Dlaczego odrobina marketingu dobrze Ci się przyda, szczególnie w Boże Narodzenie

Tytuł:
Dlaczego trochę marketingu działa dobrze, szczególnie w Boże Narodzenie

Liczba słów:
559

Podsumowanie:
Mój dziadek, który jest kwakrem, użył nie zgadzać się z faktem, że odważyłem się zająć marketingiem, ale już w wieku 92 lat dochodzi do mojego sposobu myślenia. Podchodzi podejrzliwie do marketingu (w jego mniemaniu – określenie to jest równoznaczne z wyłudzaniem pieniędzy na łatwowiernej imprezie, na korzyść chciwości korporacji) i nie wierzy w zysk, mimo że sam zysk nie jest zły.

Podnoszę ten problem, ponieważ jeśli nie zauważyłeś, wkrótce będą Święta Bożego Narodzenia …

Słowa kluczowe:
Prezenty świąteczne, świąteczne zakupy, zakupy online, finanse osobiste, finanse świąteczne, zabawki

Treść artykułu:
Mój dziadek, który jest kwakrem, nie zgadzał się z faktem, że odważyłem się zająć marketingiem, ale zbliża się do mojego sposób myślenia, nawet w wieku 92 lat. Podchodzi podejrzliwie do marketingu (w jego myślach – termin będący synonimem wyciągania pieniędzy z łatwowiernej partii na korzyść korporacyjnej chciwości) i nie wierzy w zysk, mimo że sam zysk nie jest złą rzeczą.

Podnoszę ten problem, ponieważ na wypadek, gdybyście nie zauważyli, wkrótce będą Święta Bożego Narodzenia i jak zwykle każda firma, która potrafi wykorzystać Boże Narodzenie jako motyw komercyjny, robi to. Ale zanim wymienimy świąteczny wieniec na cynizm na naszych drzwiach, czasami marketing może być korzystny, a kreatywność w kampaniach marketingowych może cieszyć się konsumentem.

Weźmy na przykład (ale nie instant) Starbucks Coffee Company, nie jest to już tylko firma kawowa! Jeśli nadal nie chcesz robić świątecznych zakupów online, szefowie marketingu w Starbucks wpadli na kilka pomysłów, abyś mógł przerwać zakupy przerywnikami z Gingerbread Latte, Eggnog Latte lub Toffee Nut Latte (http: // starbucks .co.uk / en-GB / _Favorite + Beverages / Christmas + Beverages.htm). Możesz nawet wrócić po zakupach i napić się Chocolate Mint Bliss lub Mint Chocolate Chip Frappuccino. Jeśli marketing przynosi Lattes z piernika, to musi być dobra rzecz.

Święta robią się nie tylko w głównych sklepach. Świąteczny nastrój wpadają też w sklepy internetowe, nawet firmy finansowe; tradycyjne rezydencje postaci typu Scrooge. Moneynet, specjalista ds. Badania informacji o finansach osobistych, opublikował świąteczny przewodnik finansowy (http://www.moneynet.co.uk/christmas-savings-guide/index.shtml), zawierający szereg wskazówek dotyczących oszczędzania pieniędzy. niewinny konsument omija lichwiarzy, którzy żywią się trudnościami finansowymi niektórych rodzin, szczególnie w okresie Bożego Narodzenia.

Ale nie rozpamiętujmy zagłady i mroku, pomyślmy o dzieciach, co robi dla nich marketing? Cóż… Centrum wczesnej edukacji opracowało specjalną sekcję świąteczną (http://www.elc.co.uk/category-720) na swojej stronie internetowej, aby zainspirować rodziców, dziadków i krewnych pomysłami na odpowiednie prezenty dla dzieci. Jeśli twoja córka bardziej interesuje się Stevie Wonderem niż Złotym Cudem, różowa klawiatura i stołek może być pod wrażeniem; pamiętaj jednak, że zabawki muzyczne przetrwają lata, nie tylko na Boże Narodzenie, stawką jest Twój zdrowy rozsądek.

Ale Święta Bożego Narodzenia są nie tylko dla dzieci, ale także dla „dużych dzieci”. Justtoys to witryna, która sprzedaje zabawki dla rodziców, kupując zabawki dla swoich dzieci. Jeśli czytają to moi rodzice, a nawet moi koledzy, podoba mi się Radio Control Dalek http://www.justtoys.com/toy.asp/Toy/33/buy/radio-control-dalek.htm, które oferuje siedem zwrotów wyzwalane za pomocą przycisków na pilocie, ruch obrotowy o 360 stopni w miejscu, a kopuła i Eyestalk poruszają się z boku na bok, gdy się porusza. Pokonuje kapcie i papier do pisania każdego dnia.

Konkurs marketingowy i komercyjny również dokonał fantastycznego wyboru w Internecie i daje nam pomysły, gdy sami zabrakło inspiracji. Więc chociaż musimy zachować sceptycyzm w stosunku do reklamy, są pewne korzyści płynące z inwestycji…

… a Starbucks Chocolate Mint Bliss jest jedną z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *