Branding narodowy i marketing miejsc – V. Sprzedaż promocyjna Public Relations Marketing i reklama

Tytuł:
Branding w kraju i marketing miejsc – V. Promocja, sprzedaż, public relations, marketing i reklama

Liczba słów:
601

Podsumowanie:
Zalety być komunikowane potencjalnym klientom, jeśli nie mają pozostać niezrealizowanym potencjałem. Ponadto sama komunikacja – wymiana informacji – nie wystarczy. Klienci muszą mieć wpływ i motywację do odwiedzenia kraju, zainwestowania w niego lub handlu.

Słowa kluczowe:

Treść artykułu:
V. Promocja, sprzedaż, public relations, marketing i reklama

Korzyści muszą zostać przekazane potencjalnym klientom, jeśli nie mają pozostać niezrealizowanym potencjałem. Ponadto sama komunikacja – wymiana informacji – nie wystarczy. Klienci muszą mieć wpływ i motywację do odwiedzenia kraju, inwestowania w nim lub handlu z nim.

Tu właśnie pojawia się promocja. Nie mylić z marketingiem, chodzi o ustawienie wyszkolonych sprzedawców, reklamę, sprzedaż i public relations.

Zajmujemy się szczegółowo siłami sprzedaży w następnej części. Dość powiedzieć na tym etapie, że biedne kraje będą miały trudności z zaspokojeniem potrzeb finansowych sprzedawców wysokiego szczebla, a zatem drogich. Utworzenie grupy wolontariuszy pod nadzorem, wskazówkami i szkoleniem doświadczonych sprzedawców może być bardziej odpowiednim rozwiązaniem.

Reklama to inna gra w piłkę. Nic nie zastąpi stałej obecności w mediach. Właściwa mieszanka płatnych reklam i sponsorowanych promocji produktów, usług i pomysłów może zdziałać cuda, jeśli chodzi o wizerunek kraju jako preferowanego miejsca docelowego.

Sprytna, ukierunkowana reklama wiąże się również z promocją sprzedaży. Razem dostarczają klientowi zarówno motywacji, jak i zachęty do „kupowania” tego, co ma do zaoferowania dany kraj. Zmiana marki jest powszechna na arenie globalnej. Inwestorzy i turyści, nie mówiąc już o eksporterach i importerach, są kapryśni i bardzo mobilni. Ta nieodłączna nielojalność jest dobrodziejstwem dla nowych i wschodzących rynków.

Ciekawym i pokrewnym pytaniem jest to, czy kraje są podobnymi lub odmiennymi markami. Innymi słowy, czy kraje są wymienne (zamienne) jako cele inwestycyjne, turystyczne i handlowe? Czy jedynym czynnikiem determinującym jest koszt? Jeśli kraje są rzeczywiście tylko wariantami w danym temacie, uzyskanie i utrzymanie stałego udziału w rynku (wywołując zmianę rynkową) może okazać się problemem.

Odpowiedź jest taka, że problem jest w dużej mierze nieistotny. Specjalizacja i zróżnicowanie marki mogą mieć kluczowe znaczenie wewnątrz krajów – na rynkach krajowych – ale nie są one bardzo ważne na arenie globalnej.

Dlaczego?

Ponieważ rynek globalny jest znacznie mniej podzielony niż rynki krajowe. Inwestorzy niszowi, turyści spoza utartych szlaków i handlarze butikami to rzadkość. Międzynarodowe korporacje, zorganizowane wycieczki i handlarze towarami rządzą Ziemią i mają podobne gusta i jednolite wymagania. Dostosowanie się do tych gustów i wymagań tworzy lub psuje zewnętrzny sektor gospodarki danego kraju.

Wejdź do public relations.

Podczas gdy reklama i promocja sprzedaży starają się dotrzeć do mas i wpływać na nie – public relations koncentruje się na liderach opinii, decydentach, pionierach i punktach zwrotnych. Public relations dotyczy również partnerów, dostawców i inwestorów w kraju. Odwołuje się bezpośrednio do głównych touroperatorów, zagranicznych ustawodawców, międzynarodowych koncernów i ważnych organizacji pozarządowych (NGO), a także forów regionalnych i międzynarodowych.

Jak sama nazwa wskazuje, public relations dotyczy działań następczych (monitorowania) i relacji. Jest to szczególnie widoczne w kontaktach tego kraju z mediami i specjalistycznymi publikacjami. Konferencje prasowe, prezentacje, konkursy, pokazy objazdowe, spotkania lub briefingi jeden na jeden, seminaria, lobbing i wydarzenia społeczne – to wszystko narzędzia dwóch dziedzin marketingu, public relations i zarządzania wizerunkiem.

Niedawnym odgałęzieniem dyscypliny public relations – która może mieć szczególne znaczenie i znaczenie w przypadku krajów – jest zarządzanie kryzysowe. Społeczną świadomość kryzysów – od wojen domowych po katastrofy ekologiczne – można manipulować w granicach przyzwoitości i prawdziwości. Rządy postąpiłyby dobrze, gdyby wyznaczyły „doradców ds. Porządku publicznego i wizerunku”, aby stawić czoła okresowym zaostrzeniom, które są nieuniknioną częścią politycznego i gospodarczego wymiaru coraz bardziej złożonego świata.

Jednak nawet rządy są obecnie zorientowane na wyniki finansowe. W jaki sposób kraj powinien przeliczyć swoje wartości niematerialne i prawne na dolary i centy (lub euro)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *