Drażnienie kolorów w usługach poligraficznych

Tytuł:
Drażniące kolory w usługach drukarskich

Liczba słów:
473

Podsumowanie:
Ludzie to zasadniczo wizualne stworzenia. Są łatwo włączane przez to, co widzą. Skandaliczność projektu, grafiki i kolorów drażni ich zmysł wzroku. Wysyła podekscytowanie i dreszczyk emocji, które pobudzają apetyt na dłuższe wpatrywanie się i bycie oczarowanym.

Słowa kluczowe:
4 usługi drukowania w kolorze, 4 usługi drukowania w kolorze online, usługi drukowania w kolorze

Treść artykułu:
Ludzie są zasadniczo wizualnymi istotami. Są łatwo włączane przez to, co widzą. Skandaliczność projektu, grafiki i kolorów drażni ich zmysł wzroku. Wysyła podekscytowanie i dreszczyk emocji, które pobudzają apetyt na dłuższe wpatrywanie się i bycie oczarowanym.

Spośród projektów, grafiki i koloru to drugie jest najtrudniejsze do dokładnego pokazania. Dzieje się tak, ponieważ na postrzeganie kolorów może wpływać wiele czynników. Po pierwsze, zależy to od budowy oka. Widz może być daltonistą. Daltonizm może się różnić. Może być łagodny lub ostry. Innym czynnikiem jest wpływ jednego koloru na inny, gdy jest umieszczony obok siebie. Może się to zdarzyć poprzez odbicie lub iluzję wizualną. Jak to się stało? Aby mieć jasne pojęcie, możesz to przećwiczyć: trzymać jasnoczerwony papier lub przedmiot tuż obok białej kartki papieru. Zrób to w pobliżu słonecznego okna. Jak widać, papier przybiera pastelowy kolor czerwieni, który jest różowy.

W przypadku usług drukarskich kolory mogą się różnić. Kolory mogą nie pasować, zwłaszcza jeśli korzystasz z różnych usług drukowania, niektórzy mogą używać CMYK, a inni preferują kolory Pantone. Kolory mogą się również różnić między prasami. To zależy od zastosowanej konfiguracji lub kalibracji. Tak więc, jeśli Twoje materiały drukowane były drukowane na różnych maszynach lub w różnych odstępach czasu, wygląd może się różnić.

Aby zminimalizować niedokładności i błędne przedstawienie, możesz użyć lub poprosić swoją drukarkę o użycie kolorów Pantone Matching System (PMS). Dzięki temu procesowi drukowania można uzyskać dokładne kolory logo lub grafiki. Możesz także wybierać spośród szerokiej gamy rodzajów papieru, które mają różne tekstury i kolory. Jednak ten proces jest droższy w porównaniu do druku 4-kolorowego i jest ograniczony tylko do trzech kolorów.

4 Drukowanie w kolorze, inaczej zwane drukowaniem w pełnym kolorze lub drukowaniem w kolorze podstawowym, wykorzystuje do drukowania atramenty CMYK (cyjan, magenta, żółty i czarny). Są drukowane jako małe kropki zwane rastrem lub rastrem liniowym. Te kropki tworzą miniaturową tęczę kolorów. Jeśli zadanie drukowania wymaga szerokiej gamy kolorów, np. Fotografii, możesz skorzystać z 4-kolorowego druku. Jedną z wad tego ostatniego jest jednak to, że jest on również ograniczony w taki sposób, że nie może wytwarzać metalicznych i bardzo jasnych kolorów.

Jeśli chcesz stworzyć „próbę dopasowania” swoich kolorów i upewnić się, że kolory są do siebie zbliżone, najpierw porównaj kolory 4 Color Printing i Pantone. Istnieją również książki, które pokazują, jak kolory Pantone przełożą się na CMYK. Książki te mogą pomóc w tłumaczeniu kolorów Pantone na CMYK, dzięki czemu zadania drukowania można wykonywać w najbardziej ekonomiczny sposób.

Kolory mogą uchwycić wściekłość jednostki i pozwolić jej się w niej zatracić. Pamiętaj, aby Twoje kolory drażniły i nawiedzały!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *