Dla kupujących domy zdjęcia mówią tysiące słów

Tytuł:
Dla kupujących dom, zdjęcia mówią tysiącem słów

Liczba słów:
781

Podsumowanie:
Ten artykuł opisuje techniki fotografii cyfrowej do robienia zdjęć wnętrz domowych i dystrybucja zdjęć do klientów nieruchomości za pośrednictwem poczty elektronicznej i witryn internetowych.

Słowa kluczowe:
nieruchomości, zdjęcia, fotografia, wnętrza, marketing

Treść artykułu:
Kupujący domownicy używają Internetu jako podstawowego środka wyszukiwania do domów. Jak zareagowali agenci nieruchomości? Dostarczając niskiej jakości zdjęcia domów, które sprzedają. Źle! Pośrednicy w handlu nieruchomościami nadal nie rozumieją, że sprzedaż domu we właściwy sposób zawsze obejmuje fotografię pierwszej klasy. Wysokiej jakości fotografia cyfrowa powinna być głównym elementem działań marketingowych każdego agenta nieruchomości. Celem agenta w marketingu fotograficznym jest zapewnienie wysokiej jakości kolekcji zdjęć przedstawiających zewnętrzne wnętrza i wnętrza domów, zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Te zdjęcia są używane do wystawiania prezentacji, ulotek, e-maili, wielu usług aukcyjnych i witryn internetowych agentów.

Na rynku jest wiele doskonałych kamer. Ważne jest, aby wybrać taki, który wykonuje wysokiej jakości zdjęcia w prawie każdym rodzaju oświetlenia wewnętrznego. Odwiedź wysokiej jakości sklep fotograficzny i porozmawiaj z doświadczonym sprzedawcą. Przynajmniej aparat musi robić zdjęcia szerokokątne i współpracować z zewnętrzną lampą błyskową lub „podrzędną lampą błyskową”. Kolejnym przydatnym dodatkiem jest łatwo regulowany statyw.

Po zakupie aparatu, oto kilka prostych wskazówek na początek:

• Szerokokątny, szerokokątny, szerokokątny. Użyj obiektywu szerokokątnego. W przypadku większości wnętrz będziesz chciał zająć jak największą powierzchnię pomieszczenia.

• Zdecyduj, która część pokoju jest najbardziej interesująca z wizualnego punktu widzenia i skup się na tym. Chcesz sfotografować najbardziej atrakcyjne obszary pokoju i skomponować zdjęcie tak, aby te kluczowe obszary zostały uwydatnione na zdjęciu.

• Eliminacja niepotrzebnego bałaganu. Słynny fotograf zauważył, że fotografia to „w dziesięciu procentach kreatywność, a w 90 procentach przemieszczanie mebli”.

• Utrzymuj pionowe linie pionowo. Wprawia widza w zakłopotanie, gdy pionowe linie są pochylone. Staraj się również, aby poziome linie były równoległe do górnej i dolnej krawędzi ramy. Na koniec trzymaj aparat poziomo i nie przechylaj go w górę ani w dół.
Głównym problemem w fotografii wnętrz jest oświetlenie. Wbudowana lampa błyskowa aparatów cyfrowych po prostu nie jest wystarczająco jasna, aby oświetlić całe pomieszczenie. Istnieje jednak proste rozwiązanie zwane „slave flash”. Podrzędna lampa błyskowa ma elektryczne oko, które wyczuwa, kiedy wyzwalana jest wbudowana lampa błyskowa, a następnie lampa podporządkowana wyzwala się w tym samym czasie. Te lampy błyskowe są zwykle zasilane z baterii i działają od około 75 USD w górę, w zależności od jasności i funkcji. Możesz je znaleźć w lokalnym sklepie fotograficznym lub poszukać w Internecie słów „slave flash” i „digital camera”.

Kolejnym potencjalnym problemem jest funkcja redukcji efektu czerwonych oczu. Musisz albo wyłączyć tę funkcję, albo kupić lampę błyskową, która może z nią współpracować. Niektóre z podrzędnych lamp błyskowych są zaprojektowane specjalnie do współpracy z aparatami z redukcją efektu czerwonych oczu i będą wyzwalane we właściwym czasie, ale zwykle łatwiej jest wyłączyć tę funkcję w aparacie.

Jest wiele innych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić oświetlenie swoich wnętrz. Włącz wszystkie światła w pokoju. Niedrogim rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest zakup jednego lub dwóch zaciskowych reflektorów przeciwpożarowych ze sklepu dla majsterkowiczów i odbijanie ich światła od sufitu w ciemniejszych pomieszczeniach. Pamiętaj, aby odsunąć wszystkie zasłony, aby wpuścić jak najwięcej naturalnego światła, ale staraj się unikać robienia zdjęć bezpośrednio w okno, gdzie odblaski mogą prześwietlić zdjęcie.

Po zrobieniu zdjęć często popełniany przez agentów błąd polega na wysyłaniu klientom e-mailem zdjęć, które pod względem rozmiaru plików są znacznie większe niż to konieczne. Twój klient nie będzie zadowolony, jeśli użyje modemu do połączenia z Internetem, a wyślesz mu dwadzieścia megabajtów zdjęć!

Istnieje proste rozwiązanie tego problemu. Firma Microsoft ma bezpłatny program o nazwie Image Resizer, który jest dołączony do PowerToys dla systemu Windows XP. Image Resizer umożliwia zmianę rozmiaru jednego lub wielu plików graficznych za pomocą kliknięcia prawym przyciskiem myszy i zmniejszenie rozmiaru pliku do jednej dziesiątej jego pierwotnego rozmiaru, zapewniając jednocześnie doskonały obraz. Możesz pobrać ten program, przechodząc do witryny pobierania firmy Microsoft pod adresem:

http: //www.microsoft.com/windowsxp/downloads/powertoys/xppowertoys.mspx

Zamiast wysyłać zdjęcia bezpośrednio do klientów, możesz również wybrać usługę udostępniania zdjęć, taką jak Shutterfy.com, aby utworzyć album online. Aby udostępniać zdjęcia, przejdź do Shutterfly i otwórz konto. Różne ekrany poprowadzą Cię przez ładowanie zdjęć do witryny internetowej. Następnie możesz wysłać do klienta wiadomość e-mail z łączem do albumu internetowego Shutterfly.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *