9 sposobów łatwej sieci

Tytuł:
9 sposobów na łatwe sieciowanie

Liczba słów:
581

Podsumowanie:
Jednym z najłatwiejszych sposobów na zwiększenie sprzedaży jest nawiązywanie kontaktów i jeden z najlepszych sposoby łączenia się w sieć to łatwe tworzenie sieci. Mam na myśli robienie rzeczy, które przychodzą ci naturalnie.

Niektóre z pomysłów, które mogą być pomocne przy tworzeniu sieci, to:

1. Dołącz do grup, do których chciałbyś dołączyć. Na przykład, jeśli chcesz biegać, dołącz do grupy biegaczy; jeśli lubisz grać w brydża, dołącz do grupy brydżowej; jeśli chcesz chodzić do kościoła, zostań członkiem zboru ….

Słowa kluczowe:
networking, sprzedaż, marketing

Treść artykułu:
Jednym z najłatwiejszych sposobów na zwiększenie sprzedaży jest tworzenie sieci, a jednym z najlepszych sposobów tworzenia sieci jest łatwość tworzenia sieci. Mam na myśli robienie rzeczy, które przychodzą ci naturalnie.

Niektóre z pomysłów, które mogą być pomocne przy tworzeniu sieci, to:

1. Dołącz do grup, do których chciałbyś dołączyć. Na przykład, jeśli chcesz biegać, dołącz do grupy biegaczy; jeśli lubisz grać w brydża, dołącz do grupy brydżowej; jeśli chcesz chodzić do kościoła, zostań członkiem zboru. Dołączanie do grupy tylko po to, by nawiązać kontakt z innymi osobami, na ogół nie działa.

2. Zgłaszaj się na ochotnika do przemawiania podczas wydarzeń. Możesz zacząć od mówienia do małych grup, a następnie z czasem możesz stać się bardziej selektywny i mówić do większych grup. Toastmasters to doskonała grupa, do której możesz dołączyć, aby poprawić swoje umiejętności mówienia, a także kolejną okazję do nawiązania kontaktów.

3. Pisz artykuły. Jest coś, co sprawia, że ktoś wydaje się ekspertem, pisząc artykuł na określony temat. Artykuły są łatwe do napisania, jeśli pasjonujesz się tym, o czym piszesz. Istnieją również setki publikacji, które są spragnione materiału. Ponownie, będziesz musiał zacząć od małych publikacji lokalnych i przejść do innych publikacji. Nikt nie chce Cię publikować? Skorzystaj z bezpłatnych usług online, takich jak www.isnare.com, lub załóż bloga (który sam w sobie może być doskonałym narzędziem do tworzenia sieci).

4. Trzymaj Rolodex (ja używam Outlooka) i organizuj go. Najlepiej, aby zawierało nie tylko nazwiska i adresy, ale także kilka ciekawostek dotyczących osoby lub jej firmy.

5. Pozostań w kontakcie z ludźmi. Najlepszym sposobem na to jest poznanie zainteresowań ludzi, a następnie wysłanie im spersonalizowanych e-maili lub notatek z załączonymi interesującymi nas artykułami. Zrób to bez zamiaru zakupu, ale im lepiej Cię znają, tym więcej będą kupować.

6. Zostań ekspertem: łatwo jest zostać ekspertem w dowolnej dziedzinie. Najpierw wybierz temat, który Cię interesuje, a następnie poświęć godzinę dziennie na czytanie czasopism branżowych; chodzenie na targi; i poznawanie tego tematu. W ciągu sześciu do ośmiu tygodni będziesz blisko eksperta w tej dziedzinie, a ludzie zwrócą się do Ciebie o rozwiązania.

7. Bądź hojny: ludzie zwykle łączą szczęśliwe okazje z prezentami. Bądź płodny z prezentami; na przykład prezenty dla dzieci – przekonasz się, że ludzie są bardzo wdzięczni, że przypomniałeś sobie ich wyjątkową okazję.

8. Kontynuacja: jeśli próbujesz sprzedać produkt klientowi, koniecznie skontaktuj się z nim, aby móc dokonać sprzedaży. Wiele razy ludzie podadzą informacje o produkcie i powiedzą klientowi, że do niego wrócą, ale tego nie robią, więc sprzedaż się kończy.

9. Jeśli zamierzasz tam być, pracuj w pokoju: mam na myśli to, dlaczego idź na spotkanie i siadaj tylko z ludźmi, których już znasz. Nie musisz siedzieć w kącie, kiedy możesz spotkać się z nowymi ludźmi i ich poznać. Ta umiejętność nie przychodzi w sposób naturalny ludziom introwertycznym; jest to jednak coś, czego można się łatwo nauczyć, wychodząc ze swojej strefy komfortu.

Ludzie zwykle kupują od osób, które znają. Stań się bardziej znany i sprzedawaj więcej. W ten sposób mniejsze firmy i każdego dnia pokonują większe firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *