszył Twój wewnętrzny głos. A co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. W jakiś sposób już wiedzą, kim naprawdę chcesz się stać. Wszystko inne jest drugorzędne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *