Drukowanie na żądanie a drukowanie w krótkich seriach

Tytuł:
Druk na żądanie a druk krótkoseryjny

Liczba słów:
501

Podsumowanie:
Druk na żądanie wykorzystuje techniki druku cyfrowego do tworzenia standardowych książek drukowanych w szybki i ekonomiczny proces. Podczas gdy druk krótkoseryjny jest tradycyjnym sposobem drukowania, zgodnie z jego nazwą – krótkim nakładem.

Słowa kluczowe:
krótkie serie, cyfrowe, druk, usługi, druk, na żądanie

Treść artykułu:
Druk na żądanie to nowy sposób technologia druku, która umożliwia produkcję bardzo małych nakładów. Ostatecznym drukiem na żądanie jest produkcja jednej kopii na raz. Jest to możliwe tylko przy użyciu nowych technik druku cyfrowego. W przeciwieństwie do tzw. Druku krótkoseryjnego, definiuje on tradycyjny druk w małych ilościach przy bardzo ograniczonym stanie magazynowym; podczas gdy drukowanie na żądanie umożliwia drukowanie jako specyficzna odpowiedź na zamówienie klienta, dzięki czemu wydruki na żądanie nigdy nie trafią do magazynu.

Zgodnie z formalną definicją druku na żądanie i druku krótkoseryjnego – drukowanie na żądanie jest stosunkowo nową technologią, która wykorzystuje techniki druku cyfrowego do produkcji standardowych książek drukowanych w szybkim i opłacalnym procesie. Podczas gdy druk krótkoseryjny jest tradycyjnym sposobem drukowania, zgodnie z jego nazwą – krótkim nakładem. Oznacza to, że w tradycyjnym druku im więcej wydrukujesz w jednym przebiegu, tym niższy jest koszt każdej sztuki.

Zaleta i wada druku na żądanie: Główną zaletą druku na żądanie jest to, że koszt druku nie występuje jako pierwszy. Dlatego początkowy koszt inwentaryzacji to tylko koszt przygotowania plików cyfrowych do wydrukowania książki po złożeniu zamówienia. Jedną z wad jest to, że kontrola jakości i zarządzanie przepływem książek drukowanych po jednej kopii na raz wymaga bardzo dużej inwestycji. Drugą wadą jest to, że księgarnie i hurtownie nie zamawiają jednorazowo książek drukowanych. Dlatego takie książki są zawsze „na specjalne zamówienie”, co zmniejsza sprzedaż. Wyższe jednostkowe koszty produkcji w porównaniu z offsetem mogą również utrudniać nadanie książce atrakcyjnej ceny detalicznej.

Również druk krótkoseryjny ma swoje zalety i wady: Jedną z zalet jest lepsza kontrola jakości i potencjalnie niższy koszt jednostkowy w porównaniu z drukowaniem na żądanie. Innym jest to, że pozwala na produkcję zapasów dla hurtowników i detalistów na zamówienie, co robią. Wady: druk krótkoseryjny nie eliminuje całkowicie kosztów magazynowania i inwentaryzacji, tak jak robi to jednorazowy druk na żądanie.

Najlepszym sposobem wykorzystania druku na żądanie jest konwersja tysięcy tytułów do jednego na raz dostępnego druku na żądanie, co zwiększa sprzedaż i zmniejsza koszty magazynowania. Podczas gdy druk krótkoseryjny najlepiej jest stosować

a) gdy oczekuje się, że tytuł będzie sprzedawał się w ilości większej niż 100, ale mniej niż 1000 kopii rocznie
b) gdy wydawca chce zminimalizować początkową inwestycję w tytuł, ale chce sprzedawać w księgarniach. Według statystyk mali wydawcy wydają około 50 000 nowych tytułów rocznie. Średnia liczba wydrukowanych kopii to 3800; średnia żywotność książki to dziewięć lat lub 420 sprzedanych rocznie. W przypadku wielu z tych 50 000 tytułów krótki nakład jest optymalny ze względu na oszczędności w początkowych kosztach druku i kosztów magazynowania – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jeśli popyt rzeczywiście to uzasadnia, wydawca może w dowolnym momencie przejść z krótkich serii na offset.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *