Czy Twój plan marketingowy wymaga zmian?

Title:
Czy Twój plan marketingowy wymaga zmian?

Liczba słów:
677

Podsumowanie:
W jaki sposób sformułowanie „jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj” odnosi się do marketingu?

Słowa kluczowe:
direct mail postcards, direct mail, marketing, direct mail marketing, marketing, pocztówki, business marketing, joy gendusa

Treść artykułu:
Zmiana jest dobra, prawda? Nie zawsze. Ale kiedy jest źle? Czy to kwestia dobra czy zła? Brzmi filozoficznie. Może to jest.

Filozofuj na tym… dlaczego ktoś miałby wziąć coś, co idzie dobrze – nie… świetnie – i to zmienić? Oczywistą odpowiedzią jest to, aby było lepiej. Nie!

W biznesie lub marketingu zmiana nie zawsze jest dobra. Jeśli masz jakieś działania promocyjne, które sprawiają, że coś się dzieje, lub, w lepszych warunkach, zarabiasz – nie zmieniaj ich! Dlaczego to mówię? Ponieważ widzę to od czasu do czasu. Ktoś prowadzi kampanię marketingową, która przynosi dobry zwrot z inwestycji i decyduje się na zmianę pocztówki! Co?!?!?!?!? Zmień swoją pocztówkę – dlaczego ??????? „Eee, właśnie zdecydowaliśmy się zrobić coś innego”.

A potem jakieś trzy lub cztery miesiące później dzwonią z powrotem z ogonem między nogami i pytają – nie ma potrzeby, aby wszystko było z powrotem tak, jak było wcześniej. W tym drugim przypadku – zmiana jest dobra.

Nie mówię tego tylko po to, aby powiedzieć, że należy zawsze zachować tę samą pocztówkową kampanię marketingową i nigdy jej nie zmieniać. Wręcz przeciwnie. Zmień marketing, zmień swoje przyzwyczajenia, zmień swój styl życia, kiedy to uzasadnia. Naprawdę jest trochę prawdy w starym porzekadle: „Jeśli się nie zepsuło, nie naprawiaj go”. Może w naturze człowieka leży chęć zmiany wszystkiego, gdy coś pójdzie tak, jak zaplanowali. Kto do cholery wie? Wszystko, co mogę powiedzieć, to wyjść poza granice natury ludzkiej. Zmieniaj się tylko wtedy, gdy sytuacja jest drastyczna lub gdy zmiana jest uzasadniona.

Drastyczne okoliczności zasługują na drastyczne środki. Ale jak określasz drastyczność? Czasami jest to naprawdę łatwe. Dochody Twojej firmy spadają. Zrób coś! Zmiana! Albo jeszcze lepiej, dowiedz się, co zmieniłeś i wróć do tego, co działało.

A może płaskowyż? Czy to zasługuje na zmianę? Zależy od tego, jak długo trwa ten plateau. Nigdy nie widziałem, żeby rzeczy wyrównały się i pozostały w poziomie na zawsze. Biegnie na dwa sposoby – w górę lub w dół. Znam optometrystę, który miał bardzo udaną praktykę w małym mieście w USA. Tak naprawdę nigdy nie sprzedawał. Tak naprawdę nigdy nie musiał. Ludzie znali go z wielu kilometrów. Zajmował się głównie PR – tutaj zbierał fundusze, tam nawiązywał kontakty itp., Itd. Dzięki swoim dobrym pracom był dobrze znany i szanowany, a społeczność okazywała mu szacunek i zachwyt tak bardzo, że papier uwielbiał to drukować.

Ale wszystko się zmieniło. Centra handlowe zaczęły się otwierać. Ludzie zaczęli robić zakupy z małych miasteczek w USA do większych miast. Środowisko się zmieniło. Ale tego nie zrobił. Nadal zachował dobrą praktykę, ale widać było coś ciekawego – jego dochód brutto zaczął się stabilizować. Z biegiem czasu – przez wiele lat – ten płaskowyż stopniowo zaczął pokazywać, dokąd naprawdę zmierza. Właściwie nie muszę mówić gdzie – masz zdjęcie.

Czy wymagałoby to drastycznych środków? Biorąc pod uwagę inflację, koszty utrzymania i inne czynniki, które rosną – tak, powiedziałbym, że wymagałoby to drastycznych środków. Wziął je? Dopiero okropność stała się zbyt widoczna. Ale tak, w końcu je wziął. Zaczął reklamować swoje „wiesz co” za pomocą pocztówek!

Mam innego klienta, który jest tylko snem. Mieli tę samą listę przez ostatnie 5 lat, odkąd prowadzili biznes – trzydzieści tysięcy fizjoterapeutów, do których w kółko wysyłali e-maile i… Nigdy się nie zmienili. Pomyśleli, że jeśli przynosi dochód, to właśnie działa. I działało i nadal działa. A dzisiaj – stworzyli 100 Hot List dla Przedsiębiorców na rok 2005.

Więc następnym razem, gdy pomyślisz o zmianie planu marketingowego, sprawdź, czy tego potrzebuje. Spójrz na swoje liczby. Czy się poprawiają? Spadkowy? Jeśli twoje dochody rosną – nie zmieniaj ani jednej rzeczy. Ale jeśli opada lub płaska podszewka – na litość boską, zmień!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *