Co wziąć pod uwagę, korzystając z publikacji POD

Tytuł:
Co wziąć pod uwagę, korzystając z publikacji POD

Liczba słów:
444

Podsumowanie:
Wydawcy druku na żądanie muszą wydrukować tylko jedną kopię książki kiedy zamówienie powstaje, zamiast produkować je w masowych kopiach. Autorzy muszą zrozumieć, że jeśli zdecydują się na publikację POD, ich książki nigdy nie będą dostępne w księgarniach.

Słowa kluczowe:
druk na żądanie, druk, krótkie nakłady

Treść artykułu:
Do niedawna drukowanie jednej kopii książki było mało prawdopodobne. W przeszłości wydawcy musieli publikować swoje książki w setkach, a nawet tysiącach egzemplarzy, aby skorzystać z możliwie najlepszej ceny. Po wydrukowaniu książki trafiają do księgarni. Książki, które nie zostały sprzedane, są przechowywane w magazynach, być może czekając na wysłanie, gdy nadejdą zamówienia. Ale jeśli nie przyjdą żadne zamówienia, może to być duża strata dla wydawcy, ponieważ te niesprzedane książki są częścią jego inwestycji. Prawdopodobnie dlatego wielu wydawców ostrożnie przyjmuje nowych autorów i eksperymentuje z ich formatami. Zawsze chcieliby mieć pewność, że uzyskają wartość swojej inwestycji i jej nie zmarnują.

Z drugiej strony drukowanie na żądanie wykorzystuje inny proces. Jak sama nazwa wskazuje, wydawcy muszą drukować tylko jeden egzemplarz książki, gdy pojawi się zamówienie, zamiast produkować go w masowych egzemplarzach. Autorzy muszą jednak zrozumieć, że jeśli zdecydują się na publikację POD, ich książki nigdy nie będą dostępne w księgarniach. Ponadto autorzy muszą sami zajmować się marketingiem i mogą oczekiwać, że niektórzy krytycy książek nigdy nie uznają swoich książek za prawdziwe kredyty wydawnicze.

Jednak niezależnie od wad publikowania POD, nadal istnieją osoby, które uważają, że POD jest odpowiedni dla nich. Jeśli chcesz skorzystać z tej techniki publikowania, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak koszt pokrycia, koszt założenia, opłaty licencyjne, dystrybucja i kontrola, między innymi. Należy pamiętać, że ponieważ publikowanie POD obejmuje drukowanie jednej kopii książki na raz, naturalnie koszt drukowania kosztowałby więcej niż drukowanie masowe. Istnieją jednak firmy POD, które mogą pozwolić ci uzyskać niższą cenę ubezpieczenia. Ale może to również oznaczać niższą opłatę licencyjną za książki, więc zachowaj ostrożność podczas uzgadniania z firmą POD.

Ponadto większość firm ustaliła również opłaty za publikację Twojej książki. Jeśli zdecydujesz się na niższy koszt konfiguracji, dokładnie zapoznaj się z umową, ponieważ niższy koszt konfiguracji oznacza wyższe ceny pokrycia i średnio niższe tantiemy. Dlatego zanim podpiszesz umowę z firmą POD, dopilnuj, aby wydawca dokładnie wyjaśnił Ci, ile kosztuje wydrukowanie kopii Twojej książki i ile otrzymasz za sprzedaż książki. Przeczytaj również uważnie witrynę internetową wydawcy, którego rozważasz, i poproś go o przesłanie kopii umowy przed rozpoczęciem drukowania. Po zapoznaniu się z tymi kilkoma uwagami nadszedł czas, aby rozpocząć poszukiwania odpowiedniego wydawcy POD i jak najszybciej rozprowadzić swoją książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *