Drukuj na żądanie Czy to jest dla Ciebie odpowiednie

Tytuł:
Druk na żądanie: Czy to jest dla Ciebie odpowiednie?

Liczba słów:
473

Podsumowanie:
Druk na żądanie to technologia druku, która pozwala na drukowanie niewielkich ilości dokumentów w przystępnej cenie i w krótkim czasie .

Słowa kluczowe:
drukowanie na żądanie, drukowanie, krótkie nakłady

Treść artykułu:
Kiedy słyszysz słowo druk na żądanie, co przychodzi Ci do głowy ? Prawdopodobnie powiesz „drukowanie na żądanie”, „szybki czas realizacji” lub „drukowanie małych ilości”. Cóż, masz rację. Druk na żądanie to technologia druku umożliwiająca drukowanie niewielkich ilości dokumentów w przystępnej cenie iw krótkim czasie. Rynek dla tego rodzaju techniki druku trochę się rozwinął, a trochę udoskonalił.

Kilka lat temu, gdy e-booki rosły, wielu myślało, że przemysł wydawniczy zmieni się na zawsze. Ale w miarę upływu lat wydawało się, że ludzie nie byli jeszcze gotowi do rezygnacji z atramentu i papierowych książek. Większość ludzi nadal woli książki, które mogą trzymać i czytać w zaciszu łóżka lub werandy. W tym miejscu pojawiła się technologia POD. Pozwoliła wielu autorom publikować swoje prace i oferować czytelnikom tańsze książki.

Istnieje wiele zalet technologii druku na żądanie. Ogólnie rzecz biorąc, publikowanie za pomocą tej technologii jest bardzo łatwe. Publikowanie jest również szybkie, zwykle około sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu dni. POD umożliwia również testowanie rynku niewielkim kosztem. Aby zainwestować w utrzymanie zapasów i ubezpieczenie, potrzeba niewielkich lub żadnych pieniędzy. Nie ma obawy przed przepełnieniem i brakiem sprzedaży z powodu napiętych terminów. Ponadto możesz w ostatniej chwili wprowadzać zmiany, które nie są dozwolone w tradycyjnym procesie publikowania.

Ale oczywiście jest też wada. Po pierwsze, trudno będzie kupić książkę, przejrzeć ją i umieścić w księgarniach. A dzięki publikacji POD prawdopodobnie miałbyś niższą sprzedaż, ponieważ większość sprzedawców detalicznych nie będzie nosić książek POD.

Dlatego zanim skorzystasz z technologii POD, musisz zadać sobie pytanie, czy jest to właściwy wybór dla Ciebie. Jeśli chcesz kontrolować układ swojej książki lub masz narzędzie marketingowe dla swojej książki, może to być odpowiednia opcja dla Ciebie. Ponadto, jeśli wiesz, że Twoja książka jest tak wyspecjalizowana, że nie zostanie odebrana przez konwencjonalnego wydawcę lub nie chcesz przechodzić przez lata zgłoszeń i odrzuceń od tradycyjnych wydawców, skorzystaj z tej technologii drukowania.

Marzenie każdego autora POD jest takie samo jak autorów, którzy opublikowali własne książki – aby ich książki były odbierane przez dużego wydawcę. Jest szansa, że POD może prosperować jako szanowany dodatek do branży wydawniczej w nadchodzących latach. Ale branża musi działać szybko, aby uczynić ją bardziej przyjazną dla autora i czytelnika, w przeciwnym razie może zostać zniszczona na zawsze. Niemniej jednak, niezależnie od tego, czy technologia druku na żądanie dotrze do najbliższej księgarni, z pewnością powoli zmieni sposób funkcjonowania branży wydawniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *