Co musisz wiedzieć o druku komercyjnym

Tytuł:
Co musisz wiedzieć o druku komercyjnym

Liczba słów:
399

Podsumowanie:
Druk komercyjny pomaga przyciągnąć uwagę Twojej firmy w przystępnej cenie. Ten proces drukowania obejmuje druk cyfrowy i litografię offsetową.

Słowa kluczowe:
komercyjne, poligraficzne, cyfrowe, offsetowe

Treść artykułu:
Być może musisz przygotować broszury, aby wprowadzić nowe produkty. Może potrzebujesz wydrukować plakaty do wykorzystania na targach. Może potrzebujesz pocztówek, które chcesz wysłać do swoich klientów. Bez względu na to, czego potrzebujesz do wydrukowania, drukowanie komercyjne może pomóc w stworzeniu zadania drukowania, które chcesz, ponieważ materiały promocyjne, marketingowe i reklamowe stały się dziś nieuniknione dla większości firm. Większość firm wydaje obecnie znaczne kwoty na swoje materiały marketingowe, ponieważ okazało się, że jest to świetny sposób na dotarcie do klientów. Zasadniczo druk komercyjny pomoże Twojej firmie przyciągnąć uwagę w przystępnej cenie. Nie musisz wydawać znacznych ilości pieniędzy tylko po to, aby klienci zwrócili uwagę na to, co masz do zaoferowania.

Ogólnie rzecz biorąc, druk komercyjny obejmuje druk cyfrowy i litografię offsetową. Chociaż druk cyfrowy zaczyna być obecnie coraz częściej stosowany, litografia offsetowa nadal jest najważniejszą techniką drukarską stosowaną w druku kolorowym. Komercyjny druk offsetowy wykorzystuje cztery podstawowe kolory farb – CMYK. To znaczy kropki w kolorze cyjan, magenta, żółtym i czarnym. Te kolory są umieszczone obok siebie, dając pewne wzory, które dają nam iluzję oglądania milionów kolorów. Jednak drukowanie każdego koloru tuszu w druku komercyjnym jest stosowane oddzielnie.

Typografia jest prawdopodobnie najstarszym procesem drukarskim stosowanym w druku komercyjnym. Jednak zanim będzie można użyć tej techniki, należy utworzyć fizyczne płyty reprezentujące obraz. Dlatego nie są one przydatne, jeśli masz obrazy, których nie ma w typowych klawiszach maszyny do pisania. Z drugiej strony litografia jest prawdopodobnie najpowszechniejszym komercyjnym procesem drukowania, stosowanym zwłaszcza w druku książek. Litografia wykorzystuje proces offsetowy do druku pośredniego. Oznacza to, że obraz i podłoże nie stykają się. Ta technika drukowania jest niedroga i szybka, dzięki czemu zapewnia komercyjnym drukarniom możliwość przechowywania i drukowania różnych obrazów w dużych ilościach na żądanie.

Jeśli jednak rozważasz drukowanie kopii katalogów, broszur lub biuletynów, możesz rozważyć zakup hurtowy, ponieważ zakup hurtowy jest zawsze niedrogi niż zakup w małych ilościach. Zrozum, że kupowanie większej ilości zmniejsza całkowity koszt o setki, jeśli nie tysiące dolarów. Byłbyś zaskoczony możliwościami, jakie oferuje druk komercyjny. Dlatego, gdy potrzebujesz materiałów do wydrukowania, rozważ zrobienie tego za pomocą druku komercyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *