Co powinieneś wiedzieć o drukowaniu pocztówek

Tytuł:
Co powinieneś wiedzieć o drukowaniu pocztówek?

Liczba słów:
626

Podsumowanie:
Zanim przejdziemy do modnego stwierdzenia, że „drukowanie pocztówek jest najlepszym narzędziem marketingowym wszechczasów”, ważne jest, aby wiedzieć, co drukowanie pocztówek jest najważniejsze. Istnieją cztery podstawowe aspekty drukowania pocztówek, które musisz znać, a są to rozmiar pocztówki, rodzaj papieru, formaty plików projektowych i powłoki.

Słowa kluczowe:
Pocztówka, drukowanie

Treść artykułu:
Przed wskoczeniem na modę, która mówi, że „drukowanie pocztówek jest najlepszym narzędziem marketingowym wszechczasów” , ważne jest, aby wiedzieć, o co chodzi w drukowaniu pocztówek. Istnieją cztery podstawowe aspekty drukowania pocztówek, które musisz znać, a są to rozmiar pocztówki, rodzaj papieru, formaty plików projektowych i powłoki. Każdy z tych aspektów drukowania pocztówek odgrywa ważną rolę w zapewnieniu najwyższej jakości pocztówek.

Rozmiar pocztówki nie musi oznaczać, że będzie tylko jeden standardowy rozmiar, który pasuje do wszystkich rozmiarów pocztówek. Dzieje się tak, ponieważ różne rozmiary wymagają różnych urządzeń do drukowania pocztówek, w rzeczywistości niewielka zmiana rozmiaru pocztówki może mieć niekorzystny wpływ na jej cenę. Dlatego, aby nie być zszokowanym drukiem cenowym, warto najpierw otrzymać wycenę. W ten sposób dowiesz się, ile będą kosztować Twoje pocztówki. Nie wahaj się również zapytać firmy drukującej pocztówki o rozmiar pocztówki, który najlepiej pasuje do jej sprzętu.

Istnieją dwa aspekty papieru, o których musisz wiedzieć. Papier może być błyszczący lub matowy. Jeśli chcesz, aby Twoje pocztówki były drukowane w pełnym kolorze, będziesz musiał wybrać pomiędzy kolorem CS2 a kolorem C1S. Kolba CS2 ma błyszczące wykończenie po obu stronach, podczas gdy kolba C1S ma błyszczące wykończenie tylko z jednej strony, a druga strona ma wykończenie matowe. Spośród tych dwóch rodzajów papieru najczęściej używano C1S, ponieważ tusz używany do drukowania pocztówek nie wysycha na błyszczącej części papieru, więc drukowano na matowej stronie papieru.

Ale to było dawno temu, obecnie są już atramenty, które łatwo wysychają na błyszczących podłożach. Błyszczące koperty są znacznie tańsze niż półpołyskowe i emanują na nich charakterem, dlatego są o wiele lepszym wyborem na pocztówki.

Jeśli chodzi o formaty plików z projektami, ważne jest, aby zapytać drukarnię pocztówek o typ, który akceptuje. Chociaż istnieją firmy poligraficzne, które akceptują różne formaty plików, nadal istnieją takie, które wykorzystują tylko ograniczone typy oprogramowania i formatu plików podczas tworzenia projektów. Firmy drukujące pocztówki często próbują przekonwertować plik projektu pocztówki do formatu akceptowanego przez ich urządzenia do drukowania pocztówek. Jednak mogą wystąpić pewne problemy, które mogą wystąpić podczas konwersji plików. Jednym z typowych problemów są domyślne czcionki i utrata tekstu, aby mieć pewność, że żaden taki błąd nie wystąpi. Ważne jest, aby projekt pocztówki przeszedł weryfikację przed ostatecznym przesłaniem projektu pocztówki do druku. Albo jeszcze lepiej, możesz spróbować zapisać plik projektu w formacie PDF. W ten sposób konwersja i manipulacja w pliku projektu będzie bardzo minimalna.

Wykończenie jest tak samo ważne, jak kilka pierwszych kroków w drukowaniu pocztówek. Istnieją dwa rodzaje wykończenia lub powlekania pocztówek i są to powłoki UV i powłoki wodne. Powłoka UV nadaje pocztówce błyszczący wygląd. Szczególnie przydatne do kolorowych obrazów, które chcesz zaakcentować. Jego wady polegają na podatności na odciski palców i rozmazywanie.

Z drugiej strony powłoka wodna zapewnia minimalny połysk lub połysk i powoduje znacznie szybszy proces drukowania pocztówek. Powodem tego jest to, że powłoki wodne schną szybko, a zatem nie utrudniają ciągłego procesu drukowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *